ROMOVÉ - žijí tu s námi

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2007 03:13 - Daša Pokorná

Nebudu tu nyní slovně perlit,nepochybuji o tom,že se toho,kdos,rád chopí...
Ano,setkala jsem se s reakcí,kdy se Romové tvrdě ohradili,proti tomu,že nejsou Romové,nýbrž Cikáni.To jen,pro vysvětlení,označení v názvu diskuze.
Cikáni do naší zemičky,zkrátka,už patří,prosím,Webmastere,umožněte nám další diskuzi,abychom mohli zodpovědně pochválit vzájemné postoje,či si vyříkat bolístky ve vzájemných postojích našich etnik,vždyť pravda není jen jedna,ale měla by být,pojďme hledat a nalézt...Ve vší slušnosti...'

reagovat 14.5.2007 17:53 - Linda

Já Cikány ráda nemám. Ne proto, že by byli snědí, Číňani nebo černoši mi taky nevadí, ale je nutno vzít v úvahu, jak se chovají, dvě třetiny z nich nic nedělají, dvě třetiny seděly v kriminále a těch údajně slušných a normálních je minimum. A žádní diskriminování. Projděte se mezi nima.

Když projdu kolem několika domů s cikánským obyvatestvem, dostanu takových sexuálních návrhů a takovou formou, že to je k zblití, chlapi od 12 do 60, stejný slovník. Ženské se tomu tlemějí. A zkuste zažalovat cikána za harašení, udělá se z toho diskriminace.

Kdyby měli cikáni vlastní stát, tak tam všichni zajdou na lenost a špínu. Dokážou jedině parazitovat na většinové společnosti. A tam se najde vždycky pár lidí, kteří se jich zastanou. Tohle ale není o jejich barvě pleti.'

reagovat 14.5.2007 18:08 - Tomáš H.

Romové mají většinou české občanství...Kde teda berou odvahu říkat něco o diskriminaci romské národnosti, nechápu!

Problém je že všichni se bojí. Nestačí, že je rozmazlil Husák, Havel to musel ještě 100krát zvýšit. Zkuste z nich dneska dostat nájem, okamžitě se najde nějaký pošahaný aktivista, poslanec, ochránce lidských práv nebo jiná bohatá osoba který jim dá na právníka a z vás udělají u soudu zločince a neonacistu, nebo duševního chudáka po tátovi komunistovi a vláčí vás bulvárem a komerční TV.

Ano, jestli se podařilo uskutečnit komunismus, je to případ českých Romů. Nemakají, nedodržují zákony, stejně do nich stát sype:)A BĚDA JAK NESPLNÍME JEJICH NÁROKY! Hned se do toho tentuje Rowlingová nebo jiné vygumované celebrity. To že je tak 10% z nich slušných a pomáhá třeba feťákům,nebo někde v Africe jim neberu, vškak o těch nemluvím.'

reagovat 14.5.2007 23:11 - Dáša

Hledat pravdu-to může být ošidné a nevděčné!

Zkrátka budeme diskutovat....Také si všímáte toho,jak se naše společnost rozděluje na Cikány a Necikány?A to teoreticky i prakticky?

Proč?Je mezi námi podminovaný most???Byť snad i uznám,že cikánská komunita má,v určitých ohledech,právo cítiti jisté nedostaky,je čas,aby je začali řešit-no ano-ONI,to je překvapení!Spíše mi v posledních letech přicházívá na mysl,že já,Necikánka mám právo cítiti se diskriminovaná!To jen pro úvod,jistě nastane spousta příležitostí na rozvedení úvah a hypotéz.'

reagovat 14.5.2007 23:23 - Světluše

Taky je nemám ráda,také ne proto,že jsou v jiném "pleťovém odstínu",ale proto,že jsou nepřizpůsobiví,neochotní pracovat na změně situace,abychom my netrpěli soužitím vedle nich,aby nebyli sociální přítěží,jak jim jen vysvětlit,že váha ne/úspěšnosti jejich života leží jen na nich?Že jim nemůžeme nalajnovat cestičku a permanentně ji před nimi zametat.

Nechci se bát otevřít pusu při kritice cikánské populace a vážit slova,nejsem rasista,mám pouze výhrady k jejich stylu života a jsem zoufalá-jak to půjde dál?Mohli by,Cikáni,někdy v budoucnu být pro nás,Čechy,oporou,vždyť my jim jí poskytujeme permanentně,je mi z toho ouzko!'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.5.2018 19:25 - Ales

Ty otazníky znamenaji...

Aha, čím víc otazníků, tím větší zvědavost. To mi připomíná čím víc pruhů, tím víc adidas :-) O tom cigánoví s bradavicemi jsi psala a udělalas dobře, že jsi s ním nešla. Já jsem s tím byl u kožařky a ona mi to něčím mazala, vždycky to zmizelo, ale zase se to objevilo. No a pak když už jsem k ní nechodil, tak jsem pozoroval jak ty bradavice jsou menší a menší až za pár dní zmizely úplně a už se nikdy neobjevily.
Jo, já si taky rád pouštím pop z 80. let. To se dobře poslouchá.
Na to stýskání se podívej na ten web jak jsem ho sem dával. Tam ti porádí jak na to :-)

reagovat 24.5.2018 20:36 - Miluna

Aha, čím víc otazníků,...

Mě nějak na to stýskání nic nepomáhá víš:-( prostě jak o něm nevim dýl,tak žiju ve strachách.Kdyby měl aspoň jen Čechy tak si to můžu kontrolovat na webu o nehodách ale Slovejkej neznam a natož Maďarskej.Ale teď by měl jet momentálně po Slovensku.Aha tak bradavice ti zmizeli,tak ještě že tak protože jestli někomu nezmizí tak ten je asi odepsanej a nemůže se ukázat nikomu.A věděl si ty kdo tě nakazil? Ty bradavice se můžou chytit i přes kondom a ještě každá ženská je nemusí mít vidět,může je mít hezky schovaný v díře.Jo je to tak s těma pruhama:-) No a ta hudba řekni mi čim to je že v 80 byla tak krásná a teď tak hnusná? Ta dnešní nemá žádný šmrnc.Taky to tak vidíš??

reagovat 24.5.2018 21:15 - Miluna

A tohle je taky skvělej klip,úplně mi vtáhl myšlenkama do jinýho světa.Je zajímavý že něco takovýho sem měla nedávno ve snu s Jirkou ale tuhle písničku sem ještě neznala.Paul letí ve vrtulníčku a pak se dostanou někam mezi blázny.Mě z toho Paula úplně šimrá v podbříšku a ještě si do něj představuju Jirku,kdyby si nechal Jirka knírek:-*

https://youtu.be/lrnvPCSP6Q8

reagovat 24.5.2018 21:45 - Jirka

Mysacku vzdyt jsem parkrat prozvanel.Ja musim jeste ridit do 00:30 abych dojel k te firme v Madarsku.Nebud smutna,mas tam kousicek me v Reneckovi.No s tim Paulem pozor jo,jeste ze je jen v pisnickach.A zdravim Alese a antipracanta.

reagovat 24.5.2018 22:11 - Miluna

Mysacku vzdyt jsem parkrat...

Alešek už tu asi neni:-( to to máš ještě dlouhý:-( já to nemam ráda když ještě jedeš takhle v noci.No Paul se ani vyčítat nedá,beztak je to taky typ jako ty.Kdyby sis nechal knírek byl bys takhle krásnej.Víš jak sama miluju když máš vždycky chvíli strniště,no ale ty to pak oholíš:-) Reneček už spinká.Dneska kakal prozměnu asi 4x,neni to divný?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *