Roboti - bojíte se jich?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.11.2017 21:47 - Janek

Ahoj, co říkáte na první robotku Sophia, která dostala občanství v Saudské Arábii?

Bojíte se, že nás roboti připraví o práci, jak varují politici či že nás dokonce zahubí, jak varují někteří vědci a jak se Sophie nechala slyšet.

reagovat 20.11.2017 22:55 - Charon

Ahoj, co říkáte na první...

Mě osobně to zatím nechává klidným. Manuální práci zřejmě zastanou, ovšem bude potřeba i nějaká obsluha, kontrola atp. V intelektuální oblasti je to zatím celkem sci-fi, např. robot asi jen tak Shakespeara nepřeloží. O vyhubení se Sophia zmínila, ale je třeba poznamenat, že se stále jedná o stroj naprogramovaný určitým způsobem. Nemá vědomí, neuvědomuje si obsah a dopad sdělení, klidně ti řekne, že tráva je modrá, když jí to tam nacpeš. Viz argument čínského pokoje.

reagovat 21.11.2017 08:58 - M.

"stále jedná o stroj naprogramovaný určitým způsobem. Nemá vědomí, neuvědomuje si obsah a dopad sdělení, klidně ti řekne, že tráva je modrá, když jí to tam nacpeš. Viz argument čínského pokoje"

Tak tohle mne zaujalo - Když se nad tím zamyslím - tak co je naše vědomí? -nejsme též naprogramování určitým způsobem? - říkáme, že tráva je zelená, protože nám to v dětství řekli - A argument čínského pokoje: člověk uvnitř pokoje působí, že čínštině bez problému rozumí, přestože ve skutečnosti tomu tak není, člověk uvnitř pouze mechanicky pracuje s pro něj neznámými symboly - nežijeme vlastně taky uvnitř čínského pokoje? a nepracujeme s pojmy, kterým nerozumíme a pouze mechanicky opakujeme něco, co jsme někde někdy slyšeli a svým vlastním způsobem (daným genetikou i vnjěšími vlivy, kterým jsme vystaveni) si to nějak interpretujeme? Stále nic vlastně nevíme o původu našeho vědomí, našich snů, stavu po smrti....

reagovat 21.11.2017 09:17 -

se bojím jenom Kalouska - ten nás připraví o vše spíše než nějaký robot.

reagovat 21.11.2017 14:41 - Věřím

Ahoj, co říkáte na první...

tomu,že v budoucnosti toho hodně zastanou,přesto ale nikdy nenahradí člověka.S tím občanstvím mi to vůbec nejde do hlavy,jak to bylo vůbec myšleno.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.11.2017 12:04 - sdfg

Nedejbože,aby roboti ovládli planetu,pfuj,to je hnus velebnosti.

reagovat 17.12.2017 16:28 - Roboti již začínají nahrazovat lidskou práci

https://www.youtube.com/watch?v=NJwD68LaNro

Skladníci, chůvy, prodavači, farmaceutky, vojáci,uklízečky, řidiči,...tyto a další povolání budou v budoucnu vykonávat roboti

reagovat 18.12.2017 21:51 - Luďa

Ahoj, co říkáte na první...

Nebojím se ho

reagovat 7.2.2018 16:13 - Hanka

Tak, že roboti budou brát lidem ve velkém práci již píší všude. Na idnesu založili o nástupu robotů celou kategorii. Co mne osobně štve, že na to moc nereaguje naše školství. děti se stále učí memorování místo toho, aby se učily infromace vyhledávat, analyzovat a propojovat a víc byly rozvíjeny jejich specifické talenty.

Co si vy myslíte, že by se dnes děti kromě práce s počítači a technologiemi obecně měly učit? Někde jsem slyšela, že by měly rozvíjet umění, sporty. No obávám se, že v budoucnu bude moderní i hudba, kterou nám složí roboti či obrazy, které namalují.

reagovat 7.2.2018 17:47 - je to jednoduché Hanko

Tak, že roboti budou brát...

Děti se učí memorování proto, aby alespoň něco ve škole dělaly.
V okamžiku, kdy se jim dá možnost vyhledávat informace, tak většina začne okamžitě prohlížet Instagram, FB atd.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *