Psychické problémy a INVALIDITA

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.1.2004 22:53 - Radimek

Moc mě zajímá, zda při psychických problémech dlouhodobějšího charakteru jste jen na nemocenské, nebo jste dostali částečný/plný invalidní důchod. Od roku 2000 totiž trpím panickou poruchou, beru Seropram 20 mg denně a cca 1mg Neurolu denně, dříve jsem bral až 4mg Neurolu denně, měl jsem šílené záchvaty a stavy, takže jsem po skončení VŠ se musel zaregistroval na úřadu práce a nechat si vystavit neschopenku. Byl jsem na neschopence cca 3/4 roku, pak na mě začali lékaři tlačit, abych už začal pracovat, měl jsem možnost krátkodobého zaměstnání, takže jsem se neschopenky zbavil, jenže práce za cca 3 měsíce zkrachovala a mě zbyly jenom oči pro pláč. Byla to tenkrát chyba, protože psychické problémy stále mám, ataky již moc ne, spíše úzkosti spojené s agorafobií (ta tak nějak k panické poruše už patří :-) Bojím se cestovat a pak se taky bojím v jakémkoliv novém prostředí. Po úzkosti se většinou dostavuje únava a tak stále dokola. Částečně jsem to vyřešil tak, že od roku 2001 mám živnosťák na "zpracování dat výpočetní technikou", občas dělám www a další věci, normálně z domova, do pravidelného zaměstnání prostě nejsem schopen chodit, problém je v tom, že mě současná práce neuživí - když mám tak 5000 Kč měsíčně, tak jsem rád. Teprve nedávno jsem zjistil, že člověk může pobírat částečný invalidní důchod a zároveň být OSVČ, takže jsem před několika dny podal žádost na Okresní správu sociálního zabezpečení o přezkoumání mého zdravotního stavu a případně o přidělení invalidky.
Tolik ve stručnosti můj životní příběh. Zajímají mě Vaše zkušenosti a názory. Můžete psát sem do diskuze nebo mě na e-mail. Díky.

reagovat 5.2.2004 20:34 - Radimek

Tohle téma mě fakt zajímá, zkuste mi prosím odpovědět - myslím konkrétně zda při psych. potížích máte pouze dočasnou nemocenskou, nebo zda to zvládáte a překonáváte anebo jste získali částečný/plný invalidní důchod. Nikde na tomto ani jiném serveru o tomto problému není ani zmínka. Díky.

reagovat 6.2.2004 02:33 - Dan

Radimku, nebylo by spis lepsi tohle postnout na PP (panicka porucha) foru? Tam je mnohem vic lidi. Nekdo poradi. Vzdyt ten problem s tim souvisi. Navic nazev Tvyho fora je zavadejici.

reagovat 11.2.2004 10:21 - Radimek

Tohle téma jsem zařadil i do rubriky Panická porucha, jenže tam se to spíše "ztratí" mezi záplavou jiných příspěvků spíše než tady. Předpokládal jsem, že na toto téma bude více příspěvků, ale jak tak koukám tak asi ne :((

reagovat 11.2.2004 12:16 - Katka

Ahoj,mě psychiatrička jednou řekla,že dnes je jediná šance získat ID na těžkou depresi.Ale to prý ještě tak,že pacient jen leží v posteli,apatický,nespolupracuje s nikým a chce zemřít.To pak musí do "blázince"a tím má diagnózu potvrzenou.Ale psycholog mi zase řekl,že to není vůbec pravda,že to takhle ti psychiatři tak říkají,aby ta diagnóza nebyla jen na nich,ale že jsou i jiné druhy"pobytů",na které může odeslat i psycholog a to je o něčem jiném.(Ta léčba) Že prý se ID může dostat i na fóbie,pokud ti zabra?ují v normálním životě.No a prý u těch komisí je to tak,že když je to podle nich totální"magor",tak ho ani ke komisi nezvou a dají mu to.Asi je to o známých,úplatcích(to hlavně)a o tom,že pak tě už automaticky zařadí mezi cvoky a podle toho pak s tebou i jednají.Tohle o tom vím já,ale ráda si přečtu i jiné názory.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.10.2018 04:54 - Ano

To vis ze Jooooo.
Takhle si to uz zapamatují ......
J.A.Komenský. ..škola hrou........
Bible má dvě části, Stary a Nový zákon. ....Oko za Oko nebo
Láska bez podmínek. .....

reagovat 15.10.2018 04:56 - jojo

Škoda, že ten Komenský nakonec musel utéct. ..
To mé mrzí. ..

reagovat 15.10.2018 04:57 - No tak

Dobře ..Máme přeci ještě Švejka a neeee..
Dobrou noc nebo Dobre rano..

reagovat 15.10.2018 13:58 - No tak

Chlape s 24.
takovy udány borec,na stupních vítězů.Nechces mne něco říct.
A jak rameno ,už je to dobry.?Něco jsem zaslechl ,že s tim mas potíže.

To v tom necháš ženský. ..
Mohlo by to tak byt...???

reagovat 15.10.2018 17:10 - Steve

Diskutujte laskavě na dané téma!!!!

Klábosení na jiná témata si pište na Facebooku či emailem.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *