HA a samovolný potrat....

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.11.2004 23:40 - Meggie

Už tu asi druhý den čtu články o HA a chci se zeptat,zda-li měla některá z vás tuto zkušenost: měla jsem partnera,se kterým jsem měla nechráněný styk. Pár dní na to jsem dostala měsíčky a první den cyklu začala brát HA,pro kterou jsem se tenkrát rohodla,abych neotěhotněla. Němám teď na mysli tu minipilulku,ale prostě to,že jsme spolu spali běžně bez ochrany a provozovali přerušovanou soulož,ale abych si tenkrát byla jistější,že se nic nestane,tak se prostě rozhodla pro HA. Několik dní po tom,co jsem HA začala brát,jsem měla při chození po městě nepředstavitelné bolesti v podbřišku a krátce na to ze mě při jití na "malou" z pochvy něco jako kus sliznice,ale hodně velké (ne ta klasická,co bývá u měsíčků) a uprostřed bylo takové jako by klubíčko s trochou krve. Jak se tohle stalo,tak se mi bolesti uklidnily. Šla jsem s tím za svým doktorem a ten mi řekl,že jsem asi prožila samovolný potrat,protože jsem pravděpodobně otěhotněla při posledním styku a díky následnému braní HA se jakoby zárodek nemohl usadit a tutíž ho moje tělo vyloučilo.
Snad to nepíšu moc složitě,jen mě zajímá,jestli se některé z vás stalo to samé.
Podle lékaře to ale nebylo nic nebezpečného,prostě jsem jakoby díky HA potratila a tělo se tak vyčistilo.
Díky za Vaše názory.

reagovat 9.11.2004 22:07 - Radka

No, stalo se mi to same. Jak uz jsem tu nekde psala, ja HA brala a i presto otehotnela. Ale spladla jsem ze schodu a potratila. Vypadalo to tak, jak popisujes.

reagovat 25.4.2005 21:14 - iveta

HA se musí brát hned po souloži?

reagovat 26.4.2005 10:50 - Zuzana

To je docela síla! Ha by přece neměla způsobit potrat! Měla by zajistit, aby k oplodnění vůbec nedošlo...to by mě nanapadlo, že je tohle možný.
Iveto nemusí se brát po souloži. Když začínáš vezmeš první prášek první den menstruace a pak ho bereš každý den v přibližně stejnou dobu soulož nesoulož

reagovat 19.4.2006 20:41 - klara

Aj mne sa to stalo. Brala som HA a mala samovolny potrat - nieje to nic moc :-(.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.6.2009 14:04 - Zuzanka

Nevím si rady:-(Beru antikoncepci Evra 5 mesicu,kdyz jsem si nalepila naplast na stehno,tak jsem zacla menstruovat hodne slabe,tak to asi trvalo 9 dni v cemz jsem mela stale pohlavni styk se svym partnerem.Po dalsim cyklu naplasti presne po 3,kdy se ma odlepovat,tak jsem dostala dalsi menstruaci,coz je v poradku,ale zacla jsem hodne krvacet a vysla ze mne neco asi 5 cm dlouhe,melo to silnejsi vrstvu a uvnitr byly jakoby bile ,,kulicky"Volala jsem me gynekolozce a ta mi rekla,at se nestrachuji,ze ze mne vysla jen krvava skvrna.Jenomze me se to vubec nezda.Muzete mi to lepe objasnit?Bojim se aby neslo o samovolny potrat.Dekuji Vam moc,predem dekuji za odpoved!:-)

reagovat 7.8.2009 16:39 - Marky

AHoj holky taky sem mela samovolný potrat vysadila jsem HA asi na mesic, protoze jsem nemela partnera a nedelalo mi to dobre. Pak sem ji na doporuceni lekarky zacla brat znovu, ale v dobe kdy jsem ji nebrala jsem mela nechraneny pohlavni styk. cekala jsem na menstruaci, ale porad nic,jednou rano jsem se probudila mela jsem strasny krece v podbrisku tak sem sla na zachod a hrkla ze me hromada krve a asi 5 cm ovalny tvar s cervenou teckou uprostred a kolem toho seda placka. neni to nic prijemneho

reagovat 7.8.2009 16:42 - Marky

jeste sem zapomela ze tehotenske testy mi vysli negativni,tak nevim jak tomu rozumet

reagovat 8.9.2009 20:01 - bestieVsamete

Evra se totiž smí lepit jen na určité části těla a stehno mezi ně nepatří. Doporučují se záda (okolo lopatek), bříško, ruce od loktů nahoru, ale pouze na vrchní stranu a hýždě.

reagovat 9.11.2009 18:10 - Pavla

To je docela síla! Ha by...

Jo, to by měla zajistit, aby k oplodnění vůbec nedošlo. Proto taky ANTIkoncepce, že? Jenže jsem taky zjistila, že bohužel může působit i abortivně. Nejvíc mě štve, že nám naši gynekologové vlastně lžou. I když farmaceutické společnosti v letáku uvádí, že tyto pilulky mimo jiné zabraňují nidaci vajíčka... A to je vlastně ten potrat... Člověk chce napsat antikoncepci, a oni mu napíšou tabletky, které jsou jen z části antikoncepčí, ale z části také abortivní...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *