Je to psychické týrání?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.7.2007 12:57 - Hela

Ahoj, nevím, jestli to, co se mně děje, nelze považovat za psychické týrání. Měla jsem krátce přítele, chtěl i se mnou bydlet. Pak, z ničeho nic obrátil, bylo to po akci s kamarády, a "odkopnul mě". Chvíli byl klid, ale pak jsme se zase začali scházet. Jen jako kamarádi, ale sklouzlo to i k sexu. Nechce mě za přítelkyni, prý mě nemiluje. Vždy, když se odpoutám a cítím, že už je vše fajn, začne znovu být milý, pozorný, říká mi, že mě má moc rá jako kamarádku. Opět skončíme u sexu. Opět mi nabídl, abych s ním bydlela, a v zápětí na to to opět odvolal. A toto je pořád dokola, už přes rok. Dělá si co chce a já nesmím se k tomu ani vyjádřit, protože tím ho omezuji. Chová se neférově, klidně zruší naši schůzku a domluví si něco s kamarády (ten jeden je fakt divný ...). A když se ozvu, je hádka ... ta vyustí po všem možném v to, že se mi omluví, že ví, že mě trápí a že to vím, že je takový hrozný a že pochopí, že se s ním už nebudu chtít nikdy vidět a takové řeči, že prý mu osud určil, že zůstane sám. Nechce se ženit, nechce prý s přítelkyní bydlet, ale mě to nabídl už 3x --- a taky z toho sešlo. Včera byla poslední hádka a já si řekla, už dost, už nemůžu. Ale miluji ho, ostatní tvrdí, že on mě má prý taky moc rád, ale toto přece není vztah. Snažím se z toho vymanit, ale je to těžké, moc to nejde. Jeho otec je to samé a dělal toto své rodině. Jeho bratr se ale odstěhoval a je v pohodě. Ten můj "kamarád" - ten ne. Jak to toho ven? Ráda bych mu i pomohla, ale on nechce o ničem mluvit, jen o tom, co on uzná za vhodné a rozhodně to není takovéto téma. Někdy se bojím i na cokoliv zeptat, protože se oboří, snaží se být pořád lepší než já. Zažil někdo něco podobného? Je jediná cesta z toho vycouvat a nějak se obrnit, když znovu začne naléhat? Ráda bych mu pomohla, ale to asi nepůjde, když nechce. Děkuji.

reagovat 25.7.2007 11:35 - Danča

Ten druhý vždy zajde tak daleko,jak mu to dovolíme.Takže je to vyloženě na vás: říct mu,chlapče takhle tedy ne,najdi si na svý hrátky jiný tele.Ovšem, obávám se, že na tohle nejste dostatečně silná osobnost,když takovou dobu sebou necháte zametat.Takže asi budete pořád v pozici trápeného.

reagovat 25.7.2007 14:26 - pro

Celkem knižní případ psychického týrání, čili metoda "cukru a biče". Jakmile se ozveš, nasdtoupí udobřování, lítost a začne to znovu a pokračuje tak dlouho, dokud to trpíš .. a pak zase stejný scénář.Pomoci takovému člověku nelze, protože se nezmění a pokud si najde jinou partnerku, tak podobnou, na které bude provádět stejné "pokusy". Klikni na nějaké heslo jako třeba bílý kruh bezpečí nebo domácí násilí a rozhodně se poraď s odborníkem. Sma. Příteli se nezmi%nuj, protože by z toho byl srdcervoucí nářek, jak on se snaží a jaká ty jsi nevděčná a nakonec by mohl prohlásit, že jsi zralá na psychiatrii. Ty, ne on. Nebývá to lehká cesta, ale pokud v takovém vztahu zůstaneč, zničíš se. Nevěř, že by to zlepšilo dítě nebo cokoliv jiného.

Pokud budeš mít možnost si promluvit se ženami s podobnými problémy, bylo by to dobře, protože nejsi sama. Navíc takový muž /výjimečně i žena/, navenek vypadá jako milující, který by ti snes modré z nebe.

reagovat 25.7.2007 15:32 - Monča

"Někdy se bojím i na cokoliv zeptat"... Helo, o čem ještě přemýšlíš??? Nohy na ramena a pryč, najdeš někoho normálního... Přečti si diskusi domaci nasili na www.rodina.cz, jak to pak za čas končí. Jste na začátku vztahu a takovéto problémy? Už po roce? Udělal si z tebe loutku pro vlastní "potěšení", přijdeš mi inteligentní, uvědomuješ si to. Zapracuj na svém sebevědomí a pusť ho ze svého života. Tohle nemáš zapotřebí. Souhlasím plně s předchozím příspěvkem, skončila by si z něj na psychiatrii. Držím Ti palce!

reagovat 26.7.2007 07:55 - Hela

Ahojte, díky za Vaše názory. Plně si uvědomuji, že to není v pořádku a že se jen trápím. Žádný příjemný a pěkný vztah, ve kterém se člověk cítí šťastný a spokojený. Jen já jsem někdy taková "charita" - pomůžu lidem, není mi lhostejné, když mají problémy a tak. Ale v tomto případě jde o mě a jak říkáte - musím z tohoto kolotoče hodně rychle pryč. Postavila jsem se a řekla jsem dost, takto se mnou jednat nebudeš. A výsledek - viděla jsem ho včera (bohužel jsme taky kolegové v práci) - vypadá jak troska. Nespí už 3 dny, je hubený jak pes, černé kruhy pod očima, mě se ani neumí pořádně podívat do očí, uklidňuje se cigaretama ... je mi ho líto. Ale má vina to rozhodně není, že on je buran a neumí se chovat k ženám. Jsem ráda za Vaše nestranné názory, vidím, že to, co cítím já, se opravdu děje a já si svůj život zničit nenechám.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.11.2016 20:37 - Jirka

Ahoj Naty.Nemám teď moc času ani energie na odpověď pro tebe,ale zítra ti určitě napíšu víc.Pokud chceš,mám mail:jirkasjawou@centrum.cz ,můžeš si mne vyguglit a přečíst si moje odpovědi jiným,kteří sem na doktorku přišli se svým problémem,aby jsi si o mne mohla udělat nějaký obraz.Můžeš mi s důvěrou napsat,odepišu ti.Nejsem anonymní,ani cituprázdný,jako ten,co ti tu odepsal.Chodí sem různí lidé,i psychicky nemocní,přeci jen je to server 'doktorka',takže nelze čekat jen empatické,chápající reakce..Což ovšem platí všeobecně,nejen zde na dr.
Promiň,víc teď nestíhám,měj pokud možno hezký večer..
:-J.

reagovat 18.11.2016 12:43 - Natálie Erbenová

Ahoj Naty.Nemám teď moc...

Děkuju moc,určitě napíšu:)

reagovat 18.11.2016 15:07 - Jirka

Ahoj Naty;diky za odpoved-jsem rad,ze jsi se sem vratila.Tesim se na tvuj mail.K tomu tvemu dopisu mam co rict,tak pokud si chces povidat radeji "mimoverejne",napis mi,odpovim ti co nejdrive.Zatim ahoj.
:-J.

reagovat 18.11.2016 17:11 - tak

na toho Jirku pozor, opruz.

reagovat 18.11.2016 19:57 - Jirka

Prestaň už s tím,anonymko.Každý průměrný uživatel Internetu si dokáže vyhledat potřebné informace sám.I o mne.A udělat si vlastní názor a následně se rozhodnout.I na tebe si lze udělat názor,protože pod mými pozvánkami k soukromé konverzaci jsou vždy tvé varovné reakce.I když někde byli paní doktorkou vymazány;mé reakce na tyto tvé útoky zůstali.
Mimochodem,pročetl jsem si celý rok 2013 ve vlaknu Sebevražda a musím ti říct,že tak zlou a ubližující ženu jsem opravdu nikdy nezažil.Maugli,který tě tam vystřídal je obdobný případ..Paní doktorkou smazaná reakce na Natyn článek byla také jeho reakce.
Ubližujete tak oba,můžete si podat ruce.
....
Pro Naty:já ti samozřejmě mohu odpověď veřejně,je na tobě,zda odpovíš zde,či jenom mne.
Každopádně odpověď na otázku v názvu tohoto vlákna může být ve tvém případě "ano".V takovém případě máš možnost obrátit se například na linku důvěry,na kterou ti zde mohu napsat kontakt,případně jsou jiné možnosti,koho a jakou formou kontaktovat.To záleží na míře závažnosti,kterou nejsem s to posoudit,i když jsi se rozepsala obšírně a srozumitelně.Můžeme o tom mluvit,vždyť proto jsi sem na doktorku přišla. :)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *