Pupálka dvouletá a ekzem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.11.2004 20:54 - Pavel Kout

Můj věrný přítel ekzem se v letošním roce dočkal experimentů. Nejprve ohromen vidinou avizovaných účinků nového japonského léku - Protopic, absolvoval jsem asi tříměsíční kůru, výsledkem bylo , že jsem se na ten čas zbavil kortikoidů / Lokoid / ale ne zlepšení. Pak přišly divné projevy v podobě vykvétání starých míst s infekcí a pak dost kruté a hlavně nové alergické reakce, např.na seno,úplně drastické..Po asi 3 měsíční pauze ve starém reřimu opět s Lokoidem jsem se dověděl o dobrém účinku Pupálky dvouleté u jedné známé, kterou téměř zbavil velmi úporného letitého exému /dostala na něj kdysi inval.důchod/. Teď po cca 4 měsících užívání 4 tablet denně se mi exém opět zhoršil, olupují se mi i dlaně,což nikdy nebylo. Prý je to normální průběh a zlepšení nastane až cca po půlročním užívání. Také mám vždy po asi 6 týdnech braní týden vynechat.Máte někdo s tímto vlastní zkušenost?

reagovat 7.11.2004 21:56 - dědek

Když tak experimentuješ, tak co zkusit koupit zrovna pupalkový olej a malý kousek namazat přímo ať vidíme co to udělá???

reagovat 10.12.2004 14:29 - Andrea

Ahoj, já si kupuji pupálku ve formě tablet v lékárně (doporučila mi to homeopatka).Jinak firma Hartmann prodává mýdla, krémy apod. v kosmetické řadě Menalind Derm - obsahuje rovněž pupálku.
Já mám ekzem od narození, vytrpěla jsem si svoje. Hlavně minulý rok jsem měla ruce na uříznutí.
Pak jsem začala chodit na homeopatii a nyní mám ruce jako nové.
Další doporučení - nejíst čokoládu nebo cokoliv s obsahem kakaa, ořechy, citrusy, nekouřit, nechlastat (nebo to omezit).
Celý život mi doktoři cpali kortikoidy a mám od nich akorát zničenou kůži. Nyní používám krém Excipial na suchou a citlivou pleť.
Navíc musím spát v noci v bavlněných rukavicích (původně prodávané jako pracovní rukavice:), abych se neškrabala. Sice vypadám vyloženě přitažlivě, ale to se nedá nic dělat.
Přeji hodně zdaru v boji s ekzémem !!!

reagovat 10.12.2004 14:34 - Andrea

Doplnění:
Pupálku užívám 1 tabletu denně.
Tak bys měl možná snížit dávkování.
Když to pomohlo i mě - a já jsem alergická skoro na všechno :)

reagovat 29.12.2004 09:51 - anna

olej z pupálky ,brutnáku a vitamín E
obsahuje přírodní produkt české firmy
Zkušenosti a podrobně o něm najdete (paní z Uničova)na
www.webpark.cz/ddss/
Po mé zkušenosti dnes vím ,že není drahý

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2006 15:18 - Patricie

Pupalky se nemusíš bát. U přírodních věcí to tak funguje, že se stav nejdřív zhorší, a teprve po nějakém měsíci zlepší. Jen antibiotika a podobné hrůzy fungují tak,že ten proces zastaví, druhý den je ti skvěle, ale problém to neřeší. Mám výborné výsledky stejně jako Markéta s pivovarskými kvasnicemi s pupalkovým olejem. Je to výjimečná nechemická kombinace. Tak to vyzkoušej.

reagovat 18.9.2007 20:42 -

já jsme používala olej přímo na pleť, od Salusu.

doporučuji některé výrobky ze Salusu:Citlivá pleť

Kamilka

reagovat 18.7.2010 21:00 - deda

přečetl jsem si vaše příspěvky a tak reaguji. měl jsem podobné problémy s dlaněmi,když jsem ráno narovnal dlaň slyšel jsem jak mi praská až do krve. odlupovala se mi z dlaní kůže v síle více jak 2 mm. v nemocnici mi odebrali vzorek a bylo zjištěno že se jedná o druh lupenky a ne ekzém. dnes již tuto lupenku nemám, ale musím reagovat na jakýkoliv projev na dlaních a prstech.léčení je velice složité

reagovat 17.6.2011 16:58 - Anastázia.

já jsme používala olej...

Ja by som doporučila aloe vera. Mala som tiež eémy na rukách a pomohlo to. Veľa zdravia. pa.

reagovat 1.1.2014 14:59 - anna

olej z pupálky ,brutnáku a vitamín E
obsahuje přírodní produkt české firmy OK Omega
www.okg-fit.cz/ds

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *