Silvova metoda-podvod,nebo sekta?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.6.2002 21:23 - Jana

Prosím o radu.Moje kamarádka si vzala do hlavy,že se naučí tzv.Silvovu metodu a bude pomocí jasnovidectví a hladin své mysli pomáhat léčit svou rodinu a své známé.Našla si pár lidí,kteří absolvovali nějaký kurs a teď chce odjet na školení sama.Jednak to stojí pár tisíc,ale hlavně se setkala s lidmi,kteří ji před tím důrazně varují.Prý nějaký známý absolvoval všechny ty kurzy a tak se do toho ponořil a myslel si,že je léčitel,že se z toho dočista pomátl a psychiatři ho dávali dohromady rok a půl a musel toho okamžitě nechat.A také prý je to celé sekta a vymývání mozků a jde o ty peníze.Prosím vás o váš názor,protože termín jejího kurzu se blíží.Děkuji.

reagovat 30.6.2002 14:22 - Jarka

Také by mě to zajímalo,jak to s tou Silvovou metodou vlastně je.Má s tím někdo zkušenost?

reagovat 1.7.2002 09:42 - Ivo

Kurs Silvovy meotdy jsem absolvoval přibližně před 8 lety a jsem velmi spokojený. Ale absolvoval jsem před tím i potom mnoho jiných kurzů, se kterými jsem byl spokojený. Problém není v metodě, ale v osobě, která kurs absolvuje. Jsou osobnosti, které jsou náchylnější k závislosti a ty potom ohrožuje nejen Silvova metoda, ale i katolická církev, scinetisti, reklama na čokoládu a hrací automaty vedle v baru.
Některé techniky z kursu SM se mi natolik osvědčily, že je používám dodnes.

reagovat 11.8.2002 15:43 - Kristyna

Byla jsem na Sivove metode pred 8 lety, to v podstate zacinalo. Tehdy mi bylo 17 a libilo se mi to. Ale clovek musi pocitac s davovou manii. O penize rozhodne jde a to predevsim. Absolvovala jsem 2x zakladni kurz a nektere praktiky jsem si skutecne osvojila, jako treba pametove hacky, to je prakticke. Ale urcite to neni puvodni napad pochazejici ze Silvovy metody. Nevim, jak je to ted, na zadne jejich nabidky uz nereaguju, pojali to totiz strasne komercne, udelali z toho nechutnej business, uz neslo jen o kurzy, ale i vylety do Chorvatska pres sprizenou cestovku atd. Na druhe strane si ale nemyslim, ze je to skodlive a ze by clovek z toho musel zblbnout. Rozsirite si obzor a nazor si udelate sami. Nerekla bych, ze jsou to vylozene vyhozeny penize, ale taky nedoporucuju to brat moc vazne a hlavne nepritoupit na tu davovou psychozu.

reagovat 11.8.2002 19:57 - Jana

Tak už se moje kamarádka vrátila z kurzu a je to ještě horší,než jsem si myslela.Tam jí nakukali,že každý člověk se uzdraví,jen když chce a vůbec nemusí snad nikdy umřít.Nejhorší je, že s tou svojí demagogií doslova otravuje všechny kolem sebe.Pro jednou se to dá jako zajímavost vyslechnout,ale když do vás někdo hučí několik hodin,proč máte tu a tu nemoc a jak si od ní odpomoci,(například já mám cukrovku,kterou jsem zdědila)a myslím,že kdyby někdo vynalezl na ni lék,měl by už dávno Nobelovu cenu.Prostě se z ní stala fanatička a už ji nevyhledávám.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.10.2017 13:31 - Vojta

ahoj. mna by zaujímalo ako...

Možná to bude chtít naučit se nějaké techniky Silvovy metody a pomocí nich se zablokovat vůči tomu, aby vám někdo četl myšlenky. Zkuste si třeba vytvořit nějaký virtuální štít, neproniknutelnou helmu...

reagovat 4.10.2017 05:19 - Oni to

Možná to bude chtít...

Zas neumí tak jak tvrdí :-)

reagovat 4.12.2017 23:16 - renata

V rokoch 1993 som absolvovala...

Ono se tam podepisuje na vlastní zodpovědnost a je upozorňováno, že není vhodná pro lidi s duševními poruchami - a to je problém, protože ani nemusíte vědět, že jste náchylní k poruchám. Je to jako s marihuanou, někdo může kouřit roky a je v pohodě jinému to uškodí po pár doušcích.

reagovat 4.3.2018 19:10 - Štěpi

Četl jsem SM metodu jako knihu.
Že si z toho někdo dělá velmi dobrý business je jasné. Jeto asi tak stejné jako se všichni zbláznili do bio stravy a staré babky a dědové při dnešním pohledu na nás nechápou a klepou si na čelo. Mému dědovi je devadesát devět a jenom nad dnešním světem kroutí hlavou :)
Každopádně SM jsem zkusil sám na sobě jako menší zhruba v patnácti, kdy mne trápilo astma a neustálé alergie. Pojal jsem to jako samouk a pomohlo mi to. Doktorka nechápala po měsíci můj plicní graf.
Tyto metody jsou staré jako lidstvo samo. Není to žádná novinka, lidé pouze zlenivěly a zapomněly používat mozek, jsme jak stádo volů, akorát je na tom nejlépe vůl, který to stádo vede.
Věnoval jsem se i bojovým uměním, lidské tělo se umí léčit samo, pokud se mu věnujete:), ale musí se začít dříve než je pozdě, nebo spíš preventivně. Za minutu dvanáct Vám nepomůže nic.

reagovat 14.3.2018 14:22 - Kosťa

Doporučuji článek,...

Sisyfos je daleko větší sekta než silvovka :D
Silvovka je byznys, Sisyfos, sdružení fanatiků zdarma :D

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *