Setkání s duchem....?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.5.2004 13:22 - Evi

Zajímalo by mne,jak poznáte,že jste se setkali s duchem,anebo šlo o pouhou vaší iluzi a jaké jsou u toho pocity.

reagovat 8.6.2004 11:15 - Lenka

Ahojky setkani s duchem neni moc prijemny pocit pouze jestli nemas strah.Podle vas se nazivaj duchove ale podle nas je to pouze energie a to co je na ni pouha hmota.Duch muze bit kde koliv,kdykoli,a v jakoukoli dobu.Mohou se zjevit v mlhavem jasu nebo v temnem svetlu.pri zapalene svicce se pozna ze plamen svíti purpurovou barvou.Pocity jsou ruzne bud ti po tele naskakuje husinka nebo te poleje minutovi,nesnesitelny,teplo opravdu nic prijemnyho to neni.

reagovat 8.6.2004 11:27 - Slunicko

A kdo jste "Vy". Zabyvate se spiritismem?

reagovat 13.6.2004 12:32 - Evi

Moji kamarádku i mě navštívil mrtvý příbuzný.Mě babička,ji mamminka.Obě jsme u toho prožily stejný pocit-pocit štěstí,blaženosti....Náhoda?A sen to určitě nebyl.

reagovat 16.9.2004 13:28 - Jiří

Buďme přesní a poctiví a hovořme o tom, co je nepopiratelné. Pokud nemáme objektivní důkazy, můžeme hovořit jen o svých dojmech - o subjektivním zážitku. Jakkoli mohl být tento zážitek pociťován jako skutečný, je třeba si uvědomit, že lidské vnímání není dokonalé a navíc je třeba stále si připomínat fakt, že upřímnost osobní výpovědi nemůže být kritériem její pravdivosti (právě kvůli různým zkreslením ve vnímání a uvědomování).

K věci: Subjektivní dojem, že jsem se setkal s duchem, jsem měl víckrát. Krom jednoho případu to ale vždy bylo ve snu a v těch případech to prakticky vždycky bylo příjemné.

Jednou ale jsem tento dojem měl i za bdělého stavu u kamaráda na chatě. Když jsem se probudil v domnění, že mi tahá za deku ten kamarád a dotýká se mého ramene. Obrátil jsem se, abych mu řekl, ať neotravuje a že tam ležím já a ne naše kamarádka Andrea. Ke svému zděšení jsem ale zjistil, že u palandy nestojí nikdo, ale určitou chvíli se tam zobrazovala bíle mlžná silueta clověka. Byl jsem ale děsem naprosto paralyzovanej, nepřeháním, když řeknu, že to byl opravdu málem smrtící šok! I když to zmizelo, byl jsem ještě nejméně půl hodiny ztuhlý úzkostí.
Podotýkám k okolnostem: před tím, než jsem šel spát, jsem konzumoval v nezanedbatelném množnství alkohol, třebaže nikoli do výrazné opilosti. Dále uvádím, že jsem věděl, že cca týden před tímto zážitkem se zabili kamarádovi rodiče v autě na cestě z této chaty do Prahy. Pro někoho by to mohl být důkaz, že šlo o návrat nebožtíků na oblíbené rekreační místo, pro jiného by to byl spíš důkaz, že tato představa byla kombinací vizuální a hmatové (dotykové) halucinace vyvolané silným emočním významem, který jsem měl spojen s prostředím, které ještě nedávno obývali lidé, o nichž jsem věděl, že jsou čerstvě po smrti.

Čili každý z Vás si může vybrat, jak tento můj zážitek interpretovat.

A já sám? Já sám se dnes přikláním k tomu, že šlo o mou velmi silnou autosugesci pod vlivem emoční tíhy nešťastných okolností. Jsem spíše realista a věřím více exaktním měřitelným a dokazatelným důkazům, než dojmům, o jejichž ovlivnitelnosti jsem měl možnost se v životě mnohokrát přesvědčit. :o)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.5.2018 17:58 - Tony

Když ne, tak je ale nutně...

Určitě ty patáky už nepotřebuje.

reagovat 30.5.2018 09:48 - Shogun

Pro mě je podstatné to, co...

no právě...

reagovat 30.5.2018 10:39 - Mare

Ty "vzdělanče"...

lucinko, už jsem to tady psala vícekrát na tématu Bible a dnešní svět, proč to Bůh "dovoluje"......
Když tě to tolik zajímá, najdi si to...

Ale tebe to milá zlatá naprosto nepálí, jinak by ses ptala i chovala jinak..

Potřebuješ jen Boha rozcupovat na cáry...

Takže sorry, pro tebe to psát rozhodně znovu nebudu...reagovat 30.5.2018 16:41 - luci

lucinko, už jsem to tady...

Zdůvodnění jak od pana faráře,vyložit jde všechno,ale mnoho výkladů nemá racionální základ. Nelze rozcupovat boha,Járu Cimrmana ani paní Colombovou. Virtuální persony vymýtit nelze,žijí v mozcích těch,co je stvořili a těch co v ně uvěřili.

reagovat 30.5.2018 16:41 - luci

lucinko, už jsem to tady...

Zdůvodnění jak od pana faráře,vyložit jde všechno,ale mnoho výkladů nemá racionální základ. Nelze rozcupovat boha,Járu Cimrmana ani paní Colombovou. Virtuální persony vymýtit nelze,žijí v mozcích těch,co je stvořili a těch co v ně uvěřili.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *