Scheuermannova nemoc

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.5.2006 13:33 -

Vůbec nevím, co je to za nemoc, můžete poradit? Byla mi zjištěna nedávno

reagovat 18.5.2006 15:03 - JeanetteScheuermannova nemoc je onemocnění páteře, které se projevuje bolestí zad, změnami na obratlech a meziobratlových plotánkách, zejména v oblasti hrudní páteře. Může vést ke vzniku deformit na páteři. Vzniká v období adolescence, uplatňuje se genetická dispozice. Stačí???????

reagovat 8.8.2006 15:38 - Dagmar

Prosím o radu, co se s touto nemocí dá dělat. Lze ji nějak léčit, jak ulevit bolestem, jsou vhodné masáže? Má být masér instruován o tomto onemocnění? Pomáhají nějaké doplňky stravy, speciální cvičení? Děkuji!

reagovat 8.8.2006 20:43 - Mojma

Pomaha posilovat zadove a brisni svaly, celkove kostru, aby se ti nedefromovala jen ocahbnutim svalu a mezi nama, nic tak strasnyho to neni,mam to taky:o)

reagovat 9.8.2006 11:37 -

Přesně tak, souhlasím s Mojmou, mně to zjistili po šestnáctce, tj. víc jak před 20ti lety :-). Byla jsem na RTG, přečetla jsem si popis snímku s názvem Sheurm.n., MUDra mě tenkrát poslala na rehabilitaci a elektroléčbu a to bylo vše. Není čím se znepokojovat, ostatně neznám člověka, který by neměl potíže s páteří.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2017 10:50 - Anna

Dobrý den, mam Scheuermannovu nemoc už několik let diagnostikovanou a chtěla bych vědět zda se může s touto nemocí chodit do posikovny. Dekuji

reagovat 3.1.2017 23:04 - Xui Ki

Dobrý den, mam...

Zřejmě ti neublíží některé sporty, to bych si ale vymýšlel které.Co vím určítě ,že není dobré na záda blbě zvedat těžké věci - např. absolutně nevhodné je stěhování, potom otřesy jako je běh v nevhodné obuvi na tvrdém terénu a rizikový faktor je nadváha.

reagovat 4.1.2017 19:03 - jarouseek

To jsou kulatá záda způsobená abnormálním tvarem hrudních obratlů. Léčí se to většinou vhodnou rehabilitací.

reagovat 6.1.2018 19:21 - Pistalka1974

Ahoj,
mně diagnostikovali prodělanou Scheuermanovu chorobu až nedávno, po tom, co jsem začala trpět vyhřezlými ploténkami nejprve v bederní a pak v hrudní páteři. Samozřejmě se díky neřešení situace v mládí vytvořily i Schmorlovy uzly. Jako mladá jsem již měla bolesti zad, ale diagnostikovalo se to jako skolióza a řešilo občasnými rehabilitacemi. Teď po čtyřicítce to vygradovalo těmi výhřezy, takže korzet, obstřiky, infuze, rehabilitace, ale co pomáhá nejvíc, je již zmiňovaná SM metoda, tedy metoda MUDr. Smíška, kde Vám "ušijí" cvičební sestavu na Váš aktuální problém. Je ale třeba být trpěliví, potíže neustoupí hned, pravidelným správným cvičením ale dosáhnete po čase úlevy. Nezvedám moc těžké věci, zato ale denně cvičím, chodím normálně nebo s trekovými holemi, které dají řádně do těla a přitom taky posilujete zádové svaly. Tak vydržte a cvičte, jak máte:-)

reagovat 22.8.2018 09:18 - Jiri

Já při ráni hygieně pacientu dával paní do křesla,ale už jsem se nenáročná,nejdříve akutní embargo,poté blokace thl i žeber a tet mi na ct po skoro roce řekli schmorlovy uzle.Tak jsem šel studovat co z čeho mám pac mudr mi řekla ze je to nevyléčitelné....A ze to mám z puberty,me ale bohu dík do toho pracovního úrazu zada nikdy nebolely!:-)bohužel tet bolí při jakémkoli předklonu

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *