Recepty predepisovane sestrou a nizsim zdravotnim personalem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.1.2010 14:26 - klara

Svuj pribeh zacnu trochu ze siroka. Po 2 mesich mi dosly leky, ktere pravidelne uzivam. Zavolala jsem tedy lekarce, zda by mi je predepsala. Rikala, ze mam prijit nasledujicicho dne. Takze jsem prisla. Jake bylo moje udiveni, kdyz pani doktorka nebyla pritomna a misto ni mi primo prede mnou zacala vypisovat recepty jeji sestra (nebo spise by se sluselo napsat ASISTENTKA). A to jeste rikala, tohle Vam musi stacit, prijde si za mesic znovu. Nechapu jak mohla zjistit, kolik baleni jakych leku mi ma predepsat. Uplne jsem byla timto postupem sokovana, stejne tak i chovanim teto "asistentky". Je to bezne, ze sestra predepisuje leky misto lekare? Jeste dodavam, ze ona sestra (asistentka) se jmenuje Jana Simova a pracuje v ordinaci pani MUDr. Hany Kotaskove na Praze 10 (ambulance psychosomatiky a psychiatrie)

reagovat 8.1.2010 19:30 - Daniela

Podle zákona je to absolutně nepřípustné. Recepty může vypisovat pouze doktor s atestací a výpis z receptu může předepisovat jenom lékárník. To je všechno. Neexistuje vůbec možnost předat tuto pravomoc někomu jinému ani na základě plné moci

reagovat 8.1.2010 19:36 - Linda

Podle zákona je to absolutně...

A nejde to ani v případě, kdy pacient dostává stále stejnou medikaci, kterou má zapsanou v kartě a jdesi pouze pro novou zásobu léků?

reagovat 8.1.2010 19:57 - Petr

Je to absolutně nepřípustné, ale běžné. Když má třeba doktorka dovolenou a já potřebuji léky, které užívám pravidelně, napíše (resp. vytiskne) recept sestra, dá tam razítko + podpis nečitelný a je to.

reagovat 8.1.2010 20:00 - Medik

A nejde to ani v případě, kdy...

Nj, podle zákona fakt může psát recepty jen lékař a výpisy i farmaceut s vysokoškolským vzděláním. Daniela ještě zapomněla na veterináře. No fakt, v lékárně už pak nikdo nezkoumá jestli to je pro pejska, kočičku nebo člověka.
Z praxe ale vím, že sestry běžně píšou recepty pro "líné doktory". Pacient by to ovšem neměl vidět.
Je to stejné, jako když sestra očkuje. Očkování taky přísluší výhradně lékaři a přitom mnohde to dělají sestry.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.4.2012 23:38 - Guy

Co stres v práci /z práce/,...

Nevím, jestli polykat prášky proti stresu je to pravé. Spíš je lepší se nerozčilovat u denních zpráv, k ničemu to stejně není. Ćlověk se pak cítí jako o dovolené, kdy se zajímal jen sám o sebe. :-)Vzduch si moc vybírat nemůžeme, to je fakt.

reagovat 6.4.2012 08:21 - ZS

Antikoncepci může předepsat praktický lékař ,tzv.pohotovostní balení - t.j na jeden měsíc za plnou úhradu.
Obracet se na pohotovost není vhodné,zde by se měly řešit závažnější případy .

reagovat 15.1.2015 13:17 - hana

Podle zákona je to...

u nás nejenom že sestra vypisuje recepty ale i sama píše lístky na sanitku, a ve zdravotní kartě hleda pry vhodnou diagnozu . když potřebuji lístek pro mou 83letou mamku tak lékařka řekne běžte se domluvit ze sestrou jestli vám to napíše. no a ta řekne že mamka nato nemá nárok.

reagovat 15.1.2015 16:56 - Jara

Je normální ve všech nemocnicích že sestra vypíše dle nařízení doktora (i když tam není) recept a podepíše lékařem...vše je ale zdokumentováno v papírech nemocného!! Nic nového nepředepíše, jen to co máte pravidelně brát!!Je to normální a za normální to považuji...já jako lékař mám práce až,až a jsem rád že mě pomůže !!

reagovat 14.6.2018 16:40 - Pavel

Svuj pribeh zacnu trochu ze...

Takové lidi máme nejradši, kteří nemají co napráci tak se snaží hledat problémy všude a dělat někomu zle, nepochopil jsem proč tu píšete jméno sestry, to Vám udělala něco hrozného, že si tu na ní stěžujete ? Buďte ráda, že jste dostala ty recepty, správně by ste je dostat neměla a musela by ste si počkat až se doktorka vrátí. Recepty smí psát pouze lékař, ale tu medikaci Vám už předtím lékař nasadil, takže sestra měla pokyny od doktora a věděla, že má předepsat stejný předchozí léky, něco jiného by bylo kdyby sestra Vám předepsala nějaké léky, které by si vycucáa z prstu, to ale není Váš případ, sestra měla jasné pokyny od lékaře co Vám má dát a to co už berete, takže teoreticky je to v naprostém pořádku, prakticky nikoliv. Ale buďte ráda, že ste to dostala hned a nemusela jste čekat!!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *