Sedm hlavních center energie (Čakry) - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2002 13:57 - Jarka

Je mi líto, ale musím Vám říci, že tento článek je poněkud pomatený. Čakry jsou popisovány na nesprávných místech a jsou k nim přiřazovány jiné barvy, než mají ve skutečnosti být. To že je některá barva u té které čakry nejčastěji, ještě neznamená, že je to ta správná barva. Bohužel stav naší populace je velmi neutěšený a téměř každý máme čakry jinak barevné, než by měly být. Bude-li mít někdo zájem, poskytnu informace, které uvedou otázku čaker na pravou míru. Nevím z jakého zdroje autor článku čerpal, ale bohužel je to jinak.
Poznání zdar a pravému zvláště.
Jarka

reagovat 2.7.2002 15:41 - blanka

Myslim, ze clanek je snad trochu povrchni, ale neprijde mi, ze by barvy nebo funkce caker byly popisovany nespravne. Jsou popsane pouze zakladni cakry a jejich barvy. V bezne dostupne literature jsou udavany stejne barvy, snad k srdecni se pridava jeste ruzova a ke korunni jeste zlatobila. Zajimalo by me jak vidite cakry vy.
Zdravi
Blanka

reagovat 11.7.2002 22:31 - Jarka 2

Zdravim paní Jarku i paní Blanku.Mé pátrání v souvislosti s mými zdravotními problémy mne při vedlo až k tomuto diskutovanému tématu. Mám silný pocit, že toto je jádro věci.Mohla bych případně napsat některé z Vás o radu nebo podrobnější výklad, metodu, postup apod.? Přeji krásné dny.

reagovat 31.12.2003 08:09 - Vítek

Nejsem znalec lidské energie, ale duší (někdo říká srdcem) trochu cítím, že čtvrtá čakra se nachází spíše
uprostřed hrudníku, je možné, že přesně ve výšce srdce.
Jinak naprosto souhlasím se slečnou? - viz 2. komentář.

reagovat 25.10.2004 09:06 - pericola

Zajimalo by me vice a jak jsou tedy i barvy spravne...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.4.2009 08:05 -

Vlaďko, bez psychiatra se těch čertíků a hlasů nezbavíš.

reagovat 15.5.2009 13:07 -

Vlaďko, pises ze jsi joginka pokud je to pravda a nejakym zpusobem jsi pracovala s cakrama atd. (typoval bych to spis na nejaky neuceleny system magie)- udelal jsi ve vývoji chybu·= chtela jsi neco na co jsi na zaklade sveho skutecneho vyvoje nemela pravo... pokud budes pokracovat bude HUR. doporucuji ti najit ve svem okoli MISTRA reiki a pozadat jej o iniciaci... nemusis ji projit celou, ale uvede te na cestu, ktera pomuze. jsou i jine reseni, ale zalezi na tobe...dej se na cestu kdy vyvoj pujde postupne a podle radu a veci se zlepsi navic se ti otevrou dalsi cesticky. Never kazdemu kdo ti rekne ja jsem mistr mag ci vestkyne... to co nekteri lide povazuji za skutecne uceni je vetsinou jejich predstava... dej si cas a najdi nekoho kdo ti pomuze... bude to chvilku trvat, protoze to cos zpusobila si musis prozit, ale reseni tu je...Hlavne duveruj svemu srdci ne slovum...Preji ti radost

reagovat 26.8.2009 07:10 -

Děkuji Vladka

reagovat 25.11.2011 11:32 - J.

Navrhuji vám kdo má zájem se více dovědět o psychoenergetických centrech-čakrách si koupit knihu Skryté síly v člověku, autor Paramhansa svámí Mahéšvaránanda. Autor je žijící duchovní mistr,jógin.

reagovat 3.10.2017 11:51 - Karel

Navrhuji vám kdo má zájem...

Knih je mnoho různých. Některé jsou i volně na netu.
Pro angličtináře je toho požehnaně. Jako Shiva samhita, Geranda samhita, knihy od Arthura Avallona, Jamese Woodroffa jako Sat chakra nirupana, Paduka panhcaka, The serpent power... a mnoho dalších. Také, než se pustím don páchání mediatcí na čakry, měl bych si rozmyslet co chci docílit.
Ma "západě" tedy myšleno i v Česku je noho rádobymistrů vymýšlejícíh kokotiny bez reálného významu.
Na východě originál mistři uznávají dvě základní cesty.
Cestu k ukončení koloběhu životů a vyvanutí do Nirvány (paramatmanu) a cestu k vylepšení existence.
Té druhé se týká spíše čínský spis přeložený Richardem Willhelmem, Tajemsví zlatého květu. Jen se tam čakra Adžná nazývá "nebeské srdce a Anahata "srdce z masa".

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *