Rakovina slinivky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.4.2003 16:49 - Líba

Trpím zhoubným onemocněním (karcinom hlavy slinivky).Máte-li zkušenosti s tímto onemocněním, znáte lék či léčitele, prosím, ozvěte se!

reagovat 10.11.2003 23:32 - Lukáš Riedl

Dobrý den,
mám spoustu dotazů ohledně tohoto téma.Chtěl bych se co možná nejvíce dozvědět o tomto onemocnení,jelikož to postihlo mojí mamku. Jestli mi budete moci poradit(napište mi na meil),budu velmi rád a budu Vám vděčný.... S pozdravem Lukáš riedl

reagovat 27.11.2003 18:15 - Hanka

Pokud chcete radu, objednejte se na konzultaci v Nemocici u Sv. Anny v Brně u profesora MUDr. Weschlera! Můj bratr má hlavu slinivky odebranou a potom ještě jednu operaci a už je to sedm let a je v pořádku. Sice neměl nádor, ale cysty. Pokud chcete vědět více, najděte si Onemocnění slinivky, tam jsem vše popsala podrobně, nebo se ozvěte na můj mail. Hanka

reagovat 1.4.2005 08:21 - tina

Dobry den,memu tatinkovi diagnostikovali rakovinu slinivky.Prosel mnohla vysetrenimi ale zjistili to jen z jednoho,dokonce ani krev nic neukazala.Po tomto nalezu nam reli ze uz se neda nic delat a chteli ho poslat do LDNky (lecebna dlouhodobe nemocnych).Chtela bych se proto zeptat zda je mozne ze by byl nador v takovem stadiu ze by uz nebyla mozna zadna lecba.Jsme doma sice sami amateri ale co jsme si precetli o rakovine slinivky tak ty priznaky vubec neodpovidaji, sice je to u kazdeho zrejme individulani, ale spise nam prijde ze by mohl mit zanet slinivky.Mohla by mi prosim odpovedet pani doktorka, zda je mozne se takhle zmylit. Predem dekuji za odpoved.

reagovat 1.4.2005 14:09 - peta

Tino a z jakeho vysetreneni to bylo zjisteno, z ceho Vy usuzujete ze jde spise o zanet? Priznaky obou onemocneni mohou byt velmi podobne, proto jsou nutna urcita vysetreni.
Z laboratornich nalezu opravdu diagnozu udelat nelze, velmi casto jsou uplne normalni, nekdy jsou sice abnormalni, ovsem jde o znamky nespecificke (tzn. ze se mohou vyskytovat i u mnoha jinych onemocneni) a abnormalni laboratorni nalezy spise ukazuji na nutnost dalsiho vysetrovani a zjisteni priciny jejich nenormality.
Pri podezreni na toto onemocneni je nutne udelat ultrazuvukove vysetreni, urcite (lepe) i CT. Pokud jsou i pak nejasnosti, je mozne (ale nikoli nezbytne, pokud je vse jasne) udelat specialni ultrazvukove vysetreni (se sondou zavedenou do zaludku) a dale punkci s histologickym vysetrenim na urceni povahy loziska.
Pokud byla diagnoza stanovena na zaklade histologickeho vysetreni vzorku tkane, pak opravdu bohuzel jde o nador. Také pokud bylo provedeno CT vysetreni, na kterem byl nador jasne videt a paklize jiz nekam prorustal, metastazoval ap. pak take mnoho pochybnosti o malignite nadoru neni.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.6.2013 19:58 - Iva

Jani,tak to je mi opravdu líto. Teda ale držel se fakt dlouho. Teď už mu bude dobře.Poslední měsíce jste si museli vytrpět,to i on stejně bojoval velice dlouho. Jani teď mysli taky na sebe. A co mamka? Teď by se měla šetřit.
Mějte se holky krásně a z těch šťouralů si nevšímej,jsou úplně všude.)))

reagovat 12.6.2013 14:32 - Jana

Ivo,držel se opravdu dlouho,umřel nám doma.Byla jsem moc ráda,že jsem tam byla.Mamka ve čtvrtek volala ať se segrou přijedeme,tak když umíral,tak jsem tam byla.Ale bylo to hrozné,umíral tři dny a už to nechci zažít,bylo to utrpení pro nás i něj.Ale teď už má klidek a nic ho nebolí.Jen mi moc chybí.Mamka se drží,věřím že to zvládne anic se nestane,musí se šetřit a odpočívat.Bylo toho na ní taky moc,ale starala se o něj až do konce.Doktorka ji řekla,že musí na sebe dávat pozor,bojí se aby se ten stres na ni opět nepodepsal,taky to nemá snadné.Toho si na ni nejvíc vážím a moc ji miluju.Tech magorů je tady opravdu moc,ale myslím že i na ně jednou dojde.Jsi hodná a moc děkuji za Vaši podporu,hodně jste mi řekli a toho si vážím,bylo to jak jste říkali.Moc tě zdavím a snad se někdy potkáme a popovídáme.Pa pa Jana

reagovat 3.11.2013 16:29 - Jakub

Dejte STOP rakovině - vyléčení všech onkologických onemocnění.
Mohu potvrdit, že za 2 týdny bývá i o 50% menší nález. Pomohla mi domácí
léčba přípravky bez vedlejších účinků. Ale hlavně zde NIKDY NENÍ POZDĚ!!
Email: stop.rakovine@email.cz

reagovat 3.11.2013 20:17 - vyléčení všech onkologických onemocnění

Dejte STOP rakovině -...

Lžeš, šmejde!
Neexistuje universální léčivo na všechny typy rakovin!
Zalez zpátky do kanálu, zmiz!

reagovat 3.11.2013 20:58 - pbch

jde o velice vaznou diskusi a je velice nehumanni zde propagovat, nabizet 'zazracne' produkty , rady. Rakovina slinivky patri mezi ty nejhorsi mozne a je prakticky nevylecitelna a zakerna.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *