Punkce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.5.2006 20:13 - Eva Machová

Při zánětu dutin mi lékaři chtěli udělat punkci. Když použili lokální anestetikum - tetracain, upadla jsem do kolapsu. Několikrát po sobě jsem omdlela, zvracela jsem. Diagnostikov ali nesnášenlivost tohoto anestetika. Přesto je asi nutné punkci udělat. Zánět v dutině přetrvává i po antibiotikách.
Nevíte někdo o jiném anestetiku? Řešili jste někdo punkci dutin pro malé dítě? Jak to probíhalo. Pokud mi někdo neporadíte, čeká mne asi punkce bez umrtvení, čehož se fakt bojím bojím, bojím .....
Eva

reagovat 1.6.2006 21:13 -

Bez lokální anestezie je to přece blbost ne? Vždyť existuje spoustu opiátů, který by žádný negativní reakce mít neměly. Možná, že máš alergii na sedativa, a i pro alergiky jsou speciální sedativa (ultrakain, myslim že i hydrokortisol). Určitě ti musej udělat nějaký testy na zjištění léků, který můžeš, protože přece nemůžou riskovat nějakej šok, nebo jiné komplikace. Já nejsem žádnej odborník, ale můj přítel má alergii na sedativa, takže možná máte stejný problém... divím se ale, že nemáš žádné informace z nemocnice, je to šptné zařízení pokud ti nedali dostatečné informace a určitě by ses jich měla zeptat... Tak ti držím palce a dej vědět, jak to dopadlo... =)

reagovat 1.6.2006 22:11 - M.W.

To jsem ještě jednou já..... před chvilkou jsem se přítele ještě ptala, protože mu asi před rokem dělali břišní punkci po jistym úrazu. Šlo to vcelku rychle...ráno tam přišel jenom na kontrolu a hned mu oznámili, že musí jít na punkci. Anestetikum mu dali,(má takový dojem, že snad i ten ultrakain) přestože má alergii, protože by to mohl vydržet možná tak nějaký masochista. Ještě říkal, že spíš než, že to bolí, je to nepříjemné, ale dá se to vydržet..

reagovat 17.9.2006 13:05 - vera

Prosím,kdo má néjaké zkušenosti z punkce-vyšetřením mozkomíšního moku.

Vera

reagovat 17.9.2006 21:53 - pro veru

Takových lidí je tu plno. Zkus se spíš zeptat na konkrétní věc, která tě zajímá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.1.2012 12:47 - Evice

Dobrý den, dnes jsem byla na punkci dutiny na levé lícní straně. Dostala jsem antibiotika na 10 dní. Chtěla bych vědět jak dlouho trvá rekonvalescence po tomto zákroku, jelikož už příští týden mě čeká spoustu důležitých zkoušek ve škole. děkuji

reagovat 26.1.2012 14:02 - I...

Zdravím, mě dělali dřív punkce běžně, za jednu zimu mi jich dělali asi 10 na obě strany, už od 11 let, ležela jsem s tím v nemocnici a pro ty, co se tu strachují, sama za sebe říkám, že jsou horší věci, například samotná operaci nosních a čelistních dutin, takže je lepší to jen umrtvit, mě to umrtvovali tím, že mi do nosu nacpali nějaký tamponky napuštěný něčím, co mi nos otupilo a pak jsem se snažila rychle smrkat, abych to měla za sebou.
Evice: Uzdravování je asi individuální, ale mě hned jak přestala týct krev tak jsem se cítila lépe a byla jsem schopna se připravovat do školy. Pokud to teda není nějakej větší zánět, že se punkce musej opakovat, nebo je vysoká horečka a motání hlavy. To je spíš na Tobě. Dřív mě to dělali tak často a antibiotika pro mě byli každodenní záležitostí, že jsem s tím chodila i do školy.

reagovat 19.4.2012 10:48 - Jitule20

Ahoj chci se zeptat mám zánět nosních dutin,mám horečky,bolest mi jde do dásně,bolí mě na levé straně spánku,včera jsem byla na pohotovosti,dali mi antibiotika kapky do nosu a prášky Zyrtec na rýmu,chci se zeptat když po RTG budu muset na punkce dutin,jestli se to umrtvuje nebo jak se to přesně dělá mám z toho strach a chci být radši připravená na vše,děkuji za odpověď.

reagovat 3.3.2017 22:11 - Lula

Mám zánět dutin, a jako asi hodně, od úterý mě bolí ucho, zuby, čelo, a lícní kost mě začali bolet včera, smrkám opravdu tu nechutnou rýmu žluto zelenou. Mám hrozný strach jít na punkci. Je mi sedmnáct a opravdu se toho děsně bojím, není nějaká možnost ten zánět přechodit aniž bych na ní musela?

reagovat 7.3.2017 11:30 - D.K.

Dobrý den,
prosím Vás, jde nějakým jiným způsobem vyšetření nahradit lumbální punkci k vyšetření mozkomíšního moku? Minulé vyšetření lumbální punkcí bylo na několikrát a značně bolestivé. Děkuji za odpověď.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *