Rentgen

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.7.2001 22:08 - Lidka

Absolvoval tady někdo rentgen ledvin tzv. IVU ? O co jde, a jak to probíhá. Má jej absolvovat sedmiletý syn, má být vyprázdněný a den předem nesmí nic jíst. Vím jen, že mu napíchnou žílu a pak budou rentgenovat. Ale nevim podrobnosti. zatím děkuji, pokud možno odpovídejte rychle.

reagovat 8.7.2001 21:34 - doktorka

Jedná se o intravenózní urografii. Do žíly se vstříkne kontrasní látka a pak se po 5- 20 minutách provádějí rentgenové snímky. Zjišťuje se, jak se postupně plní ledvinné kalichy, pánvičky, močový měchýř. Dají se tak odhalit případné patologické změny.

reagovat 10.8.2001 11:09 - Iva

Ahoj Lidko, nic to není. Byla jsem na tom cca před půl rokem. Celou dobu bude ležet a bude mít napíchnutou žílu, kudy mu budou vkapávat kontrastní látku - jde jen o to, aby celý vylučovací systém vyděli na rentgenu. Budou ho i polohovat, aby zjistili, zda-li nedochází k ptose-poklesu ledviny. Opravdu se nemusí ničeho bát. Nebolí to. Iva

reagovat 10.8.2001 20:17 - Lidka

Ivo Díky. Už to máme za sebou. Máš úplnou pravdu. Dokonce poprvé ve svém životě ani nebrečel, když mu napichovali tu žílu, a to museli napichnout dvakrát, protože jim poprvé praskla. Dík.

reagovat 27.3.2002 15:37 - Anna

Dobry den, vazeni!
Zajimalo by me, jak casto se clovek muze podrobovat rentgenovemu zareni? Neni to moc skodlive? Ted jsem si nechala udelat rengen plic (naposledy jsem to delala pred ctyrmi lety) a mam docela strach, jestli jsem nedostala prilis velkou davku te radiace.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.5.2011 13:08 - pro Andreu

Stoupneš si před desku s filmem nebo s luniniscenčním stínítkem, personál zapne rentgenku a po pár sekundách je hotovo.

reagovat 27.9.2011 09:26 - Jan jaderený Fizik

Dobrý den,

můžete mi...

každy pracovník který pracuje z rentgenem ma na prsou připnutí dozimetr kterí upozorní na připadní unik radiace nad dveřmi rentgenu je takové žlute světlo s obrazkem kdiš se rosviti tak uniklůa ridiace v čr se bto uš 30 let nestalo a kdiš naka radiace unikne tak je neškodliva 0:005 rtg takže plodu se nic stat nemuže

reagovat 1.12.2015 20:15 - Jana

Syn měl delší dobu bolesti v lýtku a kulhal dnes jsme byli u ortopeda a po zběžném vyšetření napsal žádanku na rentgen. Myslela jsem že jde o obyčejný rentgen nohy. Syn šel dovnitř sám bylo mi podezřelé že tam byl dlouho. Když vyšel řekl že to bylo trápny. U ortopeda jsem zjistila že mu dělali rentgen bércu pánve a kyčlí. Byl vystaven záření celkem 3x a to bez jakékoliv ochrany ptala jsem se na to odpověděl že ne a když mu dělali snímek se skrčenou a natáhnutou nohou byl bez trenek. Proč nedostal ochranu nyní mu hrozí riziko z ožáření.

reagovat 1.12.2015 20:19 - tys také

Syn měl delší dobu bolesti...

té inteligence moc nepobrala, že ne.
Co to tu meleš o riziku z ozáření, když mu dělali jenom 3 snímky.

reagovat 1.12.2015 21:19 - Jana

té inteligence moc...

Jo 2x kycle

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *