Roztroušená skleróza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.12.2000 11:29 - Doktorka

Diskuzní téma pro všechny, kdo mají zkušenosti s touto nemocí a její léčbou.

reagovat 6.1.2001 14:17 - Darina

Zajimalo by mne, jak se poznají první příznaky roztroušené sklerozy.A zda je dostupné vyšetření, které začínající onemocnění může rozpoznat.Děkuji.

reagovat 30.1.2001 21:32 - pe

mezi prvni priz.patri -zanet zrak.nervu,spatna rovnovaha,zakopavani,mravenceni v koncetinach. Vysetrov.metody:lumbal.punkce(vys.mozkom.moku),magnet.resonance

reagovat 5.2.2001 08:25 - Natálie

Je tato nemoc dědičná? Ani z toho moc nemám strach, ale moje prababička z tátovo strany ji měla. Může to potkat moji babičku z tátovi strany? A dá se tomu nějak předcházet?

reagovat 17.2.2001 16:39 - Lucka

Jake mate zkusenosti s moznosti tehotenstvi a jeho nasledcich v souvislosti s RS ? dostava se mi neustale dost rozporuplnych odpovedi . a vzhledem k memu veku 25 bych si tedy rada dite poridila pokud by to tedy nemuselo byt opravdu nemozne . Diky za odpoved Lucka

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.3.2017 14:44 - antonin.k83

Dobry den,
chtel bych vedet jestli zastaveni, preruseni nebo odmitani lecby na RS je mozne bez pravnickych problemu a bez ztraty zdravotniho pojisteni.
Dekuji

reagovat 21.7.2017 07:57 - Magdalena

ahoj vsechny vas tu zdravim, mam k vam taky dotaz. uz tri roky mne boli/brni/mravenčí v ruce vzdy to prijde na nejaky cas a pak to zase odejde. poprve mne tak boleli/brněli, že jsem těžko něco zvedla nebo vyždímat hadr bylo těžké. pak to na rok zmizelo ale po roce se opět vrátilo na nějaky cas. byla mi tehdy stanovena Borelioza s antibiotiky na 6tydnu. po nich jsem otehotnela a během těhotenství jsem se cítila celkem dobre, po podporu ale mi začíná zlobit leva strana. rozmazaně nevidím ale udělal se mi malý černý flek u levého oka a zda se mi že barvy a kvality levého oka o něco klesla. bebo mě často ve vlasech na lícní kosti nebo ruka vse na leve strane. také jsem stále unavená. před 2mesici se mi točila hlava 3dny tak az se mi š toho občas udělalo špatně a měla jsem bolest v krku ( spíš jakoby u štítné žlázy) přes měsíc. teď konečně vše ustoupilo. a cítím se lépe.
za tři týdny půjdu na magnetické vyšetření mozku. Žiju teď už 10let v zahraničí.
nevím jestli by moje zdravotní problémy mohly patřit k roztroušené skleroze.?
trochu se bojím. nohy mě nebolí. jen mě bolela prava noha od kolenem když mne bolel ten krk. teď už to taky úplně vymizelo. Jen je divné že vždy když mne něco bolí nebo brni, je to několik dní í týdnů za sebou než to úplně vymizí.

reagovat 21.7.2017 08:36 - Pavel

ahoj vsechny vas tu zdravim,...

věnuji se léta čínskému chikungu a taichi.Mám žáka,co má roztroušenou sklerózu,a po pár měsících cvičení mu je lépe.Má lepší koordinaci pohybů a rovnováhu,a energie CHI mu prohřála končetiny,takže ho již nezebou nohy.Tato nemoc má jak si myslím příčinu ve špatném prokrvování,přenosu nervových vzruchů a špatném proudu energie v těle.A to právě tato čínská cvičení pomáhají upravit...
Záleží ovšem,jak se praktikují co do kvality,a pokud se člověk zaměří na konkrétní problém je vždy lepší.Pokud chce někdo poradit:seji2@centrum.cz

reagovat 11.1.2018 10:52 - Martin

Ako stabilizovať roztrúsenú sklerózu, sklerózu multiplex

Mňa presvedčili stránky prof.Jelineka a to som dosť skeptický a nikdy som neveril hocijakým článkom o zmene stravy a pod. On však svoje odporúčania dokladuje množstvom odkazov na štúdie. Všetko jasne vysvetľuje a zdôvodňuje.
Keď sám ochorel roku 1999 na SM, nechcel sa poddať osudu. Ako univerzitný lekár sadol za počítač a začal sa prehrabávať rôznymi vedeckými štúdiami. Dodržiavajúc svoje odporúčania dokázal ochorenie po celu dobu 18 rokov stabilizovať, ba tvrdí, že sa cíti lepšie. S ním stabilizovalo chorobu množstvo ďalších ľudí. U niektorých, hlavne mladších, dokonca na MR zmizli lézie a sú akoby zdaví.
Zmeny, ktoré navrhuje sú zásadné, ale vôbec nie sú náročné a nerealizovateľná. Ide o to v prvom rade o to pochopiť ich zmysel.

Pozrite viac na slovenskom preklade jeho stránok na https://akoprekonatsm.wordpress.com a urobte si sami nazor.

reagovat 6.2.2018 14:25 - Mates

Ahoj,
našla jsem řešení,...

Jste hyena a měl byste se stydět.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *