školní jídelny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.9.2006 12:56 - janina

mám dítě stravující se ve školní jídelně, kam obědy dováží.Občas jdu pro syna do školy,takže shlédnu,jak jsou děti šizeny na množstvích porcí.Maso je téměř nejedlé,samá flaxa nebo silně prorostlé.Při placení obědů se nehledí na to, která je to třída,ale na věk dítěte,avšak při výdeji obědů dostávají děti porce stejné.Hygienická kontrola dopadla dobře.Nyní je prý zákon, kdy si dítě může vzít jídlo v jídlonosiči pouze 1. den nemoci, pak již ne.Z jídelny nesmí cokoli vynést.Moje otázka zní,jaký kontrolní orgán má v kompetenci přezkoumání správné gramáže porcí a zda je možné jej do této jídelny poslat.Vždyť do restaurací a pivnic také chodí kontroly.Nebo děti se snad mohou takto okrádat?'

reagovat 18.9.2006 20:35 - iva

u nás se děje to samé,mojim dětem raději vaří babička.'

reagovat 18.9.2006 20:36 - iva

u nás se děje to samé,mojim dětem raději vaří babička.'

reagovat 1.10.2006 00:02 - rené

no co myslíš, děcka se okrádají nejlíp,protože tam není dohled dospělých bylo je a bude!!!!'

reagovat 2.11.2006 13:23 - soňa

v naší jídelně před výdejem navážíme vzorek podle norem a ten je po celou dobu výdeje vystaven u výdejního okénka.Požádejte vedení školy,které jídelnu spravuje aby v jídelně toto zavedli alespoň pro vizuální kontrolu.Pak je možná alespo o něco se opřít.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.10.2017 19:45 - !

Když si vzpomenu na eklhaft jídlo v zapařených nemytých várnicích, zvedá se mně ještě teď žaludek. Na vojně se proti tomu vařilo jako v luxusním hotelu.

reagovat 3.10.2017 19:57 - M.

Když si vzpomenu na eklhaft...

Dnes uz to neni takova hruza. Deti jiz vetsinou neznaji UHO - univezalni hnedou omacku.

reagovat 3.10.2017 20:00 - 3.10.

Dnes uz to neni takova hruza....

Ta se vaří ještě i teď.

reagovat 3.10.2017 21:58 - spíš

Dnes uz to neni takova hruza....

z hrůzou vzpomínám na plíčky a prorostlé, tlusté maso, které se nedalo rozžvýkat. Pár děcek se po tom pozvracelo. To když sadistické úči chtěly, aby to polky.
Chytří si vzali z domu kus novin nebo toaleťáku - když byl - a maso do něj strčili a ven ho propašovali v ponožce. A okolní psi měli pravidelně nadváhu. Kampak na děcka :).

A ty smrduté tácy...

Ale zase hezká vzpomínka na sekanou s bramborovou kaší a okurkou (máma sekanou odmítala dělat), dukátkové buchtičky, něco, co se jmenovalo tulipánky - půlka vařeného vejce vsazeného do mletého masa vytvarovaného do tulipánku. Nikde jinde jsem to už neviděla. Kuchařky byly skvělé, ale učitelky byly krá-vy.

reagovat 3.10.2017 22:22 - M.

z hrůzou vzpomínám na...

Ma nejhorsi vzpominka je na kakao se skraloupem a pak na kravske vemeno v menze.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *