ROMOVÉ - žijí tu s námi

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2007 03:13 - Daša Pokorná

Nebudu tu nyní slovně perlit,nepochybuji o tom,že se toho,kdos,rád chopí...
Ano,setkala jsem se s reakcí,kdy se Romové tvrdě ohradili,proti tomu,že nejsou Romové,nýbrž Cikáni.To jen,pro vysvětlení,označení v názvu diskuze.
Cikáni do naší zemičky,zkrátka,už patří,prosím,Webmastere,umožněte nám další diskuzi,abychom mohli zodpovědně pochválit vzájemné postoje,či si vyříkat bolístky ve vzájemných postojích našich etnik,vždyť pravda není jen jedna,ale měla by být,pojďme hledat a nalézt...Ve vší slušnosti...'

reagovat 14.5.2007 17:53 - Linda

Já Cikány ráda nemám. Ne proto, že by byli snědí, Číňani nebo černoši mi taky nevadí, ale je nutno vzít v úvahu, jak se chovají, dvě třetiny z nich nic nedělají, dvě třetiny seděly v kriminále a těch údajně slušných a normálních je minimum. A žádní diskriminování. Projděte se mezi nima.

Když projdu kolem několika domů s cikánským obyvatestvem, dostanu takových sexuálních návrhů a takovou formou, že to je k zblití, chlapi od 12 do 60, stejný slovník. Ženské se tomu tlemějí. A zkuste zažalovat cikána za harašení, udělá se z toho diskriminace.

Kdyby měli cikáni vlastní stát, tak tam všichni zajdou na lenost a špínu. Dokážou jedině parazitovat na většinové společnosti. A tam se najde vždycky pár lidí, kteří se jich zastanou. Tohle ale není o jejich barvě pleti.'

reagovat 14.5.2007 18:08 - Tomáš H.

Romové mají většinou české občanství...Kde teda berou odvahu říkat něco o diskriminaci romské národnosti, nechápu!

Problém je že všichni se bojí. Nestačí, že je rozmazlil Husák, Havel to musel ještě 100krát zvýšit. Zkuste z nich dneska dostat nájem, okamžitě se najde nějaký pošahaný aktivista, poslanec, ochránce lidských práv nebo jiná bohatá osoba který jim dá na právníka a z vás udělají u soudu zločince a neonacistu, nebo duševního chudáka po tátovi komunistovi a vláčí vás bulvárem a komerční TV.

Ano, jestli se podařilo uskutečnit komunismus, je to případ českých Romů. Nemakají, nedodržují zákony, stejně do nich stát sype:)A BĚDA JAK NESPLNÍME JEJICH NÁROKY! Hned se do toho tentuje Rowlingová nebo jiné vygumované celebrity. To že je tak 10% z nich slušných a pomáhá třeba feťákům,nebo někde v Africe jim neberu, vškak o těch nemluvím.'

reagovat 14.5.2007 23:11 - Dáša

Hledat pravdu-to může být ošidné a nevděčné!

Zkrátka budeme diskutovat....Také si všímáte toho,jak se naše společnost rozděluje na Cikány a Necikány?A to teoreticky i prakticky?

Proč?Je mezi námi podminovaný most???Byť snad i uznám,že cikánská komunita má,v určitých ohledech,právo cítiti jisté nedostaky,je čas,aby je začali řešit-no ano-ONI,to je překvapení!Spíše mi v posledních letech přicházívá na mysl,že já,Necikánka mám právo cítiti se diskriminovaná!To jen pro úvod,jistě nastane spousta příležitostí na rozvedení úvah a hypotéz.'

reagovat 14.5.2007 23:23 - Světluše

Taky je nemám ráda,také ne proto,že jsou v jiném "pleťovém odstínu",ale proto,že jsou nepřizpůsobiví,neochotní pracovat na změně situace,abychom my netrpěli soužitím vedle nich,aby nebyli sociální přítěží,jak jim jen vysvětlit,že váha ne/úspěšnosti jejich života leží jen na nich?Že jim nemůžeme nalajnovat cestičku a permanentně ji před nimi zametat.

Nechci se bát otevřít pusu při kritice cikánské populace a vážit slova,nejsem rasista,mám pouze výhrady k jejich stylu života a jsem zoufalá-jak to půjde dál?Mohli by,Cikáni,někdy v budoucnu být pro nás,Čechy,oporou,vždyť my jim jí poskytujeme permanentně,je mi z toho ouzko!'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.3.2018 19:50 - Copak

je s Radkem, už sem dlouho nepsal.

reagovat 19.3.2018 10:34 - Jirka

my máme celý den -9, ten...

Jo to mas pravdu,ze to nejak tak u Alice je.Tady bylo tolik stupnu rano Mio.Hrozne to unavuje.A Milca je zas nejaka divna,jina,jsem se ji dneska ptal kdy prijede a ono se ji ani nechce nebo co! Tak mi to strasi,co to zase ma byt? A o Radkovi nevim jak se nekdo pta,jen vim,ze uz mu bylo 18.

reagovat 19.3.2018 11:19 - Mia

Jo to mas pravdu,ze to nejak...

Jirko nech Milču v klidu, ono ji to zase přejde. Určitě jí nedělá dobře tohle počasí. Myslím si, že to není, že by nechtěla za tebou, jen asi nemá sílu s sbalit a jet. Ale to přejde, nedělej si s tím moc starost. Víš, že se u nás ty nálady střídají a někdy není energie vůbec na nic.

reagovat 19.3.2018 12:01 - Jirka

Jirko nech Milču v klidu,...

To jo sam s tim bojuju.Ale je to opak od ni,ja ji potrebuju,zvlast kdyz je mi divne a ona mi naopak asi nepotrebuje:-( To pocasi je zlo.Hnus se porad takhle kvuli nemu vsichni menit.Pak jsou z toho jen mrzutosti,deprese a hadky.I ta Anetka je dneska mrzuta.Nejlip ji pomaha,kdyz si k ni vlezu a mluvim s ni.Ani se mi ji nechce vracet,ale musim zitra uz do prace.

reagovat 19.3.2018 12:10 - Mia

To jo sam s tim bojuju.Ale je...

jo to počasí dělá zle hodně lidem. Každý to máme nastaveno jinak. Když byl ještě muž, tak taky na mě pořád mluvil a vyptával se, co bylo v práci a tak a já měla chut se zahrabat 2 metry pod zem a nevidět, neslyšet a nemuset mluvit. Ted mám naopak stavy, že někdy večer je mě hodně úzko, ale to drapnu telefon a volám tetě a povídáme si hodně dlouho. Ona je taková veselá a plná energie a vždycky mě rozesměje. Tím víc mě mrzí, že nemůžu volat své mámě, říct ji o svých pochybnostech a pocitech. Jednak ji to nikdy nezajímalo a pak mě tak nanejvýš sprdla. Mám ještě dvě kamarádky, kterým můžu kdokoliv zavolat a tak to vždycky nějak přečkám. Jsou to chvíle, kdy potřebuju aby na mě někdo mluvil. Jooo máme to trápení. Tak to si Anetky pěkně užíváš, nesmutni, však ji zase brzy budeš mít a budete si zase hrát a povídat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *