Scientologická církev / sekta

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.3.2009 10:22 - Jarda

28. 3. 2009 uplyne rok od tragické smrti Kaji Bordevich Ballo. Tato dvacetiletá norská studentka spáchala sebevraždu po absolvování scientologického testu osobnosti. Vedle výsledku jejího testu ležel dopis na rozloučenou, ve kterém stálo: \"Je mi líto, že se na nic nehodím.\"

Uctěte, prosím, její památku.

další informace:
www.r-factor.cz/clanky/Kaja-Bordevich-Ballo.htm

reagovat 26.3.2009 02:09 -

Co mi s tím?

Co je to za sektu?

reagovat 26.3.2009 09:29 - Jarda

Je to sekta, která vznikla v padesátých letech ve Státech. Někde je registrovaná jako církev,někde je či byla zakázaná, někdy se tváří jako duchovno či parapsychologie.Ke svému šíření používá nejen dezinformaci, ale i řadu krycích metod a sofistikovaných útoků. O jejich metodách si můžeš přečíst nejen na zmiňovaném www.r-factor.cz, ale i na řadě dalších míst, např. www.sekty.cz, www.xenu.net, ...

reagovat 26.3.2009 11:20 - Jaja

dobře ji tak ,ti co vstoupil do sekty nejsou při smyslech je mi z těch lidí na blití

reagovat 26.3.2009 12:19 -

jaja

Často to není vina těch lidí, mohou být nemocní, nešťastní, depresivní a najednou se objeví někdo, kdo jim nabídne /zdánlivě z čiré lásky/ pomoc.

A že vedoucí členové sekty jsou velmi dobří manipulátoři, to je snad známé.


Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.3.2018 20:23 - sdfg

Scientologie je církev...

Není církev je to organizace používající směsici parapsychologie a vykradených východních metod a okultismu patrně řadící se k New age vlně a zároveň používají byznis model podobný herbalife ,kde za každý postup(a cílem je samozřejmě dostat se do nebe a na nejvyšší stupeň)platíte nové velké peníze.
Nejvyšších stupňů se dá dosáhnout jen za asi 2 miliony dolarů,to mají ti tzv. tváře scientologie z řad herců.

reagovat 2.3.2018 20:27 - sdfg


V Scientologii je operační thetan (OT) duchovní stav nad Jasností. Je definována jako "vědomá a ochotná příčina nad životem, myšlením, hmotou, energií, prostorem a časem". [1] Podle náboženského učence J. Gordona Meltona "[je] v podstatě variací gnostického mýtu o duších, které spadají do hmoty a o zátěžích, které s tím přicházejí ". [2]

Mýt využitý Howardem je tedy ten o duších uzamčených v hmotném těle,který se dá odemknout a mohou tak žít nekonečně dlouho.

reagovat 4.3.2018 12:38 - sdfg

R.L. Hubart byl jen nestoudný podvodník a šarlatán hodný českého eskamotéra co prodal Karlštejn.
Je to despotická sekta,které jedny povýší a z druhých udělá otroky a provinilce,které pak šikanuje a izoluje od jejich přátel,aby je připravila o vlastní subjektivitu a identitu a přítele a převedla jejich finance na sebe a ještě je otrocky zadlužila za nesmyslné vylhané kurzy,které stojí třeba 20 000Kč a mají v podstatě nekonečný počet úrovní.
Platí se i za tzv. auditing,které není nic jiného než sezení u parapsychologa,který vás nutí podle polovojenské metody tzv. auditingu,ke kterému musíte koupit proimitivní přístroj tzv. eumet,který stojí zase desetitisíce a má umět měřit vaše duševní kvality,ale je to lež,jde o tzv. vojenskou metodu tzv. komportementální psychologie z amerických 50.tých let,které byli tehdy v modě v americe v podnicích a armádě a šlo o vtiskávání podřízenosti,v podstatě se jedná o mechanické provádění příkazů pořád dokola,např. podávání ruky třeba dvě hodiny ve stylu : "Podejte mi ruku,děkuji,podejte mi ruku,děkuji,..." osoba musí podávat dvě hodinu ruku a pak nakonec je jí dáno k podpisu vstup do další fáze a na další kurzy a zavázání se k zaplacení dalších deseti-tisíců korun...

reagovat 13.9.2018 17:50 - Pavlína

Jediný důvod proč tu nejsou tak silní, je že jsme chudým národem, jinak by nás okrádali ve velkém jak jinde.
Nejradši mají děto bohatých rodičů na drogách atd.,které potom vydírají jejich rodiče, aby jim zaplatili,nebo ztratí dítě, je to princip únosu a výkupného.

reagovat 13.9.2018 22:51 - Mirek

Jediný důvod proč tu...

Za různé procedury uvnitř církve, která má hierarchii asi 50 pokročilostních stupňů, zavedla placené kursy , které vás posunou blíž spáse, ale všechny stupňě si musíte odpracovat a to co vyděláte musíte tedy odvést církvi, Tak církev si tedy vydržuje armádu otroků, které té církvi platí celý život a z těch peněz si pak financují nákladný a luxusní život své generalitě, která brázdí svět na své záoceánské lodi, na které školí nižší stupně a vede si dobře, tam už jsou placeni a za vodou, ale armáda otroků jim platí jak v systému herbalife.
Je to velmi cynický obchod z duší.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *