SAUNA

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.11.2002 14:32 - Aneta

Ahoj všem,kteří jste zavítali do téhle diskuze.S příchodem podzimu a zimy začínám vážně uvažovat o sauně(prý je to vhodné jako prevence nachlazení apod).Zatím jsem jaksi pořád neměla čas ani odvahu :-) tam zajít.Proto se chci zeptat zkušenějších,co mě tam čeká.Prý je rozdíl pára a suchá sauna..??? Nevím,co je lepší.Přivítam každou informaci.

reagovat 15.11.2002 00:42 - Jůlie

V páře na tebe kape a v saune ne. Škvaříš se v obojím. Já mám ráda teplíčko, ale co je moc, to je moc.... A není to žádná věda. Akorát si sundej všechny šperky, umej se předtím mejdlem a pak to vevnitř nepřeháněj, jen to co vydržíš a šup do ledový vody. Neříkej mi,že o tomhle si nikde neslyšela a neznáš to? :) já mám teda při nadechování se tam pocit, že se mi pálej chloupky v nose, je to moc horký. nic moc

reagovat 28.12.2002 11:37 - Hanka

Cau,ja navstevuju finskou leta...je to dobry pro imunitu, ocistu a relax. Do pary jsem chodila jeste pri plavani-vyhrat se, ale pak jsem chytla ekzem, a tak jsem prestala bazen navstevovat. Sucha sauna mi nedla problem, zustavam spise pri zemi, protoze u stropu je az moc horko. U nas v saune byva kolem 110 st. Pred vztupem piju dost vody, jakozto i pri.A navic, neni dobre ihned po vyjdeni ze sauny hopnout do ledovky. DOporucuje se postupne se ochladit, osprchovat a az potom vlset do bazenu { u nas je na strese budovy}. Pri rychle zmene teploty {ze 110 na nekolik malo stupnu} by logicky mohlo dojit i k mozkove prihode.... Pokud jednou zacnes saunu {finskou} nasvtevovat a nebude Ti to delat plblem, urcite setrvej. Casem spozorujes, ze nestarnes, ba naopak...mladnes a budes se citit lepe.

reagovat 10.2.2003 00:02 - Víťa

Zdarecek. Celkem pekne udelana stranka: http://www.zdravyzivot.applet.cz/sauna.html U mne se nejvice osvecily 3 saunovaci cykly po 20 minutach nahrivani a po 15 minutach chlazeni. Ve studene vode se nedoporucuje zustavat dele jak 2 minuty. Samotne nahrivani zacinej vzdy s osusenou pokozkou a proces poceni je vyborne podporit masazi. Sauna prinasi nadherne uvolneni a klid. Udelej si na sebe cas a zkus to.

reagovat 14.3.2003 06:24 - Hanka

Fakt pekne sepsano, jak spravne saunovat. Odkaz jsem preposlala vsem kamaradum a znamym. Prestoze chodime do sauny pravidelne, nikdy nas nikdo neupozornil na pravidla. Jen se nas chodivaji ptat, zda maji na termostatu pridat ci ubrat...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.1.2017 08:08 - Jakub

Do sauny má člověk chodit zásadně nahý, při vysokých teplotách se z některých umělých materiálů plavek můžou uvolňovat i karcinogenní látky. Rovněž hygiena plavek nemusí být vždy OK, málokdo plavky pere po každém použití. Stydlíni se můžou zabalit do prostěradla, snižují si tak ale efekt prohřátí přes kůži a tím částečně příznivé působení sauny na pohybový aparát.

reagovat 4.1.2017 09:01 - Xui Ki

Bohužel řady čumilů,jak hrozné,lezou i do saun ,takže se tam tísní deset honibrků najednu čumilku.

reagovat 4.1.2017 18:59 - jarouseek

To Jakub: Také jsem slyšel o škodlivých látkách uvolňující se při vysokých teplotách z plavek. Být v sauně v plavkách navíc není vůbec dobré na močové cesty - mluvím z vlastní zkušenosti. Do sauny má jít člověk skutečně bez plavek a kdo to nezvládá (z jakéhokoli důvodu a nic špatného na tom není), pro toho sauna vhodná není. Nevadí, existují jiné záliby.

reagovat 4.1.2017 19:01 - jarouseek

Jinak se v sauně normálně lidé při vstupu zdraví - jako kdekoli jinde.

reagovat 5.1.2017 00:15 - Pavel

Mám kolísavý tlak sauna mi...

Lidé,kteří mají potíže s tlakem, by měli chodit do sauny až po přeléčení a stabilizaci - to je, mám potíže, ale beru léky a tlak je v normálu.
Současně musí každý začínat se saunou postupně. Po letní pauze vydržím uvnitř 5-10 min, když chodím pravidelně, tak 15 min není problém.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *