Sférocytóza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.9.2007 21:16 - Dita

Ahoj lidi , chtěla bych se zeptat , jestli někdo z Vás nemá zkušenosti s tímto onemocněním.
V květnu jsem skončila v nemocnici s absolutní podhodnotou hemoglobinu. Dostávala jsem krev a lékaři mi sdělili , že moje slezina požírá moje krvinky a proto mi jí chtějí vzít. Prý bez sleziny budu O.K.
Ty moje krvinky jsou prý ůplně v pořádku , ale mají jiný tvar a proto si ta má slezina myslí , že jsou to vetřelci a požírá je.
Je TADY NĚKDO , KDO MÁ PODOBNÝ PROBLÉM SE SLEZINOU?

reagovat 15.9.2007 20:55 -

Dito myslím, že problém nebude ani tak ve slezině, jako v krvinkách.

reagovat 15.10.2007 22:18 - Monika

Já trpím touto chorobou od narození,v 17letech jsem byla na odebrání sleziny a od té doby chodím na pravidelné kontroly na hematologii

reagovat 1.11.2008 09:30 - iveta

MÁM SYNA 2 ROKY V PROSINCI JDE NA ODEBRÁNÍ SLEZINY Z TOHO SAMÉHO DŮVODU.LÉKAŘI TVRDÍ,ŽE MU TO POMUŽE NA 100%.JIŽ DOSTAL DESET TRANSFUSÍ

reagovat 22.11.2008 19:48 - Eva

Já i můj syn trpíme touto nemocí a jsme oba po slenektomii a je nám dobře.Před odebráním to byla hrůza.Nemoci transfuze a stále dokola.Syn má ještě operovaný žlučník ,také v důsletku této nemoci.Jako prevence mu byly odebrány mandle.Oba nás operovali v 6 letech,teď docházíme na očkování do specializovaného centra v nemocnici v HK.Přeji vám aby vám vše dopadlo stejně dobře jako nám.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.4.2013 10:11 - Ema

Ahoj lidi , chtěla bych se...

Moje vnučka má od narození tuto nemoc a v jejím případě je dědičná. V 15 letech jí odebrali slezinu i žlučník současně. Dnes je jí 19let a zatím OK.

reagovat 24.10.2013 05:42 - Katka

Zdravím všechny... je mi 22 let a v 6ti letech mi vzali slezinu ... prý jsem měla 3...:) Můžu zde potvrdit že je to správné řešení a moc mi to pomohlo ... stačí chodit na pravidelné kontroly na hematologii .. Bohužel je to u mě dědičné, tutíž moje děti to prý budou mít také. Ale ,,neházejte flintu do žita" v takovýchto případech... TED JE U MĚ VŠE V NAPROSTÉM POŘÁDKU :) A ,,VÁM" TO JISTĚ POMŮŽE TAKY :)

reagovat 22.9.2014 22:55 - iveta

V 9 letech jsem zkolabovala ve škole,domu mě pomalu donesli.Zjistili mi sferocytozu,prošla jsem snad všemi nemocemi než došli k tomu že mi vezmou slezinu---od té doby jsem měla klid-pouze kontroly na hematologii.Tvrdili ,že děti mít nebudu moct.mám dceru a dvojčata-kluky.Všichni tu nemoc zdědili. Tato nemoc je riziková pro ženy u chlapců se to tolik neprojevuje

reagovat 3.10.2014 11:43 - Andrea

V 9 letech jsem zkolabovala...

Dobrý den paní Iveto...já mám roční dcerku, které taky byla potvrzena sferocytoza :(..neřkli mi ale, že u žen je to rizikovější, můžu vědět z jakého důvodu??

reagovat 18.1.2015 20:54 - iveta

Dobrý den paní Iveto...já...

dobrý den Andreo,my ženy jsme na tu krev háklivější.Jeden z hematolgů tvrdil ,že tato nemoc pochází z jižních zemí.U nás ale předci nejsou z žádného jižního státu ,takže se nezjistilo ,proč zrovna u mě se tahle nemoc projevila.Dcera ji má od narození -u kluků se projevilo oslabení imunity a zvětšení sleziny asi ve 4 letech .ale vše se ustálo bez nutné transfuze.Dodnes jsou sledováni jednou za rok na hematologii a hladina hemoglobinu je na hranici normálu

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *