ROMOVÉ - žijí tu s námi

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2007 03:13 - Daša Pokorná

Nebudu tu nyní slovně perlit,nepochybuji o tom,že se toho,kdos,rád chopí...
Ano,setkala jsem se s reakcí,kdy se Romové tvrdě ohradili,proti tomu,že nejsou Romové,nýbrž Cikáni.To jen,pro vysvětlení,označení v názvu diskuze.
Cikáni do naší zemičky,zkrátka,už patří,prosím,Webmastere,umožněte nám další diskuzi,abychom mohli zodpovědně pochválit vzájemné postoje,či si vyříkat bolístky ve vzájemných postojích našich etnik,vždyť pravda není jen jedna,ale měla by být,pojďme hledat a nalézt...Ve vší slušnosti...'

reagovat 14.5.2007 17:53 - Linda

Já Cikány ráda nemám. Ne proto, že by byli snědí, Číňani nebo černoši mi taky nevadí, ale je nutno vzít v úvahu, jak se chovají, dvě třetiny z nich nic nedělají, dvě třetiny seděly v kriminále a těch údajně slušných a normálních je minimum. A žádní diskriminování. Projděte se mezi nima.

Když projdu kolem několika domů s cikánským obyvatestvem, dostanu takových sexuálních návrhů a takovou formou, že to je k zblití, chlapi od 12 do 60, stejný slovník. Ženské se tomu tlemějí. A zkuste zažalovat cikána za harašení, udělá se z toho diskriminace.

Kdyby měli cikáni vlastní stát, tak tam všichni zajdou na lenost a špínu. Dokážou jedině parazitovat na většinové společnosti. A tam se najde vždycky pár lidí, kteří se jich zastanou. Tohle ale není o jejich barvě pleti.'

reagovat 14.5.2007 18:08 - Tomáš H.

Romové mají většinou české občanství...Kde teda berou odvahu říkat něco o diskriminaci romské národnosti, nechápu!

Problém je že všichni se bojí. Nestačí, že je rozmazlil Husák, Havel to musel ještě 100krát zvýšit. Zkuste z nich dneska dostat nájem, okamžitě se najde nějaký pošahaný aktivista, poslanec, ochránce lidských práv nebo jiná bohatá osoba který jim dá na právníka a z vás udělají u soudu zločince a neonacistu, nebo duševního chudáka po tátovi komunistovi a vláčí vás bulvárem a komerční TV.

Ano, jestli se podařilo uskutečnit komunismus, je to případ českých Romů. Nemakají, nedodržují zákony, stejně do nich stát sype:)A BĚDA JAK NESPLNÍME JEJICH NÁROKY! Hned se do toho tentuje Rowlingová nebo jiné vygumované celebrity. To že je tak 10% z nich slušných a pomáhá třeba feťákům,nebo někde v Africe jim neberu, vškak o těch nemluvím.'

reagovat 14.5.2007 23:11 - Dáša

Hledat pravdu-to může být ošidné a nevděčné!

Zkrátka budeme diskutovat....Také si všímáte toho,jak se naše společnost rozděluje na Cikány a Necikány?A to teoreticky i prakticky?

Proč?Je mezi námi podminovaný most???Byť snad i uznám,že cikánská komunita má,v určitých ohledech,právo cítiti jisté nedostaky,je čas,aby je začali řešit-no ano-ONI,to je překvapení!Spíše mi v posledních letech přicházívá na mysl,že já,Necikánka mám právo cítiti se diskriminovaná!To jen pro úvod,jistě nastane spousta příležitostí na rozvedení úvah a hypotéz.'

reagovat 14.5.2007 23:23 - Světluše

Taky je nemám ráda,také ne proto,že jsou v jiném "pleťovém odstínu",ale proto,že jsou nepřizpůsobiví,neochotní pracovat na změně situace,abychom my netrpěli soužitím vedle nich,aby nebyli sociální přítěží,jak jim jen vysvětlit,že váha ne/úspěšnosti jejich života leží jen na nich?Že jim nemůžeme nalajnovat cestičku a permanentně ji před nimi zametat.

Nechci se bát otevřít pusu při kritice cikánské populace a vážit slova,nejsem rasista,mám pouze výhrady k jejich stylu života a jsem zoufalá-jak to půjde dál?Mohli by,Cikáni,někdy v budoucnu být pro nás,Čechy,oporou,vždyť my jim jí poskytujeme permanentně,je mi z toho ouzko!'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.7.2018 10:48 - Miluna

Jirka ti dělá to samé, cos...

V jeho chování už začínali náznaky předtim tak sem to prostě chtěla spestřit Fandou,nevěděla sem že se z něj stane tohle.Jo máš taky pravdu co píšeš a teď vim že sem ho do toho tahat neměla a že to byla chyba a umim si přiznat že sama stojim taky za prd.Ale doma se k němu hnusně nechovam,dělam co chtěl,uklidňuju ho když potřeboval.A jak píšeš aby se ode mě odpoutal tak jo,souhlasim,kéž by chtěl ale on to neudělá naopak vyhrožuje.Kdybych se chtěla rozejít já tak si netroufam normálně tim jak vidim jakej je,nevim jestli je to přechodný nebo co bude dál ale netroufam si to.Ten rozchod by snad musel probíhat za pomoci policie,já tušim že on by udělal něco zlýho jinak.Nevim jestli něco takovýho je možný rozcházet se takhle.Prostě já sem v pasti a nevim co s nim.Bylo by to pro mě to nejlepší řešení kdyby mi nechal on sám a dal už mi pokoj ale teď se zas bojim když si tohle přečte tady a zjistí muj názor že to bude ještě horší.A 10:33 píšeš moc hodně,je to tak vlastně si to začal dokazovat na mě.Ať si uvědomí co mi sám dělá.

reagovat 17.7.2018 11:09 - co

je to srab. Na tobě si chce...

Miluna je slabší? Miluna,kterás nikdy v životě nemakala ani se nestarala o své děti, provedla loupežné přepadení a souloží jako štětka za prachy, krade peníze rodičům a nechá se živit...je slabší???

reagovat 17.7.2018 11:20 - Miluna

Miluna je slabší?...

Já nikomu nic nekradu!!! A to přepadení nebylo přepadení co to píšeš za blbosti!!! Až někdo okrade o sto litrů bez důkazu tebe jen že si mu svou blbostí uvěřil,taky bys mu dal do huby!! A nemůžeš říct že sem NIKDY nemakala!!!

reagovat 17.7.2018 11:29 - jo

Já nikomu nic nekradu!!! A...

ještě jsi vlastně podvedla rodiče, když jsi zfalšovala jejich žádost o půjčku a roztahala prachy s chlapama. A svým dětem peníze nekradeš tím, že jsi jim nikdy nedala ani korunu výživného?

reagovat 17.7.2018 11:36 - Miluna

ještě jsi vlastně podvedla...

Jo ty tak víš co jim posílam a neposílam!! A tamto byla blbost za mlada teď jako starší už bych to neudělala!! A co to má teď společnýho s touhle situací??? Nevim proč to tu vytahuješ a k čemu.Co z toho máš??? Ty se snad nad tim uspokojuješ nebo co??? Já radši jdu nechci aby mi bylo hůř než mi je.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *