Scientologická církev / sekta

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.3.2009 10:22 - Jarda

28. 3. 2009 uplyne rok od tragické smrti Kaji Bordevich Ballo. Tato dvacetiletá norská studentka spáchala sebevraždu po absolvování scientologického testu osobnosti. Vedle výsledku jejího testu ležel dopis na rozloučenou, ve kterém stálo: \"Je mi líto, že se na nic nehodím.\"

Uctěte, prosím, její památku.

další informace:
www.r-factor.cz/clanky/Kaja-Bordevich-Ballo.htm

reagovat 26.3.2009 02:09 -

Co mi s tím?

Co je to za sektu?

reagovat 26.3.2009 09:29 - Jarda

Je to sekta, která vznikla v padesátých letech ve Státech. Někde je registrovaná jako církev,někde je či byla zakázaná, někdy se tváří jako duchovno či parapsychologie.Ke svému šíření používá nejen dezinformaci, ale i řadu krycích metod a sofistikovaných útoků. O jejich metodách si můžeš přečíst nejen na zmiňovaném www.r-factor.cz, ale i na řadě dalších míst, např. www.sekty.cz, www.xenu.net, ...

reagovat 26.3.2009 11:20 - Jaja

dobře ji tak ,ti co vstoupil do sekty nejsou při smyslech je mi z těch lidí na blití

reagovat 26.3.2009 12:19 -

jaja

Často to není vina těch lidí, mohou být nemocní, nešťastní, depresivní a najednou se objeví někdo, kdo jim nabídne /zdánlivě z čiré lásky/ pomoc.

A že vedoucí členové sekty jsou velmi dobří manipulátoři, to je snad známé.


Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.4.2016 18:23 - Tony

I když, tady mi nevadí. Tedy pokud by tu vrtal do scientistů.

reagovat 3.4.2016 18:33 - Tony

Déčko napsal:

Za takove ovsem povazuji i radu sekularnich ci ne-nabozenskych nebo mimo-nabozenskych doktrin, jako je napriklad marxismus, nacionalni socialismus, homeopatie ci kult Herbalife.

Odpovídám:

v těchto případech se nejedná o ne-náboženství nebo mimonáboženství, ale jedná se o kryptonáboženství. Homeopatie a Herbalife je mimoto ke všemu okult.

reagovat 3.4.2016 18:36 - Tony

V tomto zase dávám jednou Déčku za pravdu. Každé organizované náboženství je především vynikající business, jenže to většina náboženství před svými ovečkami tají. Na scienťácích je to však zjevné.

reagovat 3.4.2016 22:32 - Lukáš Z.


Scientologii někteří...

A vite jak to je, když se rozvádí manželé? Neříkám, že to je vždycky, ale stává se, že jeďen partner nadává na toho druhého, co muvšechno udělal zlého, ale když se pak podíváme na svědomí tohoto, který pomlouvá, tak je to on, kdo má vroubky a jen se snaží zakrýt svoje nekalosti. Stejně tak to je u firem. Zaměstnanci, kteří odejdou většinou říkají jak to bylo hrozné. Jenže jim nedojde, co oni udělali. Jen ospravedlňují své špatné činy. Takže výpovědi lidí, kteří udajně odešli ze SCN a jsou na mizině a zhroutil se jim život kvůli tomu, bude mít pravděpodobně podobný scénář. Bylo by dobré se podívat do detailu na tyto lidi a co vlastně udělali a co se ve skutečnosti stalo. A to na internetu nezjistíme. Vše je tak překroucené, že to mohl napsat kdokoliv jen z rozmaru.

reagovat 3.4.2016 22:43 - D

A vite jak to je, když se...

No faktem je, že dokonce i vdovy po nebožtících, kteří svůj život spojili s nějakou organisací, pak mohou na pohřbu obviňovat tuto organisaci, že finančně zruinovala jejich rodinu. Mám dojem, že se tak nedávno vpodstatě i stalo na pohřbu jednoho levicového politika s obzvláště trapným koncem.

Nicméně scientologové po svých členech jistě nechtějí ani kačku - naopak jim jejich ústředí jistě ještě cpe něco do kapsy.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *