Je to psychické týrání?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.7.2007 12:57 - Hela

Ahoj, nevím, jestli to, co se mně děje, nelze považovat za psychické týrání. Měla jsem krátce přítele, chtěl i se mnou bydlet. Pak, z ničeho nic obrátil, bylo to po akci s kamarády, a "odkopnul mě". Chvíli byl klid, ale pak jsme se zase začali scházet. Jen jako kamarádi, ale sklouzlo to i k sexu. Nechce mě za přítelkyni, prý mě nemiluje. Vždy, když se odpoutám a cítím, že už je vše fajn, začne znovu být milý, pozorný, říká mi, že mě má moc rá jako kamarádku. Opět skončíme u sexu. Opět mi nabídl, abych s ním bydlela, a v zápětí na to to opět odvolal. A toto je pořád dokola, už přes rok. Dělá si co chce a já nesmím se k tomu ani vyjádřit, protože tím ho omezuji. Chová se neférově, klidně zruší naši schůzku a domluví si něco s kamarády (ten jeden je fakt divný ...). A když se ozvu, je hádka ... ta vyustí po všem možném v to, že se mi omluví, že ví, že mě trápí a že to vím, že je takový hrozný a že pochopí, že se s ním už nebudu chtít nikdy vidět a takové řeči, že prý mu osud určil, že zůstane sám. Nechce se ženit, nechce prý s přítelkyní bydlet, ale mě to nabídl už 3x --- a taky z toho sešlo. Včera byla poslední hádka a já si řekla, už dost, už nemůžu. Ale miluji ho, ostatní tvrdí, že on mě má prý taky moc rád, ale toto přece není vztah. Snažím se z toho vymanit, ale je to těžké, moc to nejde. Jeho otec je to samé a dělal toto své rodině. Jeho bratr se ale odstěhoval a je v pohodě. Ten můj "kamarád" - ten ne. Jak to toho ven? Ráda bych mu i pomohla, ale on nechce o ničem mluvit, jen o tom, co on uzná za vhodné a rozhodně to není takovéto téma. Někdy se bojím i na cokoliv zeptat, protože se oboří, snaží se být pořád lepší než já. Zažil někdo něco podobného? Je jediná cesta z toho vycouvat a nějak se obrnit, když znovu začne naléhat? Ráda bych mu pomohla, ale to asi nepůjde, když nechce. Děkuji.

reagovat 25.7.2007 11:35 - Danča

Ten druhý vždy zajde tak daleko,jak mu to dovolíme.Takže je to vyloženě na vás: říct mu,chlapče takhle tedy ne,najdi si na svý hrátky jiný tele.Ovšem, obávám se, že na tohle nejste dostatečně silná osobnost,když takovou dobu sebou necháte zametat.Takže asi budete pořád v pozici trápeného.

reagovat 25.7.2007 14:26 - pro

Celkem knižní případ psychického týrání, čili metoda "cukru a biče". Jakmile se ozveš, nasdtoupí udobřování, lítost a začne to znovu a pokračuje tak dlouho, dokud to trpíš .. a pak zase stejný scénář.Pomoci takovému člověku nelze, protože se nezmění a pokud si najde jinou partnerku, tak podobnou, na které bude provádět stejné "pokusy". Klikni na nějaké heslo jako třeba bílý kruh bezpečí nebo domácí násilí a rozhodně se poraď s odborníkem. Sma. Příteli se nezmi%nuj, protože by z toho byl srdcervoucí nářek, jak on se snaží a jaká ty jsi nevděčná a nakonec by mohl prohlásit, že jsi zralá na psychiatrii. Ty, ne on. Nebývá to lehká cesta, ale pokud v takovém vztahu zůstaneč, zničíš se. Nevěř, že by to zlepšilo dítě nebo cokoliv jiného.

Pokud budeš mít možnost si promluvit se ženami s podobnými problémy, bylo by to dobře, protože nejsi sama. Navíc takový muž /výjimečně i žena/, navenek vypadá jako milující, který by ti snes modré z nebe.

reagovat 25.7.2007 15:32 - Monča

"Někdy se bojím i na cokoliv zeptat"... Helo, o čem ještě přemýšlíš??? Nohy na ramena a pryč, najdeš někoho normálního... Přečti si diskusi domaci nasili na www.rodina.cz, jak to pak za čas končí. Jste na začátku vztahu a takovéto problémy? Už po roce? Udělal si z tebe loutku pro vlastní "potěšení", přijdeš mi inteligentní, uvědomuješ si to. Zapracuj na svém sebevědomí a pusť ho ze svého života. Tohle nemáš zapotřebí. Souhlasím plně s předchozím příspěvkem, skončila by si z něj na psychiatrii. Držím Ti palce!

reagovat 26.7.2007 07:55 - Hela

Ahojte, díky za Vaše názory. Plně si uvědomuji, že to není v pořádku a že se jen trápím. Žádný příjemný a pěkný vztah, ve kterém se člověk cítí šťastný a spokojený. Jen já jsem někdy taková "charita" - pomůžu lidem, není mi lhostejné, když mají problémy a tak. Ale v tomto případě jde o mě a jak říkáte - musím z tohoto kolotoče hodně rychle pryč. Postavila jsem se a řekla jsem dost, takto se mnou jednat nebudeš. A výsledek - viděla jsem ho včera (bohužel jsme taky kolegové v práci) - vypadá jak troska. Nespí už 3 dny, je hubený jak pes, černé kruhy pod očima, mě se ani neumí pořádně podívat do očí, uklidňuje se cigaretama ... je mi ho líto. Ale má vina to rozhodně není, že on je buran a neumí se chovat k ženám. Jsem ráda za Vaše nestranné názory, vidím, že to, co cítím já, se opravdu děje a já si svůj život zničit nenechám.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.3.2018 07:34 - Helena

Zdravím mam pocit spíše si...

Tohle je naprosto klasický případ psychického týrání. Dokážeš ho opustit? Máš kam jít, uživíš se sama? Přinejhorším k rodičům, na ubytovnu, na čas ke kamarádce. Ale něco dělej. Bude se to zhoršovat, časem se ho začneš bát. Bude ti vyhrožovat fyzickým násilím, tihle chlapi jsou ubožáci.

reagovat 24.3.2018 08:02 - Mudra Dr. Oukrová

Zdravím mam pocit spíše si...

Já bych ho ještě nezatracoval,protože třeba má nějaký požadavek na teb,třeba anální sex,který se stydí ti vyslovit,zkus někdy přijít z mrkví v zadku s tou naťí koukající jako ocas a připlaz se po čtyrech a dělej haf haf,jestli tohle nepomůže tak nevim.

reagovat 25.3.2018 00:36 - Hena

Zdravím mam pocit spíše si...

Něco podobneho jsem zažila ja nebralo to konce hodně destruktivní vztah a bude se to zhoršovat takze nečekat na nejhorší a začni pomalu balit a zhanet si pronajem,podnájem nebo k rodičům.Nemůžeš žít něčí nesmyslný život plny ponižování.

reagovat 25.3.2018 15:36 - ano

Pokud nemáte děti, rozejděte se hned, jakmile vám to velí vaše intuice. S dětmi je to horší, pak stojí zato na sobě zapracovat a vztah vyladit, jestli to jde...

reagovat 27.3.2018 21:09 - Hanka

Pokud nemáte děti,...

Kdyz odejde uvědomí si o co přišel takhle ji ma pořád jistou a ubližuje ji.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *