refluxní choroba jícnu-esofagitida

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.10.2001 19:56 - Petr

Trpím pouto nemocí už 5 let a stále se vrací.
Podělte se o zkušenosti.
Zkoušel někdo homeopatickou léčbu nebo jinou alternativní medicínu?
_

reagovat 15.4.2002 11:57 - Marie

Touto nemocí trpím zhruba půl roku, ne tedy tak dlouho jako Vy, ale mohu říci, že jsem z ní docela otrávená. Chce to držet neustále dietu a snažit se jíst častěji a po malých dávkách a vyvarovat se všech potravin, které tuto nemoc zhoršují. Mohu Vám doporučit Aloe bery nectar, který jsem si zakoupila. Při jeho užívání mohu říci, že přešlo pálení žáhy a došlo k celkovému zlepšení. Upozorňuji, že je dost drahý cca 724,- Kč. Jinak užívám 2x denně Omeprazol na snížení žaludeční kyseliny. Sdělte prosím jak vy se léčíte a s touto nemocí se vypořádáváte. Děkuji Marie

reagovat 23.4.2002 21:54 - Martin

Tato nemoc je způsobena nesprávným stravováním, tím že jít vařené potraviny,jíte vlastně jedy, které zamořují celý organismus,Zkuste nekolik dní jíst jen syrovou stravu, mrkev, kedlubny,nekyselé ovoce jako třeba banány, pijde nevařenou nepasterizovanou šťávu z mrkve-vyrábí ji na slovensku, pomáhá to, nejezte tuky, cukry,cokolády....výsledek se musí dostavi,navštivte dr. který se zabývá celostní medicínou.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 26.4.2002 14:18 - jirka

Předmětnou nemocí trpím již asi 8 let.Vyzkoušel jsem kromě konvenčních
léků,které byly zcela neúčinné, fyto-terapii a různé diety s malým efektem.
Nyní bych chtěl zkusit akupunkturu.
Jinak zmíněná dieta(od Martina) je jistě všeobecně prospěšná, avšak v
daném případě (refl.esof.) zcela ne-
účinná, neboť nepostihuje pravou podstatu věci tj. špatnou funkci dol-ního jícnového svěrače, který se při
trávícím procesu neuzavírá a obsah žaludku proniká zpět do jícnu, kde
způsobuje známé "pálení žáhy".Dle
mého (laického) názoru se jedná o
psychosomatický typ onemocnění, proto
bych chtěl vyzkoušet již zmíněnou aku-punkturu.

reagovat 5.9.2002 15:37 - Chronický žáhař

Občasným pálením žáhy trpím snad už od svých 12 let (nyní mám 36). Začínal jsem sodou, dobré jsou i syrové mandle (při silném pálení ale jen na chvíli). Tak jsem to látal leta. Bohužel tak posledních cca 5 let se mé potíže natolik zhoršily (časté říhání, vracení obsahu žaludku do krku, ranní nevolnosti a pachuť z úst), že jsem se konečně minulý týden rozhodl s tímto problémem navštívit lékaře. Ten mi pochopitelně doporučil gastroskopické vyšetření žaludku s podezřením na žaludeční vřed nebo zánět jícnu s refluxním onemocněním a předepsal mi OMEPRAZOL E 2x denně. Z vyšetření mám takovou hrůzu, že jsem okamžitě zlepšil životosprávu (vyhýbám se alkoholu, kterému jsem předtím dost holdoval, bublinkovým tekutinám, smaženému, špenátu apod. potravinám, které mě dělaly problémy) a po těch tabletkách se cítím skvěle. Všechny problémy téměř zmizely a já se cítím, jak už léta předtím ne. Vím, že mě vyšetření asi nemine a jakmile vysadím tabletky a trochu se opět spustím, že se mi vše může opět vrátit... no , uvidíme, co mi řekne na kontrole doktorka.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.5.2015 22:41 - kachna

Kachní já beru 2 krát...

:( preju hodně štěstí! :/ obávám se, že nejakou poruchou taky občas trpím.

reagovat 20.10.2015 15:21 - Jaba

Ahoj,refluxem trpím už...

Přesně se poznávám v problémech popsaných Dancou, hrůza z udušení bohužel teď už i ve dne. V listopadu jdu na Ph metrii. Máte s tímto vyšetřením někdo zkušenost? Podařilo se najít příčinu a vyléčit?

reagovat 31.10.2015 12:30 - marek .g

Přesně se poznávám v...

ahoj jo sem na tom byl na ph metii a nic prijemneho

reagovat 9.11.2015 23:37 - Kachna

Přesně se poznávám v...

Na manometrii jsem byla dvakrát. Z toho po druhé nedávno a poprvé mi to přišlo daleko lepší. Nic moc příjemnýho, ale když je citlivej a šikovnej doktor, hned to je lepší. Stačí přežít tu chvilku kdy se sonda zavádí, pak se uklidnit a dobrý. Když jsem tam šla po druhé, doktorka mi řikala proč toto vyšetření můj doktor chce znova, že se tam skoro nic nemění, ale akonec mi tam objevila změny, které se na dalším jiném vyšetření zase neprojevily, takže já sama nevím. Držím palce.

reagovat 10.11.2015 15:30 - Jaba

Přesně se poznávám v...

Tak mam po phmetrii. Zavadeni asi 10sekund. 1x mi to natahlo na zvraceni. Pak 24 hodin pocitu, ze mate kosticku v krku. Ale dalo se s tim jist i pit.Trosku to pritom tahlo v nose. Vyndani sondy za 3 sekundy. Prezit se vysetreni dalo, ale pro mne dost stres. Opakovat bych to nechtela, ale urcite existuji i horsi.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *