Setkání s duchem....?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.5.2004 13:22 - Evi

Zajímalo by mne,jak poznáte,že jste se setkali s duchem,anebo šlo o pouhou vaší iluzi a jaké jsou u toho pocity.

reagovat 8.6.2004 11:15 - Lenka

Ahojky setkani s duchem neni moc prijemny pocit pouze jestli nemas strah.Podle vas se nazivaj duchove ale podle nas je to pouze energie a to co je na ni pouha hmota.Duch muze bit kde koliv,kdykoli,a v jakoukoli dobu.Mohou se zjevit v mlhavem jasu nebo v temnem svetlu.pri zapalene svicce se pozna ze plamen svíti purpurovou barvou.Pocity jsou ruzne bud ti po tele naskakuje husinka nebo te poleje minutovi,nesnesitelny,teplo opravdu nic prijemnyho to neni.

reagovat 8.6.2004 11:27 - Slunicko

A kdo jste "Vy". Zabyvate se spiritismem?

reagovat 13.6.2004 12:32 - Evi

Moji kamarádku i mě navštívil mrtvý příbuzný.Mě babička,ji mamminka.Obě jsme u toho prožily stejný pocit-pocit štěstí,blaženosti....Náhoda?A sen to určitě nebyl.

reagovat 16.9.2004 13:28 - Jiří

Buďme přesní a poctiví a hovořme o tom, co je nepopiratelné. Pokud nemáme objektivní důkazy, můžeme hovořit jen o svých dojmech - o subjektivním zážitku. Jakkoli mohl být tento zážitek pociťován jako skutečný, je třeba si uvědomit, že lidské vnímání není dokonalé a navíc je třeba stále si připomínat fakt, že upřímnost osobní výpovědi nemůže být kritériem její pravdivosti (právě kvůli různým zkreslením ve vnímání a uvědomování).

K věci: Subjektivní dojem, že jsem se setkal s duchem, jsem měl víckrát. Krom jednoho případu to ale vždy bylo ve snu a v těch případech to prakticky vždycky bylo příjemné.

Jednou ale jsem tento dojem měl i za bdělého stavu u kamaráda na chatě. Když jsem se probudil v domnění, že mi tahá za deku ten kamarád a dotýká se mého ramene. Obrátil jsem se, abych mu řekl, ať neotravuje a že tam ležím já a ne naše kamarádka Andrea. Ke svému zděšení jsem ale zjistil, že u palandy nestojí nikdo, ale určitou chvíli se tam zobrazovala bíle mlžná silueta clověka. Byl jsem ale děsem naprosto paralyzovanej, nepřeháním, když řeknu, že to byl opravdu málem smrtící šok! I když to zmizelo, byl jsem ještě nejméně půl hodiny ztuhlý úzkostí.
Podotýkám k okolnostem: před tím, než jsem šel spát, jsem konzumoval v nezanedbatelném množnství alkohol, třebaže nikoli do výrazné opilosti. Dále uvádím, že jsem věděl, že cca týden před tímto zážitkem se zabili kamarádovi rodiče v autě na cestě z této chaty do Prahy. Pro někoho by to mohl být důkaz, že šlo o návrat nebožtíků na oblíbené rekreační místo, pro jiného by to byl spíš důkaz, že tato představa byla kombinací vizuální a hmatové (dotykové) halucinace vyvolané silným emočním významem, který jsem měl spojen s prostředím, které ještě nedávno obývali lidé, o nichž jsem věděl, že jsou čerstvě po smrti.

Čili každý z Vás si může vybrat, jak tento můj zážitek interpretovat.

A já sám? Já sám se dnes přikláním k tomu, že šlo o mou velmi silnou autosugesci pod vlivem emoční tíhy nešťastných okolností. Jsem spíše realista a věřím více exaktním měřitelným a dokazatelným důkazům, než dojmům, o jejichž ovlivnitelnosti jsem měl možnost se v životě mnohokrát přesvědčit. :o)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.8.2017 19:01 - Karel

na ně věřím,ale nikdy...

Ono není vyvolávání jako vyvolávání. Záleží koho=co člobrdíci a člobrdice vyvolávají a jakým způsůbem. Také ono slovo "duch" může znamenat více různých "entit" = duchovních bytostí. Například adepti antických mystérií vyvolávali bůžky které uctívali, aby v dašlím živootě přešli mezi ně a ne mezi duchy obyč. smrtrelníků. A to je také od Duchovních bytůstkách.

reagovat 3.8.2017 08:36 - !

Žasnu, jakými blbinami se dokážou někteří lidé zabývat.

reagovat 3.8.2017 10:16 -

amis je francouzsky ?

reagovat 3.8.2017 12:07 - A

Ono není vyvolávání jako...

stejně nikdy nemáš jistotu,že jsi vyvolal toho ducha,jakého jsi chtěl.Většinou právě úplně jiného.

reagovat 3.8.2017 17:29 - Karel

Existují stránky anglcikých occultistů kteří se prakticky zaobírají kromně jiného i vyvoláváním. Kdo se chce poučit, stačí zagůglovat. Jako např. studio arcanis či wizardforum.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *