Reiki/Shiatsu a jiné energ.masáže

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.9.2001 09:43 - Hanka

Ahoj,
byla bych ráda, kdyby se ozval někdo,kdo má zkušenosti s energetickými masážemi. Už jsem o nich hodně četla na Internetu nebo v Regeneraci apod.,ale nikde nejsou uveřejněné názory těch, kdo se nechali takto léčit. Našla jsem pouze názory lidí, kteří se nechali zasvětit do 1. stupně Reiki, ale to už mi příliš "zavání" náboženstvím apod. Měla bych pouze zájem o dobití energie. Pomáhá to? Děkuji za vaše názory.

reagovat 31.10.2001 16:08 - Jana

Ahoj,
Z mých vlastních zkušeností ti mohu potvrdit, že práce s energií existuje a může Ti Pomoci s určitým problémem. Ale zájem musí vycházet především přímo z tvé vlastní bytosti.
Zdraví Jana

reagovat 29.12.2001 16:24 - Petra

Muže se se mnou nekdo podělit o zkušenosti s kurzy Reiki, totiž o zkušenosti s jednotlivými Reiki mistry. Mám za sebou 1. stupeň Reiki, ale nevim, co si o tom mam myslet.

reagovat 13.2.2002 22:43 - Jiří

Ahoj Petro
Mám za sebou zasvěcení Karuna Reiki 2 stupeň. Zatím jsem maximálně spokojen.Oba kurzy jsem absolvoval u Pavla Kutičky z Prahy. Kurzy má po celé republice.Neupřesnila si co se ti nezdá. Zkus se ozvat s upřesněním, doufám,že ti budu schopen poradit.Ahoj

reagovat 26.3.2002 15:16 - Ivana

Nemáte někdo kontakt na vhodné kursy reiki v Praze, které byste mohli doporučit? Zajímají mě i vaše zkušenosti s 1. stupněm reiki. Díky.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.2.2014 23:23 - anoel.72

REIKI...Mam Reiki II. a co hlavne, bohuzel trpim roztrousenou sklerozou.
Po nekolikalete bezuspesne lecbe leky 1 volby jsem pochopila, ze jen chemii cesta nevede.
Aktivne jsem se zacala venovat Reiki, telovymi svicemisvicemi atd. Reiki opravdu funguje. Jde hlavne o to, jak se k nemoci clovek postavi.
Rozhodla jsem se bojovat, tak neotalim a stale se dovzdelavam. Telove svice jsou hotovy zazrak, nejen na bolesti. Je to v podstate lek na vsechno a protoze jsou nehorazne drahe, pokus omyl, par dobrych rad a svice si vyrabim sama. Pomshaji nejen me, ale i rodine a znamym. Dalsi na co nedam dopustit, je Rohrbachovo kompenzacni kyvadlo.
Prosla jsem vsemi kurzy, stalo me to hodne casu, pile a penez, ale i tak zdaleka nejsem u konce.
Nemoci jsou hlavne nemocemi nasich dusi a pokud nezacnete o tomto zpusobu leceni cist od konce, ale uplne od piky, abyste pochopili jak a co vlastne funguje, urcite to mnohe nadchne jako me.
Nemusite byt verici. Taky nejsem, ale precetla jsem mnohe a konecne pochopila, ze pasivitou a chemii spis ztratim, nez ziskam. Nevim, jestli se z RS nekdy muzu uzdravit. Vim ale jiste, ze od potizi ktere mi komplikuji zivot, vede cesta jak si pomoci. Je dlouha a trnita. Clovek musi chtit, verit a vysledek se drive nebo pozdeji dostavi. Prei hodne zdravicka vsem...)

reagovat 6.1.2015 18:26 - lada

Je pravda, že je mistr Reiki pan Pavel Zapletal z Kuřimi podvodník?
Jsem z toho velmi překvapená a zděšená.
Za odpověd´DĚKUJI.

reagovat 25.12.2015 15:58 - Petra

Je pravda, že je mistr Reiki...

Co se týče Kurǐmi a lidi z tohoto směru bych si dávala pozor. Bydlim u Kuřimi a chodila na reiki k jedne paní ( nechci jmenovat , dostala jsem kontakt přes kosmetiku kam jsem chodívala ) v obdobi krize ve vztahu. Tato paní měla mít schopnost mluvit o vás přes anděly. Vědela o mém okoli dost podrobností a já uvěřila. Namluvila mi, že mám svého muže opustit a chodit na reiky, že se tak osamostatním a nikoho potřebovat nebudu. Přišla vyčistit do bytu negativní špatné zóny a to několikrát, když něco údajně nefungovalo a pořád něco co mě stálo měsičně mnoho peněz. Asi po čtyřech mesících jsem při čekáni zaslechla, jak paní s někým telefonuje z čeho bylo jasné, že šlo o informace o někom. Náhoda mi dopomohla otevřít oči díky kamarádce kolegyně z práce. Stejný scénář jako u mě, bezradnost a probllém , který vás trápi jako každá krize, paní radila se rozejít, chodit na reiki, čištění zón atd. atd. Byly chvíle, kdy jsem měla pocit, že je to lepší ale byla to jen chvilková iluze. Pani má asi obavy z mužských, asi aby ji neprokoukli a ona tak přišla o klienty a zdroj svého příjmu. Víc jsem pátrala a vše co popisuji se stalo více nešťasným. Uvažovala jsem věc oznámit, ale po podle právníka nemám moc šancí, protože je to tvrzení proti tvrzení a tato ,,aktivita uměni rozmlouvat s anděly ´´ je dobře schovaná za masážema, za které se dá schovat ledacos. Mě nakonec pomohl úplně jiný člověk . Byla jsem rozhodnutá opustit muže a být jen s dětmi, ale dnes jsem ráda, že jsem tak nakonec neudělala. Po pár měsícich odloučení jsem si uvědomila koho mám a že krize k životu patří a dá se vzájemně zvládnout. S mužem jsme se dali zase dohromady a žijeme zase spolu, občasná výměna názoru proběhne taky, ale to ktomu patří a vyčistí vzduch. Dokonce věci a změny ohledně soužití rodiny, bydleni a uspořádáni domácnosti kterým jsem se bránila a ani moc nechtěla, se ukázaly jako velmi prospěšné. Prostě změna je život a když nezkusíš nevíš. Kamrádka kolegyně chystá svatbu s člověkem co se měla rozejít. Na reiki občas zajedu jinam do Brna, nic mi nikdo nenuti a nevnucuje. Užívám si toho. Abych to shrnula - dělejte jak myslíte, ale pozor at taky nenaletíte.

reagovat 25.12.2015 17:20 - Roman

Co se týče Kurǐmi a lidi z...

Mistr, který někomu řekne, že má někoho opustit není mistr, ale pomatenec. Žádný mistr si toto natvrdo nedovolí říci. Jen nabídne možnosti, jak se situace bude vyvíjet, pokud se rozhodneme tak či onak. Jen ve vzácných případech může toto navrhnout ovšem ti musí být protějšek prakticky nepolepsitelny, násilník atp.
Je naivní se domnívat, že člověk praktikujici reiky, je opravdu mistrem navíc znajici karmu a být schopen poradit. Reiky se během posledních 15ti let stalo až na výjimky byznysem. A svěřit se někomu do rukou, kdo pracuje s energiemi není legrace. Může pomoci, ale i ublížit, nebo být dokonalým podvodnikem. Práce s energiemi chce mistra a dlouholetou praxi. Žádné rychlé zázračné metody neexistují. Ano, něco málo se dá urychlit, ale skrývá to nejedno nebezpečí. Dá se to učit i bez mistra, ovšem je to tak náročné, že to pro většinu lidí nedosazitelne. Navíc tak 70-80 % propagatoru neumí skoro nic, nebo tolik, co se naučíte z knihy po nějaké době praxe. Řada z nich tvrdí, že mají vedení z jiných sfér, že jiní bylo prodáno, ukázáno atd
Bohužel, poznat, jestli je to pravda či psychický problém, chce zkušenosti.

reagovat 25.12.2015 17:24 - Roman

Že jim bylo předáno, ukázáno. PS: také záleží, pokud jim něco bylo dáno, kdo jim to dal... Všichni mluví o andelech, bohu atd.ale není to v oněch sférách snadné poznat. Různé entity se umí maskovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *