refluxní choroba jícnu-esofagitida

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.10.2001 19:56 - Petr

Trpím pouto nemocí už 5 let a stále se vrací.
Podělte se o zkušenosti.
Zkoušel někdo homeopatickou léčbu nebo jinou alternativní medicínu?
_

reagovat 15.4.2002 11:57 - Marie

Touto nemocí trpím zhruba půl roku, ne tedy tak dlouho jako Vy, ale mohu říci, že jsem z ní docela otrávená. Chce to držet neustále dietu a snažit se jíst častěji a po malých dávkách a vyvarovat se všech potravin, které tuto nemoc zhoršují. Mohu Vám doporučit Aloe bery nectar, který jsem si zakoupila. Při jeho užívání mohu říci, že přešlo pálení žáhy a došlo k celkovému zlepšení. Upozorňuji, že je dost drahý cca 724,- Kč. Jinak užívám 2x denně Omeprazol na snížení žaludeční kyseliny. Sdělte prosím jak vy se léčíte a s touto nemocí se vypořádáváte. Děkuji Marie

reagovat 23.4.2002 21:54 - Martin

Tato nemoc je způsobena nesprávným stravováním, tím že jít vařené potraviny,jíte vlastně jedy, které zamořují celý organismus,Zkuste nekolik dní jíst jen syrovou stravu, mrkev, kedlubny,nekyselé ovoce jako třeba banány, pijde nevařenou nepasterizovanou šťávu z mrkve-vyrábí ji na slovensku, pomáhá to, nejezte tuky, cukry,cokolády....výsledek se musí dostavi,navštivte dr. který se zabývá celostní medicínou.

Manuka Doctor

reagovat 26.4.2002 14:18 - jirka

Předmětnou nemocí trpím již asi 8 let.Vyzkoušel jsem kromě konvenčních
léků,které byly zcela neúčinné, fyto-terapii a různé diety s malým efektem.
Nyní bych chtěl zkusit akupunkturu.
Jinak zmíněná dieta(od Martina) je jistě všeobecně prospěšná, avšak v
daném případě (refl.esof.) zcela ne-
účinná, neboť nepostihuje pravou podstatu věci tj. špatnou funkci dol-ního jícnového svěrače, který se při
trávícím procesu neuzavírá a obsah žaludku proniká zpět do jícnu, kde
způsobuje známé "pálení žáhy".Dle
mého (laického) názoru se jedná o
psychosomatický typ onemocnění, proto
bych chtěl vyzkoušet již zmíněnou aku-punkturu.

reagovat 5.9.2002 15:37 - Chronický žáhař

Občasným pálením žáhy trpím snad už od svých 12 let (nyní mám 36). Začínal jsem sodou, dobré jsou i syrové mandle (při silném pálení ale jen na chvíli). Tak jsem to látal leta. Bohužel tak posledních cca 5 let se mé potíže natolik zhoršily (časté říhání, vracení obsahu žaludku do krku, ranní nevolnosti a pachuť z úst), že jsem se konečně minulý týden rozhodl s tímto problémem navštívit lékaře. Ten mi pochopitelně doporučil gastroskopické vyšetření žaludku s podezřením na žaludeční vřed nebo zánět jícnu s refluxním onemocněním a předepsal mi OMEPRAZOL E 2x denně. Z vyšetření mám takovou hrůzu, že jsem okamžitě zlepšil životosprávu (vyhýbám se alkoholu, kterému jsem předtím dost holdoval, bublinkovým tekutinám, smaženému, špenátu apod. potravinám, které mě dělaly problémy) a po těch tabletkách se cítím skvěle. Všechny problémy téměř zmizely a já se cítím, jak už léta předtím ne. Vím, že mě vyšetření asi nemine a jakmile vysadím tabletky a trochu se opět spustím, že se mi vše může opět vrátit... no , uvidíme, co mi řekne na kontrole doktorka.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.2.2015 19:43 - Ilona G

Kachní vy mate také reflux jícnu 1 stupeň a jak dlouho berete léky a jak vám je?

reagovat 24.2.2015 19:50 - Ilona G

Kachní vy mate také reflux jícnu 1 stupeň a jak dlouho berete léky a jak vám je?

reagovat 1.3.2015 10:24 - Ilona G

Ještě se chci zeptat jestli melnekdo nepříjemný tlak na hrudi po jidle a co si vzít?

reagovat 2.3.2015 22:15 - Kachna

Kachní vy mate také reflux...

Ano, je to skoro rok a půl co mi doktoři řekli, že mám reflux. Ze začátku jsem brala jen Helicid a to jen ráno. Jelikož to nezabíralo začala jsem brát k tomu kinito 2x denně před jídlem a Helicid před spaním, protože bohužel nedokážu zabránit mému pro mě už zlozvyku nespat na břiše. :/ I kdyby mě přivázali jakkoli,stejně se na břicho vždy dostanu. :D Bývá mi špatně hlavně navečer nebo večer, kdy mi ale vetšinou do hodiny zaberou moje fígle co mi pomáhají ak tomu ten Helicid. Bohužel často si to způsobuji sama (nervy,nevhodná strava). Ale stáva se mi i to, že nevím kde jsem udělala chybu a to bývá největší pro mě bezmoc. Jinak tlak na hrudi nemívám, ale mívám pocit přeplněnosti, nafouklosti a na zvracení, i když sním třeba jen minimum lehkého jídla a na to miprávě pomáhá to Kinito,které beru 15min. před hlavním jidlem. Jaké berete vy léky?

reagovat 9.3.2015 09:07 - Ilona G

Ano, je to skoro rok a půl...

Kachní já beru 2 krát denně Omeprazola Kinito podle potreby ted už je to lepší ale jim dietne žádné kořeni a mastnoty já k tomu mám ještě panickou poruchu a úzkosti.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

reklama
reklama

Ostatní články k tématu


Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR
   
Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Nemoci > Refluxní choroba jícnu-esofagitida

registrace | přihlásit se