refluxní choroba jícnu-esofagitida

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.10.2001 19:56 - Petr

Trpím pouto nemocí už 5 let a stále se vrací.
Podělte se o zkušenosti.
Zkoušel někdo homeopatickou léčbu nebo jinou alternativní medicínu?
_

reagovat 15.4.2002 11:57 - Marie

Touto nemocí trpím zhruba půl roku, ne tedy tak dlouho jako Vy, ale mohu říci, že jsem z ní docela otrávená. Chce to držet neustále dietu a snažit se jíst častěji a po malých dávkách a vyvarovat se všech potravin, které tuto nemoc zhoršují. Mohu Vám doporučit Aloe bery nectar, který jsem si zakoupila. Při jeho užívání mohu říci, že přešlo pálení žáhy a došlo k celkovému zlepšení. Upozorňuji, že je dost drahý cca 724,- Kč. Jinak užívám 2x denně Omeprazol na snížení žaludeční kyseliny. Sdělte prosím jak vy se léčíte a s touto nemocí se vypořádáváte. Děkuji Marie

reagovat 23.4.2002 21:54 - Martin

Tato nemoc je způsobena nesprávným stravováním, tím že jít vařené potraviny,jíte vlastně jedy, které zamořují celý organismus,Zkuste nekolik dní jíst jen syrovou stravu, mrkev, kedlubny,nekyselé ovoce jako třeba banány, pijde nevařenou nepasterizovanou šťávu z mrkve-vyrábí ji na slovensku, pomáhá to, nejezte tuky, cukry,cokolády....výsledek se musí dostavi,navštivte dr. který se zabývá celostní medicínou.

reagovat 26.4.2002 14:18 - jirka

Předmětnou nemocí trpím již asi 8 let.Vyzkoušel jsem kromě konvenčních
léků,které byly zcela neúčinné, fyto-terapii a různé diety s malým efektem.
Nyní bych chtěl zkusit akupunkturu.
Jinak zmíněná dieta(od Martina) je jistě všeobecně prospěšná, avšak v
daném případě (refl.esof.) zcela ne-
účinná, neboť nepostihuje pravou podstatu věci tj. špatnou funkci dol-ního jícnového svěrače, který se při
trávícím procesu neuzavírá a obsah žaludku proniká zpět do jícnu, kde
způsobuje známé "pálení žáhy".Dle
mého (laického) názoru se jedná o
psychosomatický typ onemocnění, proto
bych chtěl vyzkoušet již zmíněnou aku-punkturu.

reagovat 5.9.2002 15:37 - Chronický žáhař

Občasným pálením žáhy trpím snad už od svých 12 let (nyní mám 36). Začínal jsem sodou, dobré jsou i syrové mandle (při silném pálení ale jen na chvíli). Tak jsem to látal leta. Bohužel tak posledních cca 5 let se mé potíže natolik zhoršily (časté říhání, vracení obsahu žaludku do krku, ranní nevolnosti a pachuť z úst), že jsem se konečně minulý týden rozhodl s tímto problémem navštívit lékaře. Ten mi pochopitelně doporučil gastroskopické vyšetření žaludku s podezřením na žaludeční vřed nebo zánět jícnu s refluxním onemocněním a předepsal mi OMEPRAZOL E 2x denně. Z vyšetření mám takovou hrůzu, že jsem okamžitě zlepšil životosprávu (vyhýbám se alkoholu, kterému jsem předtím dost holdoval, bublinkovým tekutinám, smaženému, špenátu apod. potravinám, které mě dělaly problémy) a po těch tabletkách se cítím skvěle. Všechny problémy téměř zmizely a já se cítím, jak už léta předtím ne. Vím, že mě vyšetření asi nemine a jakmile vysadím tabletky a trochu se opět spustím, že se mi vše může opět vrátit... no , uvidíme, co mi řekne na kontrole doktorka.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.5.2017 21:17 - Adenka

Trpím pouto nemocí už 5...

Dobrý den chtěla jsem poprosit požádat o radu.Před půl rokem me začala pálit zaha nějak jsem tomu nevěnovala pozornost a pomoci sídla Rennie jsem to protrpela.Pak me začalo lítat neztravene jídlo do úst myslela jsem ze mi něco nesedlo ale když út to trvalo měsíc navštívila jsem lékaře obvodního ten me poslal na gastroskopie a pak na ijcnovou Impendenci tato choroba mi byla zdelena ze mám tedy refluxy 82 procentní.Doktror mi prdepsal léky a po měsíci kontrole další ponevac nezabrali teď jsem na prascich před každým jídlem 2 tablety ale refluxy neustupuji.Chtěla jsem poradit doktor říkal ze na opraci jsem.mladá a hlavně 20 procent úspěšná ze se nemusí podařit.Nevím jak teda dál Mám zůstat na prascich mit křeče byt nafoukla nebo jít pod.kudlu.a nemít jistotu ze se operace vydaří.děkuji

reagovat 15.5.2017 20:23 - Květa

Dobrý den chtěla jsem...

Dobrý den. Problém, který popisujete velmi důvěrně znám, trápím se tím již více jak rok, ale když si přečtete diskusi na těchto stránkách zpětně, tak se dozvíte víc. Je tu řada pozitivních informací i o operaci, ale i naopak. Já osobně se domnívám, že se postupem času na operaci nakonec vydám, protože pokud by se můj stav zhoršoval, tak to podstoupím. Zatím má pouze brániční kýlu 1 cm velkou, ale "otravuje" mě víc než dost.
Zatím bojuji - různé léky, čaje, vitamíny, atd.
Brala jsem Omeprazol 10, 20, nyní Helides 40 - 1 x denně. Někdy se mi zadaří, že ho beru jen obden. K tomu jsem vyzkoušela bylinkové čaje mátu, heřmánek, meduňku, přesličku. Často si kupuji Aloe od firmy Barnys v lékárně. Nyní zkouším i Vincentku, kterou jsem pila v dětství a nemohla jsem ji přijít na jméno. Teď se na ní i dokonce těším. Jsou dny, kdy je mi dobře, ale zhoršuje to počasí i stres. Užívám vitamíny B-kmplex, C a B12, ale zpočátku to vůbec nešlo. Vitámíny beru vždy určitou dobu, pak vynechám, případně je střídám obden. Loni, když jsem nemohla ani jíst jsem si kupovala NUTRIDRINKY, abych přibrala. Proti loňskému roku je mi mnohem lépe a tak zatím dávám šanci lékům a přírodě a stále doufám že si to tzv. sedne a ještě se to zlepší, protože vše mi vypuklo po velmi stresujícím období. Jinak jsou zajímavé postřehy na Palas-Athena v Praze nebo na www.ekg.cz. Uvidím, jak to půjde, ale pořád vidím šanci v tom, že když bude hůř, mám ještě šanci na operaci. Než léky zabraly, tak to trvalo téměř čtvrt roku a Helides mi pomáhá hodně. Při kontrole mi pan doktor ještě nabízel Pantomyl - údajně zabírá celých 24 hodin, ale ještě jsem ho nezkoušela. Každému mohou zabírat jiné léky, tak to chce je vyzkoušet. Ještě něco pozitivního na závěr. Nyní již můžu jíst všechno, nic mi problém ndělá, ale přesto se snažím nepřejídat.

reagovat 17.5.2017 20:47 - kamo

Trpěl jsem na to. Užívám Zulbex a mám klid.

reagovat 31.5.2017 11:05 - Zdenka

Dobry den,mam syna 14let v komatu a ted jsem byly na vymenu sondy a tam mu nasli v jicnu je normalni nalez na sliznici,varixy nepritomny.Z linie nezretelna.zaludecni rasy konci v cca 38cm,proximalne cirkularni zarudnuti barettova jicnu, v 39cm cirkularni vazivova subkomozni stenoza a do 34cm vybiha sliznicni metaplasie do prave polovine obvodu.Co by jste doporucoval za lecbu dal.Dekuji.

reagovat 31.5.2017 11:06 - Zdenka

Dobry den,mam syna 14let v komatu a ted jsem byly na vymenu sondy a tam mu nasli v jicnu je normalni nalez na sliznici,varixy nepritomny.Z linie nezretelna.zaludecni rasy konci v cca 38cm,proximalne cirkularni zarudnuti barettova jicnu, v 39cm cirkularni vazivova subkomozni stenoza a do 34cm vybiha sliznicni metaplasie do prave polovine obvodu.Co by jste doporucoval za lecbu dal.Dekuji.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *