schizofrenie!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.1.2001 12:40 - Zuzana Kolářová

Chtěla bych se dozvědět něco o duševní nemoci:
schizofrenie. Zjistila jsem, že jí trpí můj kamarád.
Děkuji.

reagovat 29.1.2001 15:13 - Alena

Moje teta ma stejny problem. Je to celkem mila, hodna zenska a za svoji nemoc nemuze. Nikdo. Nevim, jestli je to vylecitelne, ale podle toho, co vidim u ni, myslim ze ne. Musi se tedy drzet leku. Obcas to na ni prijde. Je pak maximalne depresivni, podezirava, ze ji vsichni chteji ublizit, je naladova a agresivni - protivna i sama sobe. Casto je tedy nutna hospitalizace, kde se zase stabilizuje, popripade ji zmeni leky, ci zvysi davky, to presne nevim, ale pak zase na cas funguje skoro normalne.
Co se da delat ? Nevim, nejsem odbornik, ale jak uz jsem rekla, asi je to nemoc na cely zivot. My jsme se naucili ji brat takovou, jaka je, o jeji nemoci vime a i tak ji mame radi. Kdyz ma " sve" dny,tak ji proste drzime palce, aby se zase vratila do sve normalni JA...Tolik asi od e me - neodbornika. Rada bych se pletla...

reagovat 29.1.2001 20:08 - Zuzka

Chtela bych se zeptat, jestli tvoje teta, je s tou
nemoci smirena. Nebo jestli to zezactku nechtela priznat.
Ten kluk si totiz vubec nepripousti myslenku,
ze je dusevne nemocnej!

reagovat 1.2.2001 17:01 - Alice

Schizofrenií trpí můj přítel od svých 16 let.Má schizofrenii získanou/vyvolanou užíváním drog-bohužel/, nikoli vrozenou.Žiji s ním již pátý rok a bylo to velmi krušných pět let, ač jsem si myslela, že vím do čeho jdu.
Můj přítel je člověk, který nechce přiznat, že má jakoukoli poruchu, tudíž neužívá léky tak, jak by měl, ale tak, že je pár dní nebere, pak se předávkuje, neboť mu je hrozně zle a nejí, nespí, jenom zvrací, skelné oči a co víc- JE TAK AGRESIVNÍ, že se před ním zavírám, neboť všechno rozbíjí, do psa kope. Párkrát jsem se nestihla zavřít......Dopadlo to špatně.Říká věci tak ponižující, tak nechutné, tak zlé....týkají se většinou mě.Párkrát jsem také byla vyhozena na ulici, jednou i v noční košili.
Pak se napije alkoholu, vezme hrst prášků a je to někdo zase úplně jiný.Mluví o jiných věcech, jinak se ke mě chová, občas bývá i pozorný / asi pět minut/Do dvou dnů se vše opakuje.
Až se agresivita vystupňuje tak, že s erozbíhá proti zdi hlavou a vší silou do té zdi vráží, nebo mlátí hlavou o zem/z kleku/ a řve jak raněné zvíře.
Více pokusů o sebevraždu, elektrické šoky, jiné a jiné ústavy a léčby končící útěkem.
Život s ním je jak v hororu, už jsem vzdala vše, veškeré naděje, stala se ze mě citově chladná osoba, citově plochá-robot.Po pěti letech od něj odcházím totálně vyčerpaná, pomalu zralá na léčbu u psychiatra, už nikdy neobnovím svoje zničené sebevědomí, nikdy NEZAPOMENU.
Lidé trpící paranoidní schizofrenií jsou agresivní, sobci sebestřední, zlí a nebezpeční lidé, schopni zabíjet.Chtěla bych, aby si psychiatři uvědomili závažnost choroby a " nenechávali na svobodě" takové pacienty, kteří nedodržují léčebný režim a nemají vůli se léčit.
Přítel má na svoji chorobu plný invalidní důchod, přitom jediná jejich opora by byla práce,která by vyžadovala veškerou jejich pozornost.

reagovat 6.2.2001 22:14 - Makéta

Dobrý den - schizofrenie je vážná psych.nemoc. Chtěla bych říct, že pokud máte někoho tak blízkého, jako je přítel, který tou nemocí trpí, tak Vás chápu, že Vás to velmi sužuje. Zkoušela jste rozhovor s přítelovým lékařem ? Myslím, že by Vám vysvětlil v čem nemoc spočívá i její prognózu do budoucna.
On si vůbec neuvědomuje, že je nemocný a všechno, co Vám prováděl byla jenom jeho nemoc. Nezvladatelná, zvlášť pokud neužíval předepsané léky. Ty léky jsou důležité pro to, aby si nemocný uvědomil svou nemoc a tak se přiblížil k možnosti vyléčení. Léčil se Váš přítel ?
Přeju Vám hodně síly .

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.6.2017 20:07 - S

touto diagnózou bereš silne léky. Z počátku je prace naprosto vyloučena.

reagovat 24.6.2017 20:14 - koukni

Když si budeš chtít udělat určitou představu. Pozadej, aby ti někdo napsal např. PLEGOMAZIN.Vezmi si 3X denne 100mg.a pochopíš.

reagovat 24.6.2017 22:23 -

s touto diagnózou neberu žádné silné léky a důchod mám pouze 1.stupeň, takže jsem nucen si přivydělávat. Spousta lidí s touto diagnózou pracuje.

reagovat 26.6.2017 14:15 - Evka

Já sem to myslela takhle - když chci jít do práce, nebude mě doktorka bránit a neřekne já Vás nepustím?! A nevíte jak to je s těma vycházkama? Díky.

reagovat 26.6.2017 16:30 - A

někdo třeba bere léky,je chvíli v pohodě a pak zase opět špatné,tak ho odvezou.Co pak s takovým člověkem na psychiatrii dělají?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *