SATANISMUS

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.9.2003 19:59 - Libor.

Toto téma je v mnohém kontroverzní. Již několik let jsem členem Církve Satanovy. Zajímal by mne Váš názor na tuto filozofii. Je ště připomenu, že Satan pro mne neznamená zlo ani negaci, ale je to symbol. Satan je pro mne skrytou energií v přírodě, Satanismus podporuje nekonvenční uvažování a jednání... tedy kdo někdy četl Satanskou bibli, jistě ví o čem je řeč... prosím o duchaplné příspěvky, žádám vás aby jste se zdržovali fanatických výpadů. Nemám nic proti křesťanům ani vyznavačům jiných filozofií a náboženství. Studuji křesťanské mystiky a s mnoha jejich postoji se ztotožňuji.... Takže čekám na Vaše reakce

reagovat 18.2.2004 23:34 - LicH

Nevim, jake jsou vase zivotni nazory a postoje, ale zajimalo by me, co jste si ze Satanske bible vzal, kdyz mluvite o nekonvencinm uvazovani a energii v prirode a o par radku dal nemate vubec nic proti krestanstvi. Priznavam, ze k tehle vire citim silny odpor pro to, co kaze a tvrdi. Me v Satanske bybli zaujala to
a otevrenost a smelost:msti se a bud silny; zaroven jsou ale zduraznovana prava ostatnich. Podle me je to dobra zivotni filosofie pro cloveka, ktery chce byt uspesny a dobry. Bojem se, kdyz pisete o energii, jestli nepatrite k tem, co uctivaji cosi, provadi nejake zoufale ritualy a doufaji, ze jim to pomuze v zivote, ziskaji vsechno mozne; moc, silu, vliv. I kdyz mozna takovy nejste a zajimate se o satanismus i jine filosofie z jinych duvodu, urcite ma cenu rict, ze takove berlicky pro slabe zoufalce nicemu nepomohou.
Pro me je satanismus slovem proti krestanstvi a sposta moudrych myslenek - kniha satanova v Satanske bybli. Tomu ja verim. :-)

reagovat 19.2.2004 15:05 - Samurai

Necetl jsem satanistickou bibli ale nemam nic proti zadnemu nabozenstvi, vyjma nekterych praktik kterym nerozumim a mozna maji nejaky vyznem ktery mi unika to ale neznamena ze je to spatne. Jsem clovek ktery se snazi pochopit lidi hlavne myslenky a nazory. Odepiste pokud chcete rozvest diskuzi rad bych ji rozvedl.

Samurai

reagovat 19.2.2004 20:08 - Libor

:-)))). Asi takhle. Myslím, že LaVey se přímo obával toho, aby někdo řekl, že tomu co je napsáno v Satanské bibli věří. Sám Satanských rituálech uvedl názor že nyní jsou potřeba lidé kteří tvoří ne ti co věří... myslím, že tahlůe filozofie je hlavně o vlastním postoji a jak Lavey říká o egoismu. Když si přečtete ony křesťanské mystiky určitě pochopíte proč je církev nenáviděla. protože zdůrazňovali, že cestak bohu je možná jen skrze individuální zkušenost a to je myslím to co Laveye a třeba takového Böhma spojuje. Co se týká oňech rituálů a mého postoje, tak dodám jen to, že žiju úspěšně, nemám problém s komunikací s lidmi a nemám potřebu se nějak vymezovat. Třeba tím, že budu nosit piercing a metalové triko. O takové opozici skutečně Satanismus není. Je o opozici vůči blbosti a stádnímu komplexu a tím myslím netrpím. Jinak bych nebyl předním představitelm Církve Satanovy, což představuje opravdu vysoké znalosti v oboru filozofie, náboženství a jiných směrů...Takže radím nečíst jen Stanaskou bibli, ale sáhnout po všem co rozšiřuje obzory... pozor na přehnaný dogmatismus:-))))

reagovat 16.3.2004 23:16 - ToMyK

plne s vami souhlasim. Jen nevim, co ma metalove tricko spolecneho s nejakym odlisenim se, pripadne Satanismem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.12.2017 06:32 - sdfg

Ony takové různé bytůstky...

To je zajímavé,a doufám,že ty co pak o tom četli nebo slyšeli a na mučení vyřkli nějaké z těch jeho smyšlených jmen potom jako čarodějnice upálili za to,že léčili bylinkami a vařili omamné čaje.

reagovat 24.12.2017 07:38 - Karel

To věřím,že tihle malá...

Agnostik? Snad spíše ateista, ne? Agnostik je předmět který tvrdí že skutečnou realitu nemůže poznat. Že tedy neví zda něco takového existuje.

reagovat 24.12.2017 07:43 - sdfg

Agnostik? Snad spíše...

Máš PRAVDU,jsem jedinec,který se vymyká škatuly,patrně nejsem ani agnostik,ale jsem rád,že chvíli to nikdo nepoznal a takjsem jí byl,sakra tady šlověk nic neutají.

reagovat 24.12.2017 07:53 - sdfg

Nebyla satanistkou ta ruská vědma Ukrajinského geografického původu Olga Bavatsky?!Zakladatelka theosofie,předchůdkyně antroposofie R.Steinera,jehož nauku dnes šíří ty waldorfské školky,třeba jedna v Letňanech?!Nevychovává to okultní ďáblíky?!

reagovat 24.12.2017 07:59 - sdfg

Nebyla satanistkou ta ruská...

To je dobrý,ono to děti co je nezabije to je posílí,takže nějaká antroposovie,jakkoli jen nestravitelná pro dospělé,děťi se toho lépe uchrání,jsou nerozbytní,v podstatě dítě vydrží všechno,dítě není malý dospělá,dítě je hadr,panák,otloukánek a mísa a nádoba pro učení myslitele Rudolfa Steinera...:)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *