Rakovina krku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.2.2007 12:02 - Tom

Dobrý den!
Asi od půlky listopadu 2006 mě bolí v krku,často vykašlávám hlen, pokašlávám, někdy mám i silný kašel a občas při polykání cítím bolest i v uších. Byly mi předepsány antibiotika s tím, že se jedná o virové onemocnění. Antibiotika bohužel nezabrala a tak jsem byl poslán na krční, kde si s tím taky neví rady. Výtěr krku neukázal žádnou přítomnost virů, ale bolest trvá stále. Jelikož se v naší rodině objevila několikrát rakovina, mám strach jestli i tohle nejsou příznaky této nemoci. Případně co by to mohlo být za nemoc a jak se jí zbavit? Děkuji za pomoc!

reagovat 4.2.2007 21:06 - L.

To je dosti široké téma, nelze adekvátně odpovědět. Napiš, jestli kouříš(jak dlouho a kolik), kolik ti je, piješ alkohol?

reagovat 4.2.2007 21:46 - L.

Dg. nechci dělat, ale že by to byl nádor se mi z toho, co jsi psal nezdá. Většinou bolesti nejsou.

reagovat 5.2.2007 11:35 - ila

Mam neco v krku,bojim se,že to může být nador.Když polknu,vyskočí mi do strany nejaka boule.Pak se zas vrátí zpět.Nic mě ale nebolí,ani mě to v krku netlačí.Mohl bz to být nádor,když je pohyblivý?Děkuji za pomoc.

reagovat 5.2.2007 11:58 - L.

Ilo, diagnózy se přes net nedělají. Pokud máš tyto problémy, navštiv ORL lékaře. Jen pro upřesnění, kde ta boule vyskakuje?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2018 10:59 - Val

Protože se celý život...

ono to, co jsem psala se asi bude spíš týkat mladých lidí v Praze a větších městech - věková katagorie nad 20 let. Na vesnicích a v malých městech je strava mladých stejně špatná jako starších.

reagovat 2.1.2018 11:39 - Val

Val, díky za odpověď....

Ano máš pravdu, pokud to bude chápáno jako jen strava, tak to jíst většina dnes nebude, ale pokud by to bylo chápáno jako součást terapie, tak by to mnozí jedli. Museli by jim to však lékaři vysvětlit a ti dnes nejsou o vlivu stravy na nemoc většinou vůbec vzděláváni. No a pak existují opravdu lidé, kteří raději zemřou, než by něco změnili, ale doufám, že je jich jen malé %.


Moje známá onemocněla rakovinou žaludku, úspěšně ji odoperovali, avšak o tom, že by pak neměla jíst pravidelně řízky, pít tvrdý alkohol atd. jí nikdo nepoučil. Dál užívala léky na reflux, takže byly vypnuty signály těla o tom, teré jídlo jí nedělá dobře. Když za pát let dostala metestázy, které se projevovaly opakovaným zvracením, tak jí vždy při hospitalizaci na chirurgii dali půst a infuze s minerály a stav se zlepšil, ovšem na onkologii jí řekli, že musí jíst maso (nejlépe prý rozemleté na kaši či mléčné kaše) a tak ona známá se snažila poslouchat doktorku a "rozchodit" žaludek. Bohužel to okamžitě končilo opakovaným masivním zvracením a že to nakonec dopadlo velmi smutně, je jasné. Nevím, jestli by ve stavu metastáz se někdo dokázal půstem či nějakou zdravou stavou vyléčit, ale jsem na 100% přesvědčena, že rady na onkologii jen zvýšily utrpení a urychlily průběh. Též infuze glukózy v době, kdy je známo, že cukr podporuje růst rakoviny a známá navíc měla většinou naměřenu vysokou hladinu cukru (ne na onkologii, kde podávaly infuze, tam to nikdo neměřil, ale záchrankou, když se její stav zhoršil či na chirurgii), jsou velmi špatné a je vidět, že názory lékařů na podávání glukózy, se lišily. Když známá jedla bezmasé jídlo, tak se zvracení omezilo na jedno ranní zvracení, ale bohužel žila v představě, že bez masa se nemůže uzdravit a že než bude možná nějaká léčba, tak musí rozchodit žaludek a pořádně jíst. Bohužel jí v tomto podporovali lidé ze sousedství a příbuzní ( třeba na vánoce přinesli kapra, salát, cukroví - známá samozřejmě po pozření skončila v nemocnici) a terapeutku, která jí pomáhala psychicky zvládat onemocnění a zároveň si dovolila jít dát radu ohledně odlehčení stravy okolí hodně pošpinilo a již jí k nemocné nepustili.

Touto zkušeností jsem chtěla poukázat, že kolikrát lidé z okolí nemocného svou nevědomostí spíše ubližují a lékaři žádnou osvětu v tomto směru neposkytují, takže pokud sám pacient nemá sílu, vědomosti či nějakou blízkou osobu, která by byla informována, tak má smůlu a nějaké rady o výživě mohou u něj spíš zvýšit stres, protože každý říká něco jiného a nevzdělaný pacient neví, komu věřit. nadále samoyřejmě hraje roli to, že pacient je na nějakou stravu zvyknutý a jakákoliv změna je též stresující a pokud není o ní stoprocentně přesvědčen, že by mohla pomoci a pokud se nedostává podpory od lékařů a rodinných příslušníků, tak je to velmi těžké. A někdy stačí jej jeden pochybovač. A nemusí se jednat o tak závažnou chorobu jako o rakovinu, ale i o jiná onemocnění, která často jsou doopravdy způsobena hlavně stravou a životním stylem. U rakoviny je vždy situace mnohem složitější a na jejím vzniku se podílí mnoho faktorů, nejenom strava. Avšak i zde vždy strava může ulehčit či situai zhoršit.

reagovat 2.1.2018 21:51 - Mav

Ano máš pravdu, pokud to...

Je vidět, že o té věci máš minimální povědomí. Lékař může vysvětlovat horem dolem, ale pacient má SVŮJ rozum. Jestliže lékař se pokusí pacientovi domluvit kvůli stravě, okamžitě - po jeho odchodu - bude rozsápán, jako hajzlík, co chce lidi nechat hladem.


Vůbec nechápu souvětí: avšak o tom, že by pak neměla jíst pravidelně řízky, pít tvrdý alkohol atd. jí nikdo nepoučil.
To beru, v případě, že tvá známá není svéprávná. A navíc si myslím, že kdyby ses podívala do její zprávy, uviděla bys slovo DIETA.
Vždy mne fascinuje, když se kuřák s Dg. Ca plic zeptá doktora, zda má přestat kouřit. On to neví? Jako ta tvá známá netušila, že má problém????
Nemyslím si, že na onkologii zavinily její smrt. Spíš její blbost.

Viz. p.Pomeje:
byli jsme informováni, že drží dietu, protože si to může dovolit: má nadváhu, ale jinak je zdráv.
Poté jsme byli informováni, že za bakteriální zápal plic může nefungující hrtan, který je mimo, kvůli ozařování. O nádoru ani slovo....ale na večírky chodil...???
Ale zároveň si všichni vzpomenou na slova óbrslavné dýdžejky o tom, že tuto dietu mají držet pouze jedinci, co jsou jinak zdraví.
A hned na to se dovíme, že pan P. bral 3 měsíce antibiotika....
Nějak ta pohádka nesedí, že???

reagovat 6.1.2018 09:25 - Mav

A nyni jsem si přečetl, že těsně po hladovce lítal v mrazu po Špindlu a do rána hledal manželku, keteá byla někde v čudu a ani se neobtěžovala manžela informovat.

reagovat 6.1.2018 09:33 - Mav

Ano máš pravdu, pokud to...

Ještě pro Val: součástí terapie je i hygiena a pohyb. A i když to vysvětlíš logicky pacientovi, pojede si po svém a nezmůžeš s ním nic. Ani jeho rodina. Víš jak pacienti zuří, když se jim po narkoze uleví a nedostanou knedlo, vepřo, zelo?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *