Psychické následky dlouhodobého užívání marihuany - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.10.2002 14:27 - Katka

Můžu jenom dodat, že můj šéf delší dobu marihuanu kouří a časem se u něj např. problémy s pamětí, soustředěním, sklony k paranoie, problémy s vnímáním reality apod. stupňují. Tvrdí samozřejmě, že může kdykoli přestat, ovšem to mu nevěřím už proto, že vím, že člověk drogy /myslím i alkohol, cigarety nebo kafe/ většinou používá, když potřebuje psychickou podporu a nemá dost vůle nebo odvahy řešit problémy - pozorovala jsem to nejen na okolí, ale i sama na sobě v určitém období. Není totiž žádná odvaha vzít si drogu, ale naopak se "zastřízliva" problémům postavit, to je často velký krok.

Hodně síly do života
Katka

reagovat 9.10.2002 14:42 - eva

Mohu s tím jen sohlasit. Mám bratra který kouří marihuanu již více jak dvanáct let. Z kdysi nadějného studenta, sportovce a velmi milého, oblíbeného člověka je troska. Má velmi špatnou paměť, bývá smutný jindy zase agresivní,až velmi zlý. Ztratil všechny kamarády i smysl žít. Tedy jen pro to aby si mohl zakouřit Je mi ho velmi líto, ale po snad všech pokusech mu pomoci (a mohu říct že to bylo a je velmi vyčerpávající pro mě i celou rodinu)to dopadlo vždy stejně. Držím palce všem kterým se podařiro s tím vyrovnat.

reagovat 9.10.2002 20:31 - marko

Normalne clanky nekomentujem, ale teraz musim urobit vynimku: Kratko po tom co som sa spoznal so svojou priatelkou som zistil ze ma problem s marihuanou. Tvrdila ze to nie je nic vazne, ze si to da len sem tam(???), a ze to nie je vlastne ziadna droga (na co mala kopec argumentov). Vtip bol ale v tom, ze sa stale viac a viac zacinala vyhybat rieseniu problemov, az zacala stracat kontrolu nad vecami okolo seba. O to viac zapadala do komunity svojich byvalich spoluziakov, ktori jej potesenie z marihuany radi poskytli.Posledny polrok bol peklo. Kazdy den tak neuveritelne podrazdenu zenu ste asi nevideli. Jedneho dna sa stalo nevyhnutne. Skoncilo sa to neprijemnou roztrzkou, a dnes mam stale pocit ze ta "nie droga" mi zobrala zo zivota niekoho moc doleziteho.

reagovat 10.10.2002 10:29 - Mary

Marihuana je GREEN DEVIL...vím to,poslední dobou si nemuze vzpomenout na dulezite veci-a zacina me to srat...tak sizahulim a je mi to zas jedno Mary

reagovat 13.10.2002 18:55 - Veb

Tento článek na mě zapůsobil jako trochu namířený proti marihuaně, ale musím říci, že část věcí je asi pravda. Já kouřím marihuanu čtvrtým rokem, přičemž cca poslední čtyři měsíce každý den nebo ob den (dříve tak 1 týdně) a skutečně na sobě (i mojich kamarádech) pozoruji některé negativní vlivy této drogy. Souhlasím s tím, že marihuana ovlivňuje pamět a vede ke ztrátě motivace k jakékoliv náročnější psychické činnosti a to nejen přímo po požití, ale třeba i v době několika dní nekouření. Jsem studentem VŠ, odmaturoval jsem za samé jedničky, ale kdybych pokračoval dále ve stejném stylu, nejspíš bych ve studiu nemohl pokračovat. Na druhou stranu nesouhlasím, že marihuana způsobuje deprese, zhoršuje náladu atd. - právě naopak, ale záleží na aktuálním psychickém stavu uživatele. Suma sumárům : jestli kouříte občas (4x,5x do měsíce), nemělo by se to na vašem psychickém stavu nijak zvlášť projevit, ale kouříte-li každý den, počítejte s tím, že z vás bude tzv. "zkuřka", neboli člověk, který není schopen dělat nic, aniž by nemyslel na to jak si "pak" dá jointa.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.8.2017 14:47 - Ses

Tak v něčem je to pravda, v jiném zase ne. Už si ani nepamatuju kolik let vlastně kouřím, ale je to dost :D Užívám denně prakticky kdykoliv je to možné, když jsem cely den doma tak potahuju celý den. Za nejhorší následky považuju asi ztrátu motivace a lenost. Líná jsem ale byla vždy, takže se jedná spíše o zhoršení, než vznik problému. Zhoršení paměti jsem tolik nezaznamenala, spíš jen výpadky slovíček v delším projevu, a to bezprostředně po užití. Lehká dezorientace při snaze přemýšlet bych to nazvala. Jinak se přiznám, že už mi to nepůsobí žádné extra stavy, na chvilku mě to trochu omámí, v dobré společnosti a při dobré zábavě se občas dostaví stav blažený :D Nikdy jsem ale za celou dobu nezažila pocity úzkosti a vůbec většinu negativních pocitů, o kterých se v článku píše. Co se týká té závislosti, v mém případě o ní dost svědčí první věty mého komentáře. Při nedostatku jsem velmi podrážděná a mám sklony k hádkám, případně pláči. Objevují se příznaky deprese, což trvá asi dva dny. Potom se začne vše vracet do normálu, je pravda, že účinky jsou relativně vratné :D Dle mého vám kouření srazí asi 20 bodů IQ, ze kterých se vám tak 15 vrátí přestanete-li.
Když bych to měla srovnat se závislostí na nikotinu, tak by tráva vyšla podstatně lépe. Je to trochu nepříjemné (hlavně pro okolí) ale dá se bez ní vydržet, nebo její užívání výrazně omezit. Období "odvykání" je rovněž kratší a člověk nemá příležitost koupit si špeka v každém marketu, což taky pomáhá :D

Abych to nějak shrnula, kuřte jen, máte-li přebytečných 20 bodů IQ ať z vás není retardér, mějte spolehlivou dodávku, ať nemusíte přestávat když už začnete, a snažte se si pořád uvědomovat realitu. Tráva je pořád droga a může vám poměrně snadno posunout život špatným směrem když ho nemáte pevně v rukou.

reagovat 4.10.2017 12:30 - Don Grass

kouřil jsem marihuanu...

Marihuanu som fajcil 15 rokov , z toho poslednych 7 kazdy den ,asi tak 5 az 10 krat , vacsinou cez vodne bongo. Najhorsie bolo , ked som prestal , bolo mi ovela lepsie a lamal som si hlavu, preco som neprestal skor. Prestat uzivat drogy je to najkrajsie co mozte spravit ....

reagovat 11.10.2017 12:23 - každý extrém,

a nadužívání čehokoliv je špatné...bohužel,často je to individuální.JSOU DALEKO HORŠÍ VĚCI NEŽ MARJÁNA,OVŠEM JSOU TO LEGÁLNÍ DROGY,KTERÉ STÁT A SYSTÉM PODPORUJE,PROTOŽE Z TOHO MÁ PENÍZE.

reagovat 4.1.2018 07:24 - Dave

El, mam to uplne stejne, furt mam pocit ze me nekdo sleduje, ze sem k hovnu a nevim co delat... Uplne proste jak bez zivota a je vse jedno... Nejradeji mam ticho a jen cument do zdi nebo neco delat... Jenom tak sem v klidu

reagovat 22.1.2018 19:18 - Kumar

Souhlasím s tímto článkem.

Marihuanu kourim už přes 7.let
Má psychika je úplně v háji, nebaví mě život ale když si zahulim tak je zas všechno v pohodě.

Chtěl bych jen dat radu lidem, který na tom nejsou ještě tak závislý, chce to zkusit najít mnohem lepší způsob jak se vyhnout svým problémům. Marihuana po nějakém čase člověka změní k horšímu a i možná některé jedince zničí! Proto nejlepsi reseni je: přestat a to tak ze dávat si mnohem mensi dávku než jste zvyklý, pak navštívit odborného lekare, který vás naladí na tu správnou cestu a nebo druhá možnost najít k sobě partnera který vás z toho opravdu dostane.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *