scintigrafie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.6.2002 14:04 - Ivana

Poradí mi někdo jaké poruchy se zjistí vyšetřením na gama kamerách - scintigrafie mozku?

reagovat 25.7.2002 14:49 - Ludek

Jedna se o to, ze ti do zil vstriknou kontrstni latku a pak pozoruji jak se krev (diky teto kontrstani latce snaze vyditelna) pohybuje v tvem mozku. Vysetreni je bezbolestive, akorat me po aplikaci kontrastni latky bylo mirne nevolno. Vzhledem k tomu, ze ta latka je radioaktivni nedoporucuju absolvovat toto vysetreni prilis casto.

reagovat 3.12.2003 07:43 - Ullmann V.

Podrobné a přesné údaje o scintigrafii jsou zde:

http://www.sweb.cz/AstroNuklFyzika

reagovat 16.4.2004 16:02 - Jirina

Rekla bych , ze vysetreni vyuzije schopnosti radioaktivnich latket a lepe zmapuje cevni system a mozkove komory, pripadne pohyb lymfy. Muze se take nahormadit v oblasti nejake poruchy. Co se podle toho da urcit, snad drobne zavady v prokrveni mozku, obnormality tvaru mozkovych komor, poruchy oddtoku mozkonmisniho moku atd. Pochopitelne tam nebudou tyto poruchy vsechny naraz, hleda se pouze jedna poruch, na kterou je podezreni.

Mne se metody nuklearni mediciny zdaji dost presne, z kontrastu se mi zle nedela a hlavni vyhoda, ale to se vztahuje jen na nasi nemocnici, primar scintigrafie se rozhodl, ze vsichni pacienti schopni vnimat, budou seznameni s tim co metoda prinesla za vysledek. Voli opatrne slova a rozhodne nikomu nebere nadeji, ale rika vse otevrene, coz je skvele, oproti nekterych vysetrenim na CT, kde maji pocit, ze pacient stejne nic nepochopi, takze ho poslou za jeho lekarem. Da se to modifikovat jen tim, ze jim reknete, aby Vam dali popis s sebou, takze ho vrazi do obalky( at je nalez O.K. nebo ne)prelepi peclive orazitkuji a poslu Vas na cesty. Pokud mohu radit, pokud jste obalku otevreli a otevira ji temer kazdy, neblabolte pak proboha, nic o tom, jak byla spatne zalepena a prakticky se ve Vasich rukach "temer sama" otevrela. Normalni lekar pocita s tim, ze urcite , pomerne vysoke procento pacientu si obalku otevre a precte, takze se nenamahejte, rozhodne nejste sami.:-) Jen si rozmyslete, jesti to skutecne chcete vedet, nebo Vam bude prijemnejsi, kdyz Vam to vysvetli potom lekar.

reagovat 31.5.2004 15:00 - Katerina

Co me ceka pri vysetreni celotelove scintigrafie skeletu se zamerenim na SI skl.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.7.2005 22:14 - Kopecký

Dobrý den, prosím, čeká mě scintigrafické vyšetření při bederních bolestech. Mohu prosím vědět, v čem spočívá toto vyšetření a co všechno na mých kostičkách odhalí? Děkuji Kopecký

reagovat 23.8.2005 23:34 - Růžena

I mě čeká toto vyšetření a moje ošetřující lékařka říkala, že je to bezbolestné vyšetření. Prý dostanu nějakou injekci a poté /asi za 3 hod./ se jde na snímkování. Má se zjistit odvápění kostí.

reagovat 18.6.2008 14:30 - ivana

dobry den chtela bych se zeptat maminka jde nejake vysetreni radioaktivni se zaludkem jak to probiha?dekuji.

reagovat 24.7.2008 09:25 - Alena

Ráda bych dostala informaci,zda před scintigrafií štítné žlázy je nutno vysadit lék Euthyrox a jestli ano,tak jak dlouho předem.Děkuji

reagovat 24.7.2008 10:51 - Adela

Alena-Zavolej si přímo na pracoviště, kde to budou dělat, abys měla přesnou odpověď. Asi ne, podívej se do vyhledavače, co to je scintigrafie, možná to víš z fyziky. Neboj se ničeho. Dají ti kontrastní látku, aby se jim zobrazilo potřebné.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *