revmatoidní artritida

Archiv příspěvků

reagovat 11.10.2018 09:59 - P.

Ahoj všem.Moc rád bych se...

Já taky začínám, tak jen co mi řekla revmatoložka -ze všech krevních testů je nejprůkaznější anti_CCP, tak záleží, jsetli tento faktor byl zjišťován v krevním obraze. Normální je nulová hodnota, zvýšení téměř jistě potvrzuje diagnozu, i několik let před propuknutím příznaků.Jak dlouho máš problémy? Měsíce nebo týdny?

reagovat 11.10.2018 11:16 - Nevím

Kdyby to byl jen lokální zánět, pomohl by za 14 dní třeba NIMESIL nebo jiné NAR. Odborné prac. revmatologie vám asi udělalo všechny odběry, HLAB27 ( Bechtěrev) atd. Příbalové letáky nečíst!!

reagovat 11.10.2018 14:40 - Viana

Olduro,pokud máš v krvi tento anti CCP je jisté,že revmou trpíš. Taky jsem si pořád říkala,že se třeba spletli,nebo že to je jen přechodné.
Co se týče léků. Tak fakt nečti příbalové letáčky (to mi řekla lékařka hned na začátku léčby),prtože to tě fakt vystraší. Já beru Methotrexat již asi deset let a to je taky pěkný driák. Zatím to snáším dobře. Neboj se ničeho oni si tě lékaři ohlídají. Kdyby se cokoliv děli tak to vysadí. Nestresuj se tím,to ti taky na léčbě nepřidá. Moje babaička měla revma celý život a dožila se 92 let. Takže hlavu vzhůru,jsou horší nemoci...)))Ahoj V.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 11.10.2018 16:30 - Nebát se

Já brala dokonce dva roky Prednison a pak mi bylo dobře, všechno se upravilo a vysadila jsem ho. Na žaludek mi dali léky a taky vitamíny a řekli mi, že jim mám věřit. Nejhorší je shánět tady na internetu všelijaké pseudorady. Pro spoustu lidí jsou všechny léky svinstvo a pak zjistíte že chlastají ze strachu kořalu.

reagovat 11.10.2018 18:08 - pro oldura

napište na altmen50@seznam.cz

reagovat 11.10.2018 18:45 - P.

Olduro, jinak ja mela taky netypicky zacatek -pred trema lety mirna tupa monotonni bolest v leve kycli a neprijemny pocit ve stehne, stejna ve dne v noci,v pohybu vubec nebranila, klidne 20 km tury, jen v noci jsem kvuli ni nemohla spat. Ne ze by byla silna, ale neprijemna. Po roce se pridala bolest prstu, jen pri pohybu v noci, no a po dalsim roce letos v lete se to rozjelo -leve rameno, pak zapesti, narty, chodidla, od srpna nespim bolesti...diagnoza ted cerstva, na revmatologii pro leky jdu az v pulce listopadu.

reagovat 11.10.2018 20:55 - oldura

Zdravím vás,moc děkuji za rady..V testech se nevyznám,ale mám tady tohle.

CIK negat,RF lgG 59 lgA 45 lgM360
CCP lgG 9,5 lgA negat
ANA 1:320 anti ENA (celé spektrum protilátek) negat
HLA B 27 negat
C3 + C4 negat

:-(

Já ani tak nečtu ty příbalové letáky,ale zkušenosti lidí a někdy je to dost hrozné.Ve čtvrtek jsem objednaný na konzultaci ohledně těch léků,ale zatím asi přemýšlím o alternativní léčbě.Máme v rodině léčitelku co létá do peru za indiány,jsem z toho docela psychycky na dně.

reagovat 11.10.2018 22:08 - P.

To chapu, jsem na tom podobne. Ale unavu mam takovou, ze sotva zvladam praci a pak uz jen doma lezim, prakticky nejsem schopna venovat se rodine, konickum, pratelum. bolesti uz jsou tak velke, ze doufam, ze leky zaberou, dryjak nedryjak. Taky jsem si neco nacetla o ra, ale nemyslim, ze by mi ti pomohlo, spis naopak...jen se vic bojim co prijde. Jsem proto vdecna za prispevky Viany a spol.

reagovat 12.10.2018 21:28 - A.S.

po osobních zkušenostech mohu říci, že r.a. způsobuje nevhodná strava suchá nebo připravovaná vysokou teplotou, která zanáší klouby. Nevhodné je také pití tvrdé vody. Nejlépe je propláchnutí těla měkkou vodou, která vám usazeniny odstraní.

reagovat 13.10.2018 10:28 - Johana

RA je autoimunitní onemocnění jako třeba lupénka, sarkoidoza...Spouští ji většinou chřipka, velká zátěž fyzická i psychická. Z vkadtní zkušenosti: po bezvýsledném brání dryáků jsem zašla za psychiatrem. Mám slabá AD, změnila jsem práci, nehoním se po horách ani na kole, nejezdím k moři( tam mi to začalo) ale žiju normální jednoduchý život. Cítím se velmi dobře.

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *