ŠKOLA - deprese

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.1.2008 19:02 - michal

Dobrý den, našel jsem tento server z důvodu, protože se chci s někým podělit o své trápení. Jsem 17 letý kluk a studuji na SŠ druhým rokem. Problém spočívá ve škole. Školu jsem si vybral, protože mě mě docela zajímá, baví a jsem si jistý, že se tí budu chtít zabývat po zbytek života. Jsem na stavební škole, ale teď ten problém. V poslední době mívám ze školy velké deprese. Začalo to již po přestupu ze ZŠ, kdy na mě přišel nátlak učení. na základce jsem neměl nijak hrozný prospěch, myslím,že jsem patřil mezi ty lepší žáky, ale ted na SŠ to je hrůza. Neumím se učit, nejsem schopen se připravovat, první ročník jsem prošel s odřenýma ušima a letošní pololetí jsem již neprospěl z dvou předmětů. Strašně mě to ničí a nevím si rady, postupem času si připadám hloupější a hloupější, neumím chápat matiku a takové předměty kde je třeba využít logiky a celkově výpočty mi nejdou, jsem odlišný od ostatních. Nemám vůbec pevnou vůli, vždycky když jsem doma a vím, že se mám něco učit, tak místo toho abych se učil, tak si pořád připomínám, kolik věcí se musím ještě dnes naučit a pořád si to tak opakuji až je najednou hodně hodin a nebo před učením musím uklízet pokoj a všechny možné jiné věci, jen ne-učit se. Ale největší problém je v tom, že já mám celý den depresi z následujících písemek ale stejně nic proto nedělám. Pořád myslím na některé lidi kolem mě, kteří jsou chytří, nemají problémy a závidím jim. Zajímalo by mě, proč neumím dobře uvažovat, koncentrovat se na učivo, jsem dost nechápavý atd... Já už nevím jak dál, ze školy nechci odejít, chci to dělat i naši to tak chtějí, ale známky mě dost ničí. Neměl někdo už podobný problém ? Nevím na koho se obrátit, nebo jak si uspořádat svůj život. Můj život je strašně rozházený a nemá žádný řád, když si řeknu, že v 5 hodin se budu učit, tak to pak pořád oddaluji a když už k tomu dojde, tak na mě přijde taková únava, že nejsem ničeho schopen. Prosím o radu, nebo pokud jsou na to nějaké prášky, či nějaká poradna existuje. Můj cíl je investovat cokoliv, udělat cokoliv, hlavně abych nevedl stresový život a byl vyrovnaný.. hlavně ve škole. Děkuji

reagovat 31.1.2008 22:24 - Rena

Ahoj Michale, nepíšeš, zda máš také nějaké jiné aktivity - sport, jakyk .. atd. Možná, že kdybys na to pořád nemyslel, že něco musíš, nestresovalo by tě to tolik. Učit se je potřeba, ale asi ne za každou cenu, když to tolik nejde... možná, že bych napřed zkusila zaplnit odpoledne i jinou činností, než myslet na to, že bys se měl učit. Pak Ti na to učení zbyde opravdu jen hodina či dvě a třeba ti to půjde lépe. Neřešila bych to žádnými prášky, nemáš nemoc. Můj kamarád opakoval na střední škole třetí ročník a poprvé jsem u někoho viděla, že měl na vysvědčení neprospěl. A nevěřil bys, že vystudoval i VŠ a teď se uplatnil v oboru, které ho nejvíce zajímalo opravdu jako "odborník" a je velice úspěšný. Takže někdy něco nejde a třeba nikdy nepůjde, někdy to člověka nebaví a někdy třeba není pochopen profesorem, ale to je v životě také tak.

Držím palec a věř mi, že v tom nejsi sám.

reagovat 1.2.2008 10:48 - Lovisa

Rena má pravdu. Zbytečně plýtváš energií na neproduktivní myšlenky a stavy. Jestli jsi ten typ, který se dokáže přimět jen pod nátlakem,tak si ten nátlak zařiď, např. jak píše Rena - věnuj čas něčemu, co tě baví a co má pro tebe význam, pak už ti na učení zbyde jen omezený čas a ten využiješ, protože musíš a chlavně chceš.Když si ten bič na sebe nezvolíš dobrovolně,dřív nebo později to za tebe udělají okolnosti a pak by musel trpět nějaký nevyžádaný donucovací prostředek,na to bacha. Příjemné a nepříjemné chodí ruku v ruce,to nejde změnit a tak je lepší, když si formu těch nepříjemností sám vybereš, protože jiné už se pak s velkou pravděpodobností nedostaví,neboť budeš mít povinné penzum vybráno:-)Ty sis zatím nevybral a tak se ti za to mínus nabídly deprese...

Hodně pomáhá taky "světýlko" - to si každý den ráno nebo před splněním nějakýho úkolu "rozsvítíš světýlko" - to je, že si řekneš, na co se budeš těšit nebo čím se odměníš, až budeš mít povinnosti hotový a pak musíš dodržet postup - napřed povinnosti,potom zábava - zkrátka každý den nějakou odměnu za to, žes zase udělal další krok.

Jinak - hlavu na učení máš, to se neboj, z tvého příspěvku je jasný, že ti to myslí dobře.

reagovat 1.2.2008 11:05 - Lovisa

oprava: "...a pak bys musel trpět..."

Ještě k tomu, jak píšeš, že někteří jsou chytří a nemají problémy - to vůbec není pravda, neznám nikoho, kdo by vystudoval SŠ absolutně bez jakékoliv pravidelné přípravy jen tak, že si všechno pamatuje ze školy nebo třeba jen jednou přečte. Oni mají jen pravidelné návyky, se kterýma se moc nes..ou, zkrátka je bez zbytečnýho přemítání dodržují a proto je to stojí méně usilí a času. Dělej to taky tak a uvidíš:-) Ta tvoje deprese není k léčbě, je to zatím jen nediferencovaná forma energie,která je obrácená proti tobě. Zkroť ji, dokud nad tebou nemá úplnou vládu a nechej ji dělat něco ve tvůj prospěch. Dokážou to jiní, dokážeš to taky:-)

reagovat 4.2.2008 16:26 - Michaela

Ahoj,a nemuzes treba pozadat rodice o pomoc...ze bys jim treba rekl,co se mas naucit...dal by sis na to nejaky vymezeny cas a oni by te pak treba vyzkouseli.

Sice te neznam,ale myslim,ze problem neni v tom, ze bys na skolu nestacil...jen se neumis efektivne ucit(neboj takovych lidi je mraky).a kdyz clovek zaziva vicemene jen neuspechy, pak mu to tuplem nejde :-(. Stanov si dosazitelne cile-ne ze se naucis pulku knihy za odpoledne- a kdyz je splnis, tak se sam pochval a mej ze sebe radost...casem muzes pridavat...ale zpocatku jde o to udelat jen malinky pokrok a mit z toho radost.

A pokud ti opravdu nejaky predmet nejde-jako matika-zkus si najit doucovani.na tom neni nic spatnyho...a pokud bude ucitel co k cemu,tak to urcite pomuze.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.9.2014 17:58 -

Také mám problém se...

Terezko neboj, časem si opravdu zvykneš. A buď ráda, že k tomu nejsi ještě na intru. Když jsem nastoupila na střední, ten 1. rok byl pro mne také katastrofální (nemyslím tím známky, ale zvládání té změny), jsem k tomu navíc introvert, takže to nebylo nic moc. No a tím, že jsem byla na intru, se mi strašně stýskalo po rodičích a připadala jsem si jako vyrvaná z kořenů, snad každý den jsem tajně brečela. Po roce se to tak nějak srovnalo. Poznali jsme se se spolužáky, učiteli i ostatními studenty na škole a internátě a bylo lépe. Ale samozřejmě, na dětství a ZŠ vzpomínám ráda pořád a ty budeš asi taky, byly to ještě téměř bezstarostné časy.

reagovat 18.9.2014 19:26 - Tereza

Terezko neboj, časem si...

Děkuji moc za podporu. Mám tedy opravdu alespoň jedno velké plus, že nejsem na intru, ale doma. Budu věřit, že si to všechno časem sedne. Změna je bohužel změna. Ale rozhodně obdivuji všechny, co to zvládají i s intrem.

reagovat 18.9.2014 21:17 - neboj

Děkuji moc za podporu. Mám...

:-)

reagovat 12.10.2014 21:38 - Adéla

Ahoj mám podobný problém jsem v posledním ročníku na ZŠ a je to strašně všechen ten stres ze známek a přijímačem máme toho ve škole strašně hodně same pisemky a úkoly zkoušení atd. Porad jsem v depresi kvůli známek protože rodiče chcou at mam jedničky nebo dvojky jenže se mi to vůbec nedaří .......

reagovat 13.2.2018 11:30 - Mein Anführer

Ahoj Michale, nepíšeš, zda...

du liegst falsch.
sterben.

damit deine Mutter stirbt

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *