Je škodlivé vdechování plynu Hélium ???

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.8.2006 21:45 - TOM

Chci uspořádat narozeninovou oslavu, a pomocí Hélia si upravit hlas.
Dík za radu

reagovat 30.8.2006 23:16 - Honza

Jestli je škodlivé dlouhodobě to nevím, ale projednou se zcela určitě nic nestane

reagovat 31.8.2006 09:15 - Jana

Helium je velmi lehký plyn,škodlivý není, v nemocnicích se dává i jako náhrada do dých.přístrojů místo kyslíku, aby plíce nebyly tolik zatížené. Potapěči jeho směs dýchají v určité hloubce, kde se samotný kyslík pro ně stává "jedovatým"

reagovat 31.8.2006 17:10 -

Jani nemluv radoby zasvecene o necem, o cem nemas paru. Je pravda, ze samotny kyslik se stava pro potapece jedovaty uz v hloubce od 6 m, ale urcite jsi nikdy nevidela nikoho, kdo by se potapel s cistym kyslikem.

Tzv. "kyslikove bomby", ktere vidis na potapecich obsahuji normalni vzduch, ovsem stlaceny na 200 (a i vice) atmosfer.

reagovat 31.8.2006 19:09 - Gypsi

"Odborníkům" nahoře.

Kyslík není jedovatý v žádné hloubce (pokud ho není moc), ale při potápění a následném rychlém vynoření hrozí "kesonová nemoc", tj. uvolnění DUSÍKU ve formě bublinek do krve a z toho hrozící embolie.

Potápěči ve velkých hloubkách dýchají helium s kyslíkem, kde helium nahrazuje nebezpečný dusík. Dýchání jakékoli směsici plynů bez kyslíku je možné, ale s následkem smrti zhruba do 5. - 10. minut.

Zato rekreačnímu potápěči, zvlášť tomu se šnorchlem, kesonová nemoc opravdu nehrozí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.5.2016 21:47 - Eva

Je helium nebezpecne pro 7 lete dite?

reagovat 6.5.2016 21:58 - D

Je helium nebezpecne pro 7...

Helium v balónku těžko. Bude-li však to dítě soustavně vdechovat hélium z nějaké bomby namísto atmosférického kyslíku, po pár minutách zemře.

reagovat 12.8.2016 22:28 - R.

Vdechování helia je nebezpečnější, než se zdá. Byly zaznamenány náhlé zástavy srdce - Zřejmě u osob s nespecifikovanou srdeční vadou, ale, kdo si je 100%-ně jist svým aktuálním zdravotním stavem ? Dlohodobé vdechování (Více než minuta až několik minut, podle osobních dispozic a míry kyslíkového dluhu.) čistého helia potom vede ke ztrátě vědomí u naprosto kohokoli. Doporučuji najít si jinou zábavu.

reagovat 12.8.2016 23:11 - D

Vdechování helia je...

Vdechovat čisté hélium znamená nepřijímat plynný kyslík. Srdce však kyslík potřebuje. A to tak nezbytně, že přestane fungovat, pokud se mu ho soustavně a v dostatečném množství nedostává. Nepřetržité vdechování pouhého hélia po dobu jednotlivých minut, nebo dokonce ještě delší dobu, proto zákonitě vede k zástavě srdeční činnosti.

Výimkou by byla taková situace, kdy by se krev soustavně okysličovala nějakou vhodnou aparaturou mimo plíce. Tehdy by bylo možné vdechovat hélium i relativně velmi dlouho bez závažných zdravotních následků.

reagovat 18.10.2016 21:59 - Frankie Davidov

HELIUM vdechování - pod minutu není problém. Více jak minutu je potřeba si uvědomiť, že když se jdete potápět a vydržíte minutu pod hladinou, je to OK, protože se rozdejcháte. Ale při vdechování Hélia se nikdo nerozdejchá a tak je již minuta a více problém. A proč?

KYSLÍK ! bez kyslíku nefungují krevní oběh, srdce, plíce, mozeg, orgány. Zástava srdce jako když se nadýcháte při požáru oxidu uhelnatého. Takže nepřehánět a všechno bude v pohodě. Ohledně zdraví je možná dvě minuty už moc. ( http://zn.sk/helium-meni-hlasivky-bezpecnost/ ) už při jediné minutě může být u někoho vážný problém, nebo kolaps. Slabší lidé na srdceční problémy.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *