sklerodermie-systemová skleroza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.4.2002 16:20 - Jarmila Korytářová

Ozve se někdo se stejnou dg?

reagovat 13.5.2002 22:09 - Karásková Miluše

Neteři je 11 let a zjistili ji diagnozu sklerodermie. Žádáme každého kdo může pomoci informací o úspěšné léčbě této nemoci aby odepsal. Děkuji.
Karásková

reagovat 13.6.2002 09:01 - Hana

Již 3 rokem mám sklerodermii. Projevilo se mi to tuhnutím kůže na pravé ruce. Teď se mi to dělá i na levé ruce. Lékaři neví co semnou. Poradí někdo?????????????????????

reagovat 24.11.2002 01:38 - Jirka

Manželka jí má asi 14 let a pořád doufá, že se něco najde, ale ?????? Držím pelečky!!!!!

reagovat 6.1.2003 09:48 - Nikolo

Moja sestra ma tiez tuto chorobu. Ak by ste sa dozvedel o nejakej ucinnej liecbe prosim napiste mi.
Dakujem moc
Nikolo

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.5.2017 17:26 -

Zdravím mám systemovou...

Tetanovku si naočkovat nechej. Myslím, že je to i povinné. Nesmíme se nechávat očkovat proti spoustě nemocí, ale tetanus do toho seznamu nepatří. Buď klidná. Navíc by ti to měl potvrdit tvůj praktický lékař.

reagovat 7.5.2017 15:56 - JARMILA

MOC DĚKUI ZA ODKAZ NA TETANOVKU SI HNED ZAJDU UŽ MI SKONČILA DĚKUJI

reagovat 6.1.2018 18:03 - Jaro

Ráda bych se s Vámi...

Ahoj, chcel by som sa spýtať, priateľka má dva roky diagnostikovanú systémovú sklerodermiu, no okrem vonkajších prejavov tejto choroby (tuhnutie svalstva, najmä na rukách, predovšetkým prstov pravej ruky, ich zčervenanie až vodnatenie, lámanie nechtov a občasného padania vlasov) má postihnutý už aj pažerák (jícen) a troška pľúca, existuje v súčasnej dobe účinný spôsob liečby tejto choroby na zlepšenie, alebo aspoň jej stagnáciu? Bo je z toho strašne nešťastná až zúfalá, keď ju tieto neduhy trápia aj berie lieky na rozšírenie ciev (enelbin) a na pľúca (imuran) a nevidí zatiaľ žiadne zlepšenie, len sa to zhoršuje a popravde aj mne už je z toho hrozne, keď vidím ako sa trápi a ja chcem, ale nedokážem jej pomôcť

reagovat 7.1.2018 20:30 - JARMILA

Dobrý večer p. Jaro já má systémovou sklerodermii už 9 rok ze začátku než se to podchytí tak to všelijak se projevuje drapovité ruce nateklý obličej bolest celého těla mění se mimika v oličeji no je to děs ale at bere vaše přítelkyně pravidelně léky ono se to stabilizuje je to na dlouhou trat ještě dnes mě moje sklerka překvapi už jsem ležela i v nemocnici kde mi jí diagnostikovali byla jsem i na infuzich bo se mi udělaly vředy na prstech rukou to vam piši jen at vite aby jste nebyli překvapeni co ta svině dokaže ale nevzdávejte to a jake leky bere pani ja chodim co pul roku na plicni co 3 mesice na revmatologii každy rok na kontrolu rukou nenechte se odbit at bere i vitaminy hořtik vapnik at si to necha napset hlavne se nestresovat bo to je jeden hlavni spouštěč promazávat obličej avokadovym olejem nebo konopnym ruce vazelinou nebo měsíčkovou mastia vlasy konopny šampon jestli by jste se chtěšl ne něco zeptat napište držím palce a nevzdávat to ja chodim na fakultku do ostravy poruby jen specialiste přeji zbytek večer Jarmila

reagovat 25.7.2018 16:37 - Vladimír

Dobry den, som zo slovenska a...

Můj email je markstar@email.cz.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *