refluxní choroba jícnu-esofagitida

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.10.2001 19:56 - Petr

Trpím pouto nemocí už 5 let a stále se vrací.
Podělte se o zkušenosti.
Zkoušel někdo homeopatickou léčbu nebo jinou alternativní medicínu?
_

reagovat 15.4.2002 11:57 - Marie

Touto nemocí trpím zhruba půl roku, ne tedy tak dlouho jako Vy, ale mohu říci, že jsem z ní docela otrávená. Chce to držet neustále dietu a snažit se jíst častěji a po malých dávkách a vyvarovat se všech potravin, které tuto nemoc zhoršují. Mohu Vám doporučit Aloe bery nectar, který jsem si zakoupila. Při jeho užívání mohu říci, že přešlo pálení žáhy a došlo k celkovému zlepšení. Upozorňuji, že je dost drahý cca 724,- Kč. Jinak užívám 2x denně Omeprazol na snížení žaludeční kyseliny. Sdělte prosím jak vy se léčíte a s touto nemocí se vypořádáváte. Děkuji Marie

reagovat 23.4.2002 21:54 - Martin

Tato nemoc je způsobena nesprávným stravováním, tím že jít vařené potraviny,jíte vlastně jedy, které zamořují celý organismus,Zkuste nekolik dní jíst jen syrovou stravu, mrkev, kedlubny,nekyselé ovoce jako třeba banány, pijde nevařenou nepasterizovanou šťávu z mrkve-vyrábí ji na slovensku, pomáhá to, nejezte tuky, cukry,cokolády....výsledek se musí dostavi,navštivte dr. který se zabývá celostní medicínou.

 

 

 

reagovat 26.4.2002 14:18 - jirka

Předmětnou nemocí trpím již asi 8 let.Vyzkoušel jsem kromě konvenčních
léků,které byly zcela neúčinné, fyto-terapii a různé diety s malým efektem.
Nyní bych chtěl zkusit akupunkturu.
Jinak zmíněná dieta(od Martina) je jistě všeobecně prospěšná, avšak v
daném případě (refl.esof.) zcela ne-
účinná, neboť nepostihuje pravou podstatu věci tj. špatnou funkci dol-ního jícnového svěrače, který se při
trávícím procesu neuzavírá a obsah žaludku proniká zpět do jícnu, kde
způsobuje známé "pálení žáhy".Dle
mého (laického) názoru se jedná o
psychosomatický typ onemocnění, proto
bych chtěl vyzkoušet již zmíněnou aku-punkturu.

reagovat 5.9.2002 15:37 - Chronický žáhař

Občasným pálením žáhy trpím snad už od svých 12 let (nyní mám 36). Začínal jsem sodou, dobré jsou i syrové mandle (při silném pálení ale jen na chvíli). Tak jsem to látal leta. Bohužel tak posledních cca 5 let se mé potíže natolik zhoršily (časté říhání, vracení obsahu žaludku do krku, ranní nevolnosti a pachuť z úst), že jsem se konečně minulý týden rozhodl s tímto problémem navštívit lékaře. Ten mi pochopitelně doporučil gastroskopické vyšetření žaludku s podezřením na žaludeční vřed nebo zánět jícnu s refluxním onemocněním a předepsal mi OMEPRAZOL E 2x denně. Z vyšetření mám takovou hrůzu, že jsem okamžitě zlepšil životosprávu (vyhýbám se alkoholu, kterému jsem předtím dost holdoval, bublinkovým tekutinám, smaženému, špenátu apod. potravinám, které mě dělaly problémy) a po těch tabletkách se cítím skvěle. Všechny problémy téměř zmizely a já se cítím, jak už léta předtím ne. Vím, že mě vyšetření asi nemine a jakmile vysadím tabletky a trochu se opět spustím, že se mi vše může opět vrátit... no , uvidíme, co mi řekne na kontrole doktorka.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.5.2014 19:23 - Lucie

Pár poznámek na okraj, léky IPP na refluxní chorobu určitě nemusíte brát jen tři roky, můžete je dlabat i celý život, ale po 5 l, pokud jste po menopauze zvyšují riziko osteoporózy a fraktur kostí, ale dle mého GE nikoho ze svých pacientů s těmito problémy zatím neviděl. Alternaivou je fundoplikace, ale riziko vzniku Barreta není menši, v podstatě stejné, akorát vám to víc uleví. Tak tu prosím nešiřte výmysly.

reagovat 18.5.2014 22:33 - iams

někde tady jsem zahlédla příspěvek o souběžné operaci refluxu a žlučníku, tedy při jedné anestézii, ale už nevím, kdo ho sem vkládal. Má z vás někdo s tímto zkušenosti a v jaké nmocnici vám to prováděli?

reagovat 25.5.2014 14:20 - katka

Ja mam tuto nemoc asi taky a...

mam to stejne, caj a hlavne na noc je pro me smrt.. bananye taky pekne pali...

reagovat 10.8.2014 14:12 - Věra

Ahoj.Byla jsem na operaci na konci května.Když jsem po měsíci začala zase normálně jíst,tak jsem myslela,že to bude konečně v pohodě. I jsem doma normálně fungovala.Máme hospodářství a všechno vypadalo v pohodě.Te´d od začátku srpna jsem začala zase dělat lehká protahovací cvičení na krční páteř,mám s ní problémy z práce.Dělám ve fabrice na lince.A po dvou dnech co cvičim je my zase nějak blbě.Nevim jestli je to cvičení příčinou nebo ne.Začalo mě zase trocu pálit v krku,bolet mezi lopatkama,a hlavně mě bolí celej levej bok.Má někdo nějaký zkušenosti se zátěží po operaci,nebo jak dlouho to trvá,než se to všechno uklidní?Děkuji.

reagovat 23.10.2014 08:00 - valentýna

Dobrý den, mam refluxní chorobu jícnu. Užívám Omeprazol a včera večer jsem si dala 3 piva a od té doby zvracim jen žluč od půlnoci jsem zvracela nejmíň 20x nevíte co s tim dělat? Mam strašné křeče v žaludku:-( Děkuji

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *


Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR
   
Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Nemoci > Refluxní choroba jícnu-esofagitida

registrace | přihlásit se