Resveratrol

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.3.2009 15:49 - Karla

Dobrý den, slyšel už někdo o účincích resveratrolu? Zatím toho na netu moc není..ale našla jsem o něm docela zajímavé informace:
Nejlépe lze účinek resveratrolu vysvětlit na tzv. \" Francouzském paradoxu\" : Za tímto označením se skrývá fakt, že Francouzi trpí asi o 40% nižším výskytem kardiovaskulárních chorob, než jaký by odpovídal množství tuku, jež konzumují v potravě. Na rozdíl od jiných milovníků tuků popíjejí Francouzi ve zvýšené míře červené víno a vědci jsou přesvědčeni, že resveratrol z vína aktivuje v těle francouzských milovníků červeného geny pro sirtuiny. Sirtuiny jsou považovány za molekuly s blahodárným účinkem na zdraví a se zázračným efektem na prodloužení života. Zdá se, že činí dědičnou informaci odolnější k poškození a to má na délku života přímo blahodárný vliv. Sirtuin tedy chrání před poškozením DNA a brání tak škodám, jež v našich buňkách s postupujícím věkem páchají například volné radikály.

Ví o něm někdo něco víc? je u nás k dostání?našla jsem akorát výrobek Evelor ale je docela drahý...to ho na našem trhu prodává jen jedna firma?

reagovat 16.3.2009 22:52 - Markéta

Je to pravda..Všimněte si že téměř vždy jsou rostlinné preparáty s příznivým účinkem na lidské zdraví vyvinuty na základě starých lidových moudrostí, nebo´?t to je empirie (sledování jevu) po staletí a nějaká farmaceutická firma s reklamou co chce rychle zbohatnout na lidské důvěřivosti na to nemá vliv. Znáte lidovou moudrost "Červené víno je zdravé, je na krvinky" ? Ano, to se ověřilo, např u francouzů, jenže účinné látky -resveratrolu je tam málo. jakmile ho dáme více účinky jsou opravdu překvapivé. Cukrovka, srdeční onemocnění, stárnutí organismu, vrásky ...četla jsem i jakousi studii, kde je vědedky ověřeno, že je resveratrol naprosto bezpečný a vysoce účinný. Nejlevněji vyjde Resveratrol max...na měsíc to vyjde asi na 130 kč..to ujde..

reagovat 17.3.2009 21:20 - Amanda

Taky jsem o tom něco slyšela .Zajímavý článek je na http://www.chemicke-listy.cz/docs/full/archiv/2001/10-PDF/602-609.pdf a na http://www.osel.cz/index.php?clanek=406 .....u nás jej nabízí Evelor a pak jsem ho našla ještě v e-shopu premus , ten evelor je ale dražší a to o dost : 90 tbl s 50 mg resveratrolu stojí kolem 700,-, a v e-shopu premus stojí Resveratrol Max kolem 400,- a je to 120 tbl s 90 mg, to je o dost výhodnější..asi si objednám...

reagovat 18.3.2009 10:17 -

Amando,moc díky za typ na Resveratrol,zrovna jsem se pídila,kde výhodně koupit.Tak zkusím ten Resv.Max.

reagovat 18.3.2009 10:41 -

Tak jsem koukla,že ten Resveratrol Max se vyrábí na Slovensku,dá se koupit na

multivitamins.sk.Cena je tam o dost nižší,stojí 7 Euro,při nákupu nad 700Kč jen

5,5 Euro.Posílají do Čech,dobírka je 99 Kč a platí se v korunách.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.10.2013 16:58 - Pilouska

Lidi, kupujte jen vyrobky schvalene nasim SÚKL. Tezko si jinak sami udelate analyzu toho co kupujete pouze na webu a nebylo schvaleno.

reagovat 13.10.2013 21:22 - SÚKL

Lidi, kupujte jen vyrobky...

schvaluje pouze léčiva, nikoliv potravinové doplňky. Problém je v tom, že vyhláška MZ povoluje u nás pouze resveratrol jen do 80 mg. A proto většina Čechů má dojem, že jsou potravinové doplňky na nic. Při dávce 80 mg resveratrolu jsou účinky k ničemu. Ve světě se používají i dávky 1000 mg. SÚKL s tím nemá nic společného.

reagovat 12.3.2015 22:17 - http://vinoastyl.quicksnake.sk/

Dobrý den, slyšel už...

Zdravím, o resveratrolu píšu na svém blogu o víně. Sama jsem ho vyzkoušela a je perfektní. Mrkněte zde: http://vinoastyl.quicksnake.sk/_/Vedci-maji-elixir-nesmrtelnosti-francouzsky-paradox

reagovat 12.3.2015 22:19 - Lia

Zdravím,

o víně a účincích resveratrolu z vlastní zkušennosti píši na svém blogu, zde odkaz na článek ;) http://vinoastyl.quicksnake.sk/_/Vedci-maji-elixir-nesmrtelnosti-francouzsky-paradox

reagovat 26.5.2015 16:05 - Fiip

Ja som technolog na vyrobu liečiv a robil som vo Švajčiarsku u vyznamnej firmi ktorá sa zaoberala vyrobou resveratrolu mali tam systém enzymatického štiepenia čo neni ani v Amerike maju to par firiem na svete.Mi sme dosahovali z jedneho litra červeného vina špecialneho na tento učel 18až22mg čistého resveratrolu to sme riedili asi 100 násobne a účinok bol fantastický nerobili sme to na chudnutie ale na zamedzenie bujnenia rakovinových buniek a opravu DNA bunky.Na chudnutie by som doporučil nežrať.Filip

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *