pupeční kýla

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.1.2002 20:16 - Helena

Mám pupeční kýlu, velikosti třešně.To mi řekl chirurg.Mám přijít k němu až v létě . Co dál?
Potíže zatím nemám,spíše se strašně bojím operace , případně pooperačních komplikací.
Je mi 53 let a pracuji jako kuchařka .
Poraďte prosím , co se dá dělat , jestli třeba nezmizí. Nosím stahovací prádlo.Nic o tom nevím , jinak jsem zdravá.
Helena z Liberce.

reagovat 12.1.2007 10:06 - Ivan

Za měsíc jdu na operaci s docela malou pupeční kýlou.Jaké máte zkušenosti? Jak dlouho jste byli v nemocnici a potom v pracovní neschopnosti? Díky za názory.

reagovat 12.1.2007 13:45 -

Ani den. Druhý den v práci, jenom mi to dlouho mokvalo. Jinak žádného boja.

reagovat 12.1.2007 14:07 - Johan

Mám přes sto kilo. Pupek, kýlu. Doktor mi řekl, že mě nebude operovat dřív, než zhubnu alespoň 15 kg, takhle mě vyhodil z ordinace třikrát. Až se mi jednoho dne kýla uskřípla, horečka, bolest, pohotovost, okamžitá operace (najednou nevadila má tloušťka) a byl jsem tam necelý týden, bez komplikací.....

reagovat 13.1.2007 12:12 - Láďa

Nic to není

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.2.2015 20:00 - Deny

V mých sedmi letech mě...

Když máš pás, je to patrně OK, ale co třeba v noci? Někdy se střevo protrhne i bez zátěže, zvlášť u pupeční kýly. Nechápu, proč ti ten první chirurg řezal kýlu na výšku? Tomu druhému už nic jiného nezbývalo, musel řezat ve stejném místě, tak se to praktikuje vždycky. Tak prostě příště musíš do jiné nemocnice. Já opravdu nemám jizvu vidět. Mám ji jen o něco delší, než původně pupík a řez horizontálně, takže obráceně než ty. Musela by jsi mít lupu, abys jizvu našla. Přitom mi to dělali v malé nemocnici.
Být tebou, šla bych na operaci. Větší jizvu už mít nebudeš, ale šla bych jinam už z principu.

reagovat 3.2.2015 08:02 - Danča

Když máš pás, je to...

Dobré ráno,Deny,opravdu myslíš,že by se mi mohlo střevo v noci protrhnout,když mám maličkou bouličku u pupíku? Mám to tak už pátý rok,nebolí mě to....můj bývalý obvodní lékař mi před pár dny napsal,že si to můžu prstem zastrčit do hlouky,ale k tomu nemám odvahu.

reagovat 24.10.2015 22:43 - Hana

Dává se před operací kýly klystýr na vyprázdnění,nebo nějaký prášek?Z klystýru mám noční můry....

reagovat 16.3.2016 15:27 - Ludvík

tak pupeční kýlu mi zjistili díky slepáku .. před tím mě nic nebolelo . ani žádná boule se mi nedělala . na lehátku při prohmatávání břicha kvůli operaci slepáku . mi doktor řekl že mám i kýlu. A že ji tedy udělají přitom .. díky tomu že jsem od rána nic nejedl . tak klystýr nebyl potřeba a mohl jsem hned na operaci .. operace proběhla v pořádku . hned druhý den jsem mohl chodit . co druhý den v podstate jeste ten den .. první den po operaci jen časj . druhy den jogurt . oběd polévka .příští den rohlíky k obědu kaše bramborová .. poté propuštěn do domácí pěči na dietě .. tři dny v nemocnici tři kila dole :) a co ted .. ted jsem na neschopence .. vyndané stehy a půl roku nesmím nic zvedat .. sice půjdu cca za měsíc do práce . kde občas zvedám 30 kg .. ale snad to bude ok .. ti co se bojí . operace . či narkozy . neni potreba . je to brnkacka . nic přitom nebolí .. a hrazeno . asi ano . v nemocnici po mně nic nechtěli .. jo jsem u vzp... s přáním hezkých dnů ludvík

reagovat 7.6.2018 13:14 - kitka

Dává se před operací...

Mam taky pupecni kylu velkou a cervena mi bricho nevim sceho cervena bricho poradite mi

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *