Samota je vaší podstatou - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.2.2008 12:50 - Libor

Ahoj, neni pravda, ze je clovek sam. Buh je vzdy s nami.

reagovat 15.2.2008 13:42 - Karolína

Já se s tím maximálně ztotožňuji. Je mi 32, a úplně jsem nadšená, že mohu být sama. Netoužím po manželovi ani po dětech, nevycházím ani příliš s rodiči. Vzhledově jsem celkem atraktivní, takže chlapi mne pořád balí, beru to jako zajímavou schůzku, ale oni se pak rozčilují, že jsem jim nedala. Ale to jim řeknu vždycky dopředu. Mám přítele, se kterým jsem 8 let, jemu je o rok méně než mně. Nepřísahali jsme si absolutní věrnost, ale snažíme se jí dodržovat. On je stejný jako já, nemá touhy být s jednou ženskou stále, nechce děti. Náš vztah je v pohodě, i když jsme z měst vzdálených od sebe 250km. Myslím, že jako samotné je mi nejlépe a přítel to toleruje. Nikdy mne neotravuje, abych mu vysvětlila, proč chci být přes víkend sama.

reagovat 15.2.2008 16:12 - elena

Libore- kdo je vlastne Buh?

reagovat 16.2.2008 00:15 - alca

a kde je buh

reagovat 16.2.2008 00:59 - Haňule

Nevím,jakmile jsou lidi bezradní,oslovují boha,asi je to útěcha.

Samota je nádherná,pravda je,že člověk není sám,ale v lidech to není,můžeš jich mít kolem sebe sto,ale když ti nesedí,jako bys byl sám,planety a hvězdy,stálice,to jsou naši věrní společníci,ve dne tě ohřeje slunce,v noci nasaješ energii z hvězd...Takového ocasa K.schvaluji,dokud jí nezačne kňourat-ty na mě nemáš pořád čas,já jsem pořád sám..tisíc chlapů se mi tím vyeklovalo.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.1.2015 16:45 - Vysátý

Nevysátý, nechtěl bys být také vysátý???

reagovat 14.1.2015 17:18 - nevysátý

Nevysátý, nechtěl bys být...

To bych nechtěl, jsem vysmátý. Díky Bohu.

reagovat 22.11.2017 14:11 - Pepačeko

já uš sem zjistil ... lidi...

Já uš sem zjistil
Co máš s těma ušima pořád?
Nechtěl jsi napsat: "Já Ucho jsem zjistil" ?
Čeština slovo "ušˇ nezná. Z toho usuzuji, že je to asi tvoje jméno. Pak jsi to ale měl psát s velkým U: Já Uš ... To je od tebe hezké, že jsi se nám představil pravým jménem.
Také jsem nepochopil, jak jsi mohl něco zjistit SEM. Mohl ji to zjistit tady, nebo tam, nebo úplně někde jinde, ale SEM? Sem jsi mohl odněkud přijít, sem jsi se mohl vrátit, sem jsi mohl něco přinést, ale jak jsi sem mohl něco zjistit?
Máš v tom trochu "chajos". Proto ti doporučuju, nespoléhej se na svou hlavu, asi nic, co by mělo hlavu a patu, nevymyslíš a hlavně nikomu neraď, mohlo by to špatně dopadnout. Když budeš mít problém, tak ho neřeš, bylo by to marné, radši se někoho zeptej.

reagovat 22.11.2017 17:27 - Pepačeko

Vracím se na místo činu :-) , abych se vyjádřil k tématu:
Proč všichni ti staří poustevníci se uchylovali někam do jeskyně stranou od lidí? Stejně tak i spousta duchovních velikánů na svoje moudra přišlla o samotě - často i o hladu. To jenom Hašek napsal Švejka v hospodě, ale to je jiná kategorie.
Uvniř (ve své hlavě - tam někde) máte nádherný, překrásný, dokonalý, rozmanitý svět, který objevíte jen o samotě, plně soustředěni, ničím nerušeni, "pohrouženi do svého nitra".
Je mi líto těch "společenských" lidí, kteří neumí být delší dobu sami, bojí se samoty - té nejlepší a nejzábavnější společnice - je mi líto těch, kteří ten pestřejší a bohatší vnitřní život nikdy neobjeví. Jsou chudi, o mnoho ošizení.
Nemyslím samotu pořád, ale občas ano. A spíš častěji. Je třeba se občas zamyslet sám nad sebou, nad smyslem života, nad spoustou filosofických otázek. Ale to záleží na duševní úrovni každého z nás.
Když jsem sám, vystačím si. Nepotřebuju, aby mi někdo hrál maňáskové divadlo, abych se nenudil. Nikdy v životě jsem se nenudil. Nikdy! 13 let jsem ležel v bolestech na lůžku sám v bytě, "koukal jsem do stropu" - bez příbuzných, jenom jeden kamarád mi 1 x za 3 týdny přivezl nákup, jiný mi 1 x za týden na chvíli zatelefonoval. Přesto jsem si pro spoustu zájmů dva roky nestihl ani jednou zapnout televizi, pak jen na dva zápasy na MS v hokeji a pak zase dva roky nic, i když je tam spousta zajímavých pořadů. Na spánek obětuju průměrně 3 až 4 hodiny času denně. Žádný film mě nezaujme tak, jako moje vlastní představy, fantazie. Mám velmi bohatý vnitřní život. Zajímá mě tolik témat, že bych je nebyl schopen zde ani vyjmenovat. Přál bych si, aby den měl 200 hodin, abych nemusel spát a abych žil aspoň tak dlouho jako Metuzalém (radši déle), abych to všechno stihl pořádně, abych nalezl odpověď na všechny otázky, abych všechno důkladně prozkoumal a poznal. Kromě toho bych ale chtěl i cestovat (nejraději pěšky nebo na kole), žít a plout na plachetnici po moři, experimentovat v kuchyni, chodit do přírody (s dalekohledem, lupou, foťákem), sportovat, chodit na houby, pěstovat ovoce a zeleninu, mít psa, chovat slepice, králíky, koně ........ , mít truhlářskou dílnu ....., studovat jazyky, historii, číst, chtěl bych psát knihy (v hlavě mám náměty na 100 románů), popsat ty nádherné vysněné světy, které mám v hlavě....., rozjímat, snít, poznávat zajímavé (inteligentní) lidi a povídat si s nimi, sdílet svoje i jejich zážitky, poznatky, názory, dojmy (ano, člověk je tvor společenský).
Mít jednu dobrou ženu a jednoho až dva stoprocentní, naprosto spolehlivé kamarády (a jim být stoprocentním, naprosto spolehlivým kamarádem) a pár dalších kvalitních přátel.
Mít dost času na pobyt mezi lidmi i na samotu. Tzn. mít aspoň 50 životů - a pak ještě 500 - a pak se uvidí, možná dalších ....
Někomu stačí se 5 x denně pořádně nadlábnout, mezitím něco pojíst, zajít na pivko (do společnosti), probrat Spartu či Slávii (v případě té hezčí poloviny lidstva - probrat sousedky, kámošky, seriály), pustit televizi, usnout u ní a zítra zas a pořád dokola a celý život. A když je chvíli sám (jenom se sebou), tak se nudí! V hlavě pusto, prázdno. Sám se sebou se nudí! Sám sebe nudi! Logicky pak nutně musí nudit i všechny kolem sebe v té své "společnosti". Ale on za to nemůže, on si svoje IQ nevybíral.
Mezi lidmi jsou obrovské rozdíly, omlouvám se těm "jiným", že se o nich vyjadřuju s despektem, je to moje chyba (vada).
Přečtěte si Bibli, kteří jste ji dosud nečetli (o SAMOTĚ, abyste mohli o každém verši nerušeně přemýšlet, rozjímat). Každý vzdělaný člověk by ji měl znát. Z ní vychází celá naše evropská kultura i dějiny. Objevíte a pochopíte spoustu věcí, které jste dosud nechápali. Navíc je napsána překrásným jazykem.

reagovat 23.11.2017 13:20 - Eduard Nud

Děkuji za toho vola a tak podobně. Jenomže já jsem to psal v době, kdy jsem skutečně poznal, co je to samota i co je to žal. Byl jsem sám celý život a s lidmi to bylo ještě horší. A když jsem to chtěl změnit, nešlo to. Byl jsem na dně. Jenomže studna života žádné dno nemá. Tak je to.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *