Šankprakšalána -jogínská očista těla

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.1.2009 19:37 - R_

Ahoj, máte někdo zkušenosti s touto metodou detoxikace organismu? Vadí mi představa, že když se procedura nezdaří, dostanu do sebe obrovské množství soli...

reagovat 27.1.2009 22:22 - rino

dává se 4-5 g soli na litr vody (jedna neplná polévková lžíce), a po litru a půl už víš, zda se daří nebo ne... takže to není taková tragédie. Stačí si pak pár dnů dávat pozor a nesolit, nebo prostě strčit prst do krku a vyzvracet to.

Navíc pokud budeš postupovat opravdu přesně podle návodu, tak se to určitě povede, není to žádná věda. Ty cviky se ale musí provádět docela rychle a razantntě a je to na dlouho, takže je lepší se před procedurou trošku rozhýbat, případně si pár dnů předem chodit zaběhat nebo nebo tak něco, aby bylo tělo trošinku ve formě. A taky to vyžaduje aspoň půlden času doma o samotě, protože zvukové efekty při vyprazdňování střev by mohly slabší články rodiny docela zdeptat :-). Chce to soukromí.

reagovat 28.1.2009 07:22 - R_

Díky:)

reagovat 19.6.2009 17:00 - Denisa

Ahojky,

já jsem šanku absolvovala na konci letošního března v kolektivu, v prostorách základní školy. Den předem jsme se sešli a paní jogínka nám vysvětlila veškeré cviky a vše co nás čeká. Povečeřeli jsme společně lehký jablečný kompot a poté náš čekal půst. Druhý den ráno jsme se nalačno sešli a začali cvičit a pít hrnečky slané vody. po cca pěti opakováních jsme šli na záchod a pokoušeli se vyloučit stolici pomocí cviku Ašvini mudra (= stahování a rozevírání konečníku). Někomu se vyloučení podařilo, někomu ne. To bylo dosti individuální. Nakonec asi cca po 3 - 4 hodinách se každému z nás podařilo vyloučit skoro čistou vodu, což bylo cílem této očistné kůry.Poté jsme si ještě propláchli žaludek, a to tím způsobem, že jsme vypili maximum vlažné čisté vody (do mě se vešly asi 2 litry) a následně přišlo samovolné vyzvrácení. Následovala relaxace a poté maximum jídla - Kičerí (=rozvařená rýže na kašičku s mungo fazolkami, ochucená kurkumou) a omaštěné to bylo přepuštěným máslem. To vše kvůi tomu, aby se prázdná střeva opět zaplnila nenáročnou stravou. Po celé šank prakšaláně následovala měsíční očistná dieta, které se týkalo i nejezení masa a vajec.

Můj osobní dojem byl z této očisty skvělý, šla jsem do toho s odhodláním a nasazením a opravdu se to povedlo. Mým osobním cílem bylo si pročistit játra po antibiotikách a opravdu se mi to podařilo. Lidičky, nebojte se a jděte do toho! je to pro tělo skutečně velký přínos. Pro více informací a názorů pište na bananasgirl"seznam.czDenisa

reagovat 19.6.2009 19:18 -

Deniso, nejseš tak trochu masochistka?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2015 09:53 - Dalibor

Lidský trávící trakt...

Nevíš oč jde.Jde hlavně o očistu jater a žlučníku.Touto očistou se přirozenou cestou vvyloučí žlučníkové kameny,které má v sobě každý a vyloučí se zbytečný cholesterol.To že se vyčití i střeva taky není na žkodu,protože i vnich máme v různých záhybech spoustu starých nečistot,které tam jen hnijí a způsobují různé zdravotní potíže.Mikroflora se ve zdravém traktu rychle obnoví a funguje lépe než před očistou.Tuto očistu by měl udělat každý aspoň 2x za rok,aby si udržel pevné zdraví.Ale pozor,musí se dodžet přesný postup,jinak může být nebezpečná.

reagovat 26.1.2015 00:47 - alt1

Jsou případy, kdy tahle...

Dito, o jakych davkach soli se bavis? Bohuzel koluji ruzne navody, ktere to se soli opravdu prehaneji. Ja davam necelou lzicku az lzicku a pul na litr vody a to neni nic moc. A na joze v dennim zivote davaji jen pul lzicky na litr, takze o ledviny bych se nebal.

reagovat 1.6.2017 08:38 - Marta

Ahoj. Může očistu provádět i celiak?

reagovat 1.6.2017 12:14 - Šankšaprahašašana

Cože? Ta indština je tak...

+1. Asi nejhnusnější jazyk, co znám. Totiž, hned po romštině.
Něco s tak dementním názvem fakt praktikovat nehodlám.

reagovat 2.6.2017 06:22 - Marta

Ahoj. Může očistu provádět i celiak?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *