Skutečná příčina kandidózy

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.12.2011 18:15 - Šárka

Všechny Vás moc zdravím :)

K založení následující diskuze se už nějakou dobu snažím rozhoupat, protože jsem přesvědčena, že společnými silami můžeme přijít na něco, co by nám už KONEČNĚ mohlo pomoci.

Již několik let trpím chronickou kandidózou. Už si ani nepamatuji, kdy přesně to začalo. Nejprve jsem se snažila "vyléčit se" sama. Zkusila jsem všemožná dostupná antimykotika, ale bez výsledku. Ještě se to zhoršilo. Šla jsem tedy k lékaři. Dostala jsem další antimykotika - opravdu silná, ale vše se jen zhoršovalo. Podle lékaře jsem ale byla zdravá, protože všechny testy a výtěry vyšly v pořádku. Já se ale zdravá necítila. (Všichni, kdo jste si touto nemocí prošli, víte, jak jsou její projevy nepříjemné.. Zvláště když se zdlouhavě táhnou třeba několik let a to bez byť jednodenní přestávky.) S každou další návštěvou doktora jsem si připadala jako hypochondr. Lékař na mě koukal nedůvěřivě, vždy mi jen předepsal silnější a silnější léky, ale NIC nezabíralo. Viděla jsem, že tudy cesta nevede. Hledala jsem další cesty léčby. Přečetla jsem si snad všechny diskuze na internetu, všemožné články, knihy, doporučení, ... Však to znáte. Všechna tato doporučení jsem se snažila striktně dodržovat. Počínaje výberem prádla, pracích prášků, hygienických potřeb až po různé doplňky výživy, čaje, úplnou změnu jídelníčku. A pořád NIC!!! Byly chvíle, kdy se mi zdálo, že začíná svítat na lepší časy, ale pak jsem se zas ocitla v stále tom samém začarovaném kruhu. Mezitím jsem změnila lékaře. Chvílemi to vypadalo, že už se na to opravdu přijde - dokonce se mi masivní kandidóza v testech "konečně" potvrdila. Po nějaké době mi ale lékařka sdělila, že už je kadidoza pryč. A co myslíte? Ovšem, že nebyla.. Jen jsem se opět přesvědčila,stejně jako spousta z vás, že si budu muset nějak poradit sama.

A proto jsem teď tady. Jsem přesvědčena, že to není samo sebou, že naše tělo onemocní. Zvláště chronicky. Když se podíváte, jak je dokonale vymyšleno, v jaké dokonalé souhře pracuje... S jakou přesností... Všechno v našem těle má nějaký význam, vzájemně se doplňuje.. Mě tohle všechno hrozně moc fascinuje. Naše tělo, každá naše buňka má být v úplné harmonii. Co je tedy potom nemoc? Jedna z teorií je ta, že nemoc je jen opětovné nastolení harmonie. Má "něco" vyvážit. Něco v našem životě, v našich vztazích, v našich postojích... Určitě jste slyšeli o přirovnáních: Nemoc jako cesta. Nemoc jako symbol. Nemoc jako řeč duše. Zkusme společně přijít na to, co nám tato nemoc má říct? K jaké změně v našem životě nás nutí?
Já nejsem striktním zastáncem názoru, že veškeré naše nemoci jsou stoprocentně způsobeny nějakým psychických problémem. Stejně tak si ale nemyslím, že by nemoci byly záležitostí jen těla. Vždyť zvláště v boji s touto nemocí jste si určitě zažili, jak hrozně vaše problémy působily na psychiku. Kolikrát jste byli úplně na dně a měli pocit, že ostatní vám v tomhle prostě nemůžou porozumět. Možná jste si i říkali, že by snad bylo "lepší" mít nějakou opravdu závažnou, viditelnou nemoc.. To by si alespoň ostatní všimli. Zeptali by se, jak se vám daří. Pocítili byste trochu soucitu, aniž byste si museli stěžovat.
Jak z vlastní zkušenosti, tak z ostatních diskuzí vím nebo si minimálně umím představit, jak těždý boj to je. Jaké starosti se vám honí hlavou. Jsou věci, které byste možná ani neřekli svému partnerovi. Proto vás teď chci pozvat ke troše opravdového a upřímného sdílení. Slyšela jsem už různé teorie čím vším může být kandidoza i po té stránce psychiky a vztahů způsobena. Zkuste se tedy zamyslet a vyjádřit, jak jste na tom s následujícími oblastmi. Co bylo v těchto oblastech jiné před tímto onemocněním a co po nebo při něm.. Při čem se příznaky zhoršují a při čem naopak lepší?

Tak tedy:
1) Jedna teorie je, že kandidoza, zvláště její projevy na kůži a sliznicích, souvisí s hranicemi. Kůže má za úkol chránit, tvoří hranici. Zárověň ale skrze ní může spousta látek procházet dovnitř i ven. Zamyslete se nad hranicemi ve vašem životě? Ať už ve vztahu k sobě, k druhým, v partnerském životě?

2) Zkuste se zamyslet nad partnerským vztahem konkrétně. Jak se v tomto vztahu cítíte? Jste spokojení a šťastní? Nebo je tam něco, co úplně "nehraje"... ?

3) V jednom článku jsem četla, že spousta žen, které trpěly vaginální kandidozou, byly zárověň nespokojeny v sexuálním životě. Jak jste na tom v téhle oblasti?

4) Existuje nějaký nesoulad mezi tím, o čem jste v hloubi duše přesvědčeni a tím, jak se chováte či projevujete navenek? Nesoulad mezi tím, jací chcete být a jací jste?

5) L. Hay zase říká, že kandidozu způsobuje nedůvěra nebo přílišné požadavky ve vztahu k druhým (či k sobě?).

Nastínila jsem pár bodů, oblastí, které by mohly mít co dočinění s tímto nepříjemných onemocněním. Ale určitě může existovat oblast nebo příčina, která se nikde neuvádí, ale přesto nás všechny spojuje.. Byla bych ráda, kdyby jste se vyjádřili ke všem těmto bodům a popřípadě otevřeli k diskuzi další oblasti, které nám pomohou přijít na skutečnou příčinu a tak i vnést naději k uzdravení...

reagovat 2.1.2012 12:21 - Zuzka

Všechny Vás moc zdravím...

Ahoj!pěkný příspěvek,ale nevim,zda se tady k něčemu co by pomohlo dostaneme..Já jsem nikdy na žádné výtoky,mykozy netrpěla..až teď již skoro rok!!!mam problémy! Začalo to nějakým výtokem spíš bakteriálního původu a ten se ne a ne vyléčit,takže jsem měla tisíce léků a zkoušela vše možné a byla z toho dost špatná,no a asi tak před 3měsíci se právě přidalo hrozné pálení a pak co jsem našla nového gynekologa,tak mi byla nově zjištěna kvasinka!!Léky nepomáhají,držím již přes 2měsíce přísnou protikvasinkovou dietu..a nic.. Totálně mi to ničí život,protože nedokážu už na nic jinýho myslet.Určitě by pomohlo být více v pohodě,ale copak to s tímhle jde!?Zítra jdu opět k MUDr.tak jsem zvědavá,co bude se mnou dělat...

reagovat 2.1.2012 13:29 - Šárka

Ahoj!pěkný příspěvek,ale...

Tak to držím palce!! Ono je to těžké.. Někdy ti doktoři pomohou a člověk se z toho dostane hned a někdy... Když si vzpomenu, co všechno už se mnou chtěli dělat, že to prý konečně pomůže.. A bez výsledku.
A jak píšete, že je těžké myslet na něco jiného - to také znám.. Říkám si, měla bych to nějak přijmout, třeba to zmizí samo. Ale to prostě nejde!!!! I když je to taková "blbost", neskutečně to otravuje život..

reagovat 2.1.2012 23:40 - Monika

Dobrý den, trpím na kvasinkovou infekci a doktor mi doporučil vakcínu na hygieně, zajímalo by mě, zda s ní má někdo nějaké zkušenosti? Dále jsem se dočetla z předchozí diskuze, o účinnosti grepových kapek, na internetu jsem našla tyto:
ttp://www.prozdravi.cz/greposept-kapky.html?utm_source=Sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=S_Prozdravi_ProduktyZ

má s nimi někdo zkušenosti?

Děkuji předem.

reagovat 3.1.2012 08:13 - Zuzka

Dobrý den, trpím na...

S těmi semínky zkušenost nemám.. Ale teď zkouším Pau D Arco,to jsou kaplse z Lapacha,to je antimikotické,je to kůra z nějakého stromu z jižní Ameriky.Potom mám Antiparasite od Star Life,to je směs různých věcí,česneku,taky toho Lapacha,je tam myslím i ten grep atd.Tak jsem na to zvědavá,ale já už nevěřim ničemu,já už toho zkusila a kolik to stálo peněz!! Ta dieta je taky hrozná,skoro nic člověk nemůže a mám pořád hlad,tak si někdy říkám,že se na to snad vykašlu,jenže těch problémů se chci zbavit.Ta vakcína by mohla být dobrá,tu mi MUDr. ještě nenabídl,no já jdu k němu terpve potřetí.Minule mi nal Mycomax,ale to teda vůbec nezabralo.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2012 22:01 - Hanka

Dobrý den. Marie, mohla byste prosím ještě víc rozvést svůj příspěvek, jak na to? Kdo vám pomohl, jela bych snad kamkoli, kdyby to pomohlo. Děkuji.

reagovat 13.2.2012 00:25 - Marie R.

Psychika je jistě mocný nástroj. Mě se v mých problémech osvědčilo trochu ubrat v přemrštěné hygieně, hlavně se vyhýbat agresivním (ponejvíc tekutým) mýdlům, prádlo víckrát máchat. Pračky jsou tak ekonomické, že pokud nastavím "poloviční dávku prádla", nenateče skoro žádná voda!!I vlasy si myji méně často, protože akce vyvolává reakci, a ty velmi účinné šampóny jen porušují přirozenou rovnováhu pokožky a neuvěřitelně ji vysuší.Totéž platí pro mýdla, nemluvě o sprchových gelech, ty jsou hrozně agresivní.

reagovat 14.2.2012 00:06 - Marie

Dobrý den. Marie, mohla...

Dobrý den, Hanko.
Rozhodnutí řešit zdravotní problém kompletně, tedy i z psychické stránky, nejen stírat příznaky, ale dostat se ke kořenům, je vždy běh na dlouhou trať..Rozhodně si nemyslím, že by měl Vaše problémy vyřešil rozvod!! To by byl jen únik a projevilo by se to zas v něčem jiném.. Naopak to vidím jako možnost růstu.. Je samozřejmě možnost, obrátit se rovnou na "odborníka" (tedy člověka, zabývajícího se psychosomatikou), ale už to je náročné.. Za prvé je takových odborníku v ČR hrozně málo (v Americe jich je přece jen víc a naopak východní země tenhle přístup znají už tisíce let)a za druhé,když už se najdou tací, kteří léčbu tohoto typu nabízejí, je těžké odlišit podvodníky a ty, kteří skutečně pomohou.. V konečném důsledku na to ale stejně budete sama. Maximálně Vám mohou poradit, co ve svém životě změnit, ale tu změnu stejně budete muset učinit sama! Nakonec za ni budete ráda, protože Vám vrátí ztracenou rovnováhu..Možná jste si na nějaké věci zvykla natolik, že si ani nepřipouštíte, že Vám vadí, nebo že by mohly být lepší.
Chce to opravdu upřímně se nad svým životem zamyslet. Zamyslet se nad svými sny, nad svými postoji, nad svými vztahy,.. A najít oblast, která "vrže". Může to být cokoliv, když se podíváte na první příspěvek v diskuzi, může se jednat třeba o porušení hranic Vaším partnerem, nebo i sama sebou.. Může to být ale i cokoliv jiného..
Pokud chcete, nabízím Vám svoji pomoc. Nejsem sice odborník s titulem, zatím jen studuji psychologii a o psychosomatiku se hodně zajímám.. Ale moc ráda si poslechnu Váš životní příběh a můžeme se společně pokusit najít příčinu problémů..
Nechci žádné peníze, nechci si hrát na nějakého zachránce.. Jen Vám chci nabídnout možnost si s někým o těhlech věcech přátelsky a především otevřeně popovídat (byť formou e-mailů). Někdy mohou druzí vidět souvislosti, které my sami nevidíme.. Je to jen nabídka. Pokud chcete, ozvěte se na mail: m.s.dvorakova@seznam.cz

reagovat 5.8.2013 13:00 - Lucka

Tak já trpím taky kandidózou a co mi pomohlo jsou výrobky firmy Energy a pani Mařáková od firmy Energy Jeseniova 55, která kandidózu objedvila.Výrobky mi zabraly i na alergie(a to jsem silná alergička a léto si užívám už bez chemických léků) a recenze na ně jsou na prozdravi.cz.Tak se tim netrapte chce to kvalitví přípravky.Já se léčim už jedině přírodníma přípravkama a jsem poměrně zdravá.

reagovat 4.9.2014 16:48 - co.rine

Ahoj, zdravím všechny postižené. No nevím, ta psychika. Prožila jsem s tímto problémem celý život. Horší, i naprosto klidové a spolehlivé a dobré časy. Původně jsem měla nejvíc mykózu vaginální, ať jsem dělala co jsem dělala, vše málo platné. Věkem ve 40 letech jak když mávne kouzelným proutkem, od té doby jsem to neměla. Pak jsem se jednou pracovně učila trasu a protože tlustý řidič zřejmě s tlakem 200/100 byl na infarkt - v zimě jel pořád s otevřeným okénkem, ofouklo mne. Od té doby neuvěřitelné potíže s bolestmi hlavy, kdy se na mne dívali 8 let jako na hypochondra, protože - vše v nejlepším pořádku. Dvakrát změna doktora, revmatologie, neurologie, 1x ORL. Nic. Obvodní, které jsem řekla, že mám podezření na C.A. - tu prý nezná. No postupně se horšilo, letošní zimu bych v těch bolestech hlavy už nepřežila, zabila bych se( obvodní se tomu ještě zasmála). V létě bylo hej, ale ochlazení pod 20 st. znamenalo setrvalé vlezlé a hrozné bolesti hlavy. Přesto jsem se nyní ještě pokusila změnit doktora. Vyslechl příznaky, nahnal mne na ORL a to několikrát, protože až na popáté zjistili - pneumokok(nevím ještě přesně jaký) a C.A. v dutinách. Nyní mám antb.- a začla jsem snášet ochlazení, nemusím pod 18 st. C spát v čepici i v létě. Po antb se pokusí léčit C.A. Potěšující je, že jsem na netu, po hrozné fůře let objevila, že se u nás opět konečně objevil Nystatin, bezpečný, a jediný, co spolehlivě a bystře pomáhá. Ale je to čerstvé info a doufám že pravdivé. Paní lékárnice ještě ani nevěděla, když jsem se ptala. Ale prý najde :). Na poševní mykózu zabíraly také dobře boraxové globule, bohužel, opět jako jiné dobré věci už v naší zemi nejsou. Pokud máte problémy, byla možnost dovézt Nystatin prášky k zavádění i k užívání per os ze všech okolních zemí - levnější z Ruska, Ukrajiny, možná Polska, dražší z Německa. Užívání v úporných případech, to jsem se dozvěděla od starého gynekologa, je nutné alespoň dva měsíce - nějakých 14 dní, a na víc jsme prášky nikdy nedostaly, nemá cenu, vrací se to. Jako pomoc doporučuji zvýšit příliv vitamínu B komplex co nejdéle a v nejvyšší možné míře (podle příbalového letáku). Jinak C.A měla moje babička, i moje maminka, a protože jsem o tom hodně hledala, našla jsem vědeckou práci, která říká, že v případě že je při porodu nemocná matka, přenáší se C.A. na děcko, a to má pak problém ten, že imunitní systém nerozpoznává vetřelce a nebrání se mu. Jsem toho živoucí důkaz, celý život zdravá jako řípa,ale s C.A. bojuji všude - od dětství - jazyk, nohy, pochva, a nakonec ty dutiny . Co je ve střevech nevím....snažím se žít bez sladkého, a dle dietních rad. Tak hodně síly v boji.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *