Rituály Pěti Tibeťanů jsou víc než pouhé cviky - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.9.2001 18:08 - Lucie

S článkem mohu jen souhlasit, Tiběťany cvičím přes rok a cítím se mnohem lépe, shodila jsem i nějaké to kilo, což je pro ženu samozřejmě příjemné. Zajímám se i o jiné duchovní praktiky a Tiběťané jsou pro mě vhodnou kombinací.
Zdraví Lucie

reagovat 2.9.2001 18:08 - Lucie

S článkem mohu jen souhlasit, Tiběťany cvičím přes rok a cítím se mnohem lépe, shodila jsem i nějaké to kilo, což je pro ženu samozřejmě příjemné. Zajímám se i o jiné duchovní praktiky a Tiběťané jsou pro mě vhodnou kombinací.
Zdraví Lucie

reagovat 31.10.2001 15:50 - mary

Pět Tibeťanů perfekně zmírňuje bolesti zad. Doporučuji začít jen s menší dávkou cviků a pak si množství postupně přidávat (jen podle vašich pocitů).Časem zjistíte, že to opravdu účinkuje.
Zdraví Mary

reagovat 29.11.2001 09:39 - Hela

Mala som veµké bolesti chrbtice aj krížov. Cviky mi veµmi pomohli, cvičila som 2 roky 5 cvikov po 21 krát. Po operácii žlčníka som si dala pauzu a teraz pokračujem. Citim sa veµmi dobre a všetkým ich vrele doporučujem.

reagovat 28.1.2003 08:21 - daniella

Začala som cvičiť cviky Päť Tibeťanov, dostala som sa k 9-násobnému opakovaniu jednotlivých cvikov a odvtedy som sa necítila dobre,bola som po cvičení pol dňa ako na "kolotoči", bolo mi zle od žalúdka, ako na vracanie. Čo som robila zle, cvičila som rýchlo alebo nedôsledne ? Kto mi poradí ? Ďakujem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.12.2014 04:52 - Kristyna

Ahoj vsichni. Pět T mi zzdy pomáhá se vnitřně uklidnit a harmo izovat,je toho velmi mnoho o jeho konstruktivnich účincích. Chci jen upozornit,ze vse co je levotocive (jako umělá osvetleni,krome svíček nebo otáčení doleva je destruktivní,jen pravotocive je konstrutivni a správné)Podívejte se na stránky novaduchovnicesta od p. Jiřího Nováka,který jasne stojí za názorem původního vydání knihy a popisuje spravne cvičení a velice podrobně vysvětluje o těchto ritech vše možné.Levotocive je nesmysl,neboť i temné energie maji levotocive fungování,na to bych si dala pozor.Jinak mi pomáhá nevnimat stres a rozruch,který v Praze hodne převládá a byvam z nej zoztekana a nervozni.Po cvičení jsem vzdy klidná a soustředím se více do sebe.Srovnává duši a psychiku a nejvíce je to znát v těch nejtěžších stavech.Necvicim pravidelne,ale měsíc jsem cvicila dvakrát denně a nasadila syrovou stravu,az vecer jsem si doprala treba celozrnne těstoviny se spenatem a nikdy jsem se necítila tak silná a zdravá jako tenkrát;-)

reagovat 24.1.2015 10:52 - Petra

Pořádám kurzy Pěti...

Asi 3 týdny cvičím Pět Tiběťanů. Fyzicky s tím nemám problém, celá "natěšená" jsem se do toho pustila a těšila se na pročištění čaker, a změny které nastanou.Pročetla jsme knížečku od Petera Kellera. Vzhledem k mé povaze jsem prováděla rovnou 21 cviků od každého Tibeťana ráno i navečer (fyzicky mi to nedělalo zatím problém, je mi 38 let). První dny mi bylo dost špatně asi 2 hodiny po cvičení, není chuť na kávu ani večerní "decku" vína, říkala jsem si, že nejspíš probíhá detoxikace těla, proto tyto změny. Poslední dny ale pociťuji pocity skleslosti, deprese, velkou únavu, zhubla jsme 3,5 kg (nechtěně) - jsem si téměř jistá, že to bylo "přestartováním" cvičení, snad jsem málo poslouchala své tělo, nevím.....máte s tím někdo zkušenosti ? Poradíte ? Děkuji Petra

reagovat 27.1.2015 10:54 - eva

Asi 3 týdny cvičím Pět...

Cvičím už téměř rok a na začátku jsem to také "hnala". Začala mě bolet záda, kyčel...po čase jsem se vrátila na začátek, nejdříve 3 cviky a každý týden přidávala. V současné době je to v pohodě a těším se na každé cvičení. Začni s menším počtem a vychutnávej si každý pohyb:-)

reagovat 2.1.2016 20:42 - lucie

Pořádám kurzy Pěti...

Renato,delas je i v Plzni?

reagovat 3.1.2016 01:56 - Ivan

Ono totiž záleží na správném provádění cviků ale také na kondici konkrétního člověka. Většinou něco lidé buď neudělají dobře, nebo něco prezenou. Tato a podobná cvičení vyžadují mít raději zkušeného učitele, který poradi. Věnuji se taichi a chikung a to je také vynikající metoda jak pro fyzické, tak duševní zdraví a energii. Věnuji se tomu několik desítek let, a mám vyzkoušeno, že to funguje po všech stránkách. Pět tibetanu jsem cvičil zpočátku 90tych let jako doplněk za působilo silně energeticky. Protože ale nebyl kvalitní učitel, přestal jsem ho cvičit a zůstal u svého.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *