Punkční biopsie prostaty

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.6.2008 13:42 - Petr

Máte někdo konkrétní zkušeností s punkční biopsií prostaty? Bolest při výkonu, komplikace, průběh výkonu - anestezie, bez ní???

Díky

reagovat 29.9.2008 18:47 - Petr

Lezel jsem na boku a nejdriv mne naka technicka do zadku strcila nakou tyc, coz byl ultrazvukovej fotak a prostatu vyfotila a zmapovala. Pak mne doktor do rite pichl injekci proti bolesti a pak mne do ni zasunul aparat, z kteryho se pry vysune trubicka, ktera propichne prostatu a tim se odebere jeji vzorek. Kazdy vysunuti te trubicky cvaklo a pichlo, ale dalo se to vydrzet. Ty posledni ale bolely nejvic, celkem se bere mezi 6 a 12 vzorky, mne jich vzal 12. Pak jsem mel par dnu ruzovou moc, ale nekolik mesicu jsem mel krvavy semeno, coz pusobi dost strasidelne. Mel jsem to doktorovi rict, protoze normalne tak dlouho krvavy byt nema, ale bal jsem se nakyho dalsiho neprijemnyho zakroku. Ted uz je to dobry. Rakovinu nenasli.

reagovat 11.2.2009 13:44 - anonym

při odebrani krevnich vzorku na prostatu naa me našli trochu zvětšene hodnoty prostaty mam jit na biopsii pry je to hodně bolestive jak dlouho to trva mam jit ambulantně

reagovat 28.2.2009 11:02 - __zaradara5

Netrvá to více než 10 minut. Dá se to vydržet. Užíval jsem předtím actimel a vitaminy. Byl jsem už podruhé. Poprvé jsem dostal teploty, ale teď jsem byl v pohodě.

reagovat 19.6.2009 22:39 - Karol

Právě jsem prodělal biopsii prostaty, netušil jsem co mě čeká, ale myslel jsem si že to tak hrozné být nemůže a je to tak. Nedostal jsem žádnou injekci, žádné umrtvení.

Při leže na pravém boku a po natření vstupu do konečníku jsem byl předem informová, že bude do mě zavedena roura, byl jsem připraven

a bylo to nepříjemné, trvalo to asi vteřinu, dvě, ale dalo se to vydržet. Dostal jsem 8 vpichů, VŮBEC to nebolelo, nic jsem necítil, jen slyšel cvaknutí přístroje. Asi do 5 minut jsem byl hotov. Trochu jsem cítil roztažený zadek, ale to do večera úplně přestalo a všechny funkce močení a stolice

probíhaly normálně. Pánové, nebojte se !

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.2.2016 01:35 - Pacient, 49 let

Před biopsií injekce Ketonalu do zadku (do hýždě), odebráno 12 vzorků, lehce nepříjemné stupňující se s počtem vpichů. Nyní 1O hod po akci obtíže v podstatě žádné. Podotýkám že jsem 2 týdny před biopsií bral koňské dávky antibiotik. Subjektivně - není čeho se bát, znám výrazně nepříjemnější vyšetření.

reagovat 25.3.2016 12:56 - Mirek 52 let

Nechci nikoho strašit, ale myslel jsem, že se osmého vpichu nedožiju. Když jsem viděl tu tloušťku jehly, tak se ani nedivím. Doktor mi doporučil silnější jehlu, aby odebral více vzorku. Je to prostě individuální. Po 2 hod odezněla bolest, druhý den teplota, jinak ok.

reagovat 25.3.2016 14:39 - Ve Zlíně

Dají injekci proti bolesti a na obluzení není to zlé. Trvá to asi 5 min.

reagovat 30.4.2016 18:46 - Miloš 52let

Před biopsií 1 den ATB Ofloxin 200 a v den zákroku ráno glycerinový čípek.
Samotný zákrok bez umrtvení,pouze znecitlivění vstupu do konečníku v leže na levém boku s pokrčenýma nohama. Vsunutí sondy trochu tlačilo a nepříjemný pocit bez bolesti. Samotné odběry v počtu 10-ti vzorků nepříjemné,ale dá se to vydržet. Průběh je píchnutí,teplo a cvaknutí. Při cvaknutí mírná bolestivost,která se zvyšuje s počtem odebíraných vzorků.
Po zákroku mírné krvácení z konečníku,které odeznělo. Bez problémů s močením,stolicí a bez teplot. Druhý den po zákroku mírná bolestivost v pozadí uvnitř těla.
Jak jsem nervák a "strašpitel" z jakýchkoliv zákroků, tak se chlapi nebojte,dá se to fakt vydržet.

reagovat 20.11.2017 21:18 - Gany

Tak jsem byl pred 14 dny. Zadne umrtveni ani oblbovaci injekce. Lehnete si na bok, do zadku strci sondu, zmapuji prostatu. Pak vam doktor rekne kolik vzorku odebere, me 10 a jde se na to. Upozorni vas na vystreleni jehly abyste se nelekli. Samotny vpich a odebrani vzorku je nebolistive, jen citite jemne skubnuti co neboli. Po vytazeni kazde jehle, to trochu zacne bolet, ale da se to vydrzet v pohode...uplna sranda. Vse trva asi 5 minut. Pak sem musel 15 minut lezet a vypit litr vody. Doktor chtel videt moji moc a jestli se vycuram, coz je dulezite. Po pul hodine jsem odchazel s usmevem na tvari, ze to byla uplna prkotina ta biopsie. Pak me asi dva tydny bolelo v rozkroku, tyden jsem cural krev v moci a prozatim mam tmave hnede sperma, coz pry odchazi srazena krev z prostaty. Zadna infekce, zadne teploty, bral jsem pred a po ATB. Jinak biopsie negativni

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *