Prý není menstruace zdravá ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.7.2003 14:25 - Zuzana Psererova

V jednom bulvárním plátku jsem se k mému rozčarování dočetla, že prý je zdravější jíst antikoncepci, protoze tělo si pak myslí, že je těhotné. Prý od pradávna byly ženy stále těhotné a tělo je na to zvyklé. Psali, že menstruace není vpodstatě zdravá. Tak bych se chtěla zeptat, na které straně je více pravdy. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci, protoze mi způsobila spoustu problémů, které jsem predtím neměla. Ale udělala jsem vůbec dobře. Psali, že antikoncepce snižuje až o 40 % riziko rakoviny,takže jsem ted asi mnohem více ohrožena. Pokud to čtě nějaký odborník budu moc vděčná za jeho názor, i za názor vech ostatních. Děkuju

reagovat 16.7.2003 15:35 - Pavel

Tipnul bych si, ze odpoved odbornika bude: "neexistuji zadne studie s prukaznymi vysledky". Zajimalo by me, kde berou casopisy ty informace.

reagovat 30.7.2003 12:27 - Majka

Myslím si, že časopis Cosmopolitan, kde o tom psali, není bulvárním plátkem!!!
Sama jsem HAK baštila 10 let a teď jsou to tři měsíce, co jsem ji vysadila kvůli otěhotnění. Nejraději bych se k ní vrátila (bolesti hlavy, břicha atd.). Sama jsem brala třeba 5 měsíců prášky bez přestání. Jde to ale jen pouze s pilulky, které nejsou barevně odlišeny - tudíž mají stále stejnou hladinu hormonů. Já ten článek četla a myslím si, že má v mnohém pravdu. Když se nad tím zamyslím, tak opravdu v dřívějších dobách ženy měly více dětí a tudíž mentruaci neměly (těhotenstí, kojení, těhotenství, kojení atd.). A je fakt, že i můj gynekolog mi to radil, že si takto můžu upravovat cyklus. Mám kamárádku, která jako HAK používá injekce a je to asi půl roku, co přestala mentruovat úplně. Prý až vysadí injekce, tak se mentruace opět dostaví.
Tak zatím čus.

reagovat 30.7.2003 17:26 - Evka

Nejsem odbornik v oblasti lekarstvi, ale prostym selskym rozumem se da jednoduse dojit k zaveru, ze nase telo predstavuje velmi precizni mechanismus kde i sebemensi organ hraje vyznamnou roli (a pokud nedokazeme funkci nektere casti tela objasnit, tak je to spise nase nevedomost...). Nepredpokladam proto, ze menstruace by byla omylem prirody. Jedna se mimo jine o celkove procisteni organismu.. atd.... a k tem nejnovejsim poznatkum vedy...pamatujete jak nam davali ke svacinkam ve skole mlicko? ....kazdy den, mlecko je zdrave! ..par let potom...vedci zjistili, ze mleko je nezdrave, nedavejte detem mleko!..par let potom...pijte mleko, je zdrave! atd....atd... takze z toho plyne, ze bych se tim nejnovejsim vyznamnym poznatkem vedy ze menstruace neni zdrava vubec nevzrusovala a klidne si menstruovala dal.

reagovat 30.7.2003 23:46 - Lenka

Prý - sliby chyby. Znám plno holek, které po vysazení HAK mají trvalé problémy s menstruací a nemohou otěhotnět.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.1.2009 08:35 - lenka

pravidelna menstruace je prirozena a vypovida o dobrem zdravotnim stavu zeny a funkci pohl.organu.

reagovat 31.3.2009 18:35 -

Menstruací se nemůžou vylučovat škodlivé látky z těla, když je to výživa pro mimino.

reagovat 31.3.2009 19:46 -

Naopak prehnanym krvacenim se telo oslabuje!

reagovat 1.4.2009 09:58 - Bára

Běžná menstruace není žádné přehnané krvácení. Ženy, které používají menstruační kalíšek ví, že zase tolik krve neztratí. HA by nebyla špatná věc, kdyby se nemlčelo o jejích rizicíh a nepříznivých dopadech na zdraví a životní prostředí a nějak se to řešilo. Ale to nikoho nezajímá protože je to prostě BYZNYS a PRACHY.

reagovat 10.2.2012 13:03 - michaela

menstruaci už jsem parkrat měla ale proč by se potom rodily děcka když tu píšou že je to nezdravé to nechápu

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *