Prožitky blízké smrti: NDE - near death experience - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.4.2011 10:04 - jan-blazej

Ano, astrální svět je pestrý a záleží jen na tom, jakou máme vibraci, kterou se přiladíme tam, kam tato patří. Po prožitku smrti můžeme dosáhnout i spojení s Bohem. Je to natolik odlišná zkušenost od všech ostatních, že se s tím vyrovnáváme roky, a pokud jsme do té doby byli materialisté, celé roky trvá i konfrontace s knihami světců, kterým už dobře rozumíme, protože jsme tím stavem prošli. Osobně jsem léta přemýšlel i o podstatě všeho. Co z toho vzešlo - viz www.jan-blazej.eu

reagovat 7.4.2011 12:16 - Foxy

S prožitkem blízkosti smrti mám osobní hlubokou a opakovanou zkušenost.

Na základě svých vlastních zkušeností, a ve shodě s výzkumy jiných (viz třeba: Karl L. R. Jansen, The Ketamine Model of the Near to Death Experience: A central role for the NMDA Receptor. Journal of Near-Death Studies Vol. 16, No.1) si dovoluji považovat celý tento skutečně neporovnatelný a bezesporu i hluboce formativní prožitek za jev ryze biochemického původu.

Prožitek NDE, stejně jako prožitky příbuzné lze navodit vhodnými psychotropními látkami (či jejich vhodnou kombinací); ať již jsou umělého či přírodního původu.

Je vysoce pravděpodobné, že NDE je vedlejším efektem primárně neuroprotektivního mechanismu, chránícího neurony proti jejich hypoxií vyvolanému poškození glutamátovou excitotoxicitou.

reagovat 7.4.2011 15:26 - Verka

S prožitkem blízkosti smrti...

Vy sám jste prožil NDE?

reagovat 7.4.2011 15:41 - Mary

Článek přesně popisuje také to, jak je zkušenost nepřenosná. Druzí prostě nevěří, nechápou, jsou dokonce zlí, a člověk je na všecko sám.

reagovat 7.4.2011 15:49 - Foxy

Vy sám jste prožil NDE?

Ano.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.5.2011 22:22 - shakti

Nemám zážitek blízkosti smrti, ale mám zážitek z operace, kdy se ještě uspávalo rajským plynem ( 1964 )- byla jsem dítě a než jsem usnula, koukala jsem na sestřičky za sklem.Po probrání jsem si pamatovala pohled na velké svítidlo, co bylo nade mnou, ale shůry. A pak to, že jsem byla se sestrama a poslouchale je. Před pár roky mi maminka řekla, že jsem se po operaci změnila, začala jsem být samotářská, začala mne zajímat astronomie a život indiánů, hlavně Mayů. Vyrůstala jsem v ateistické rodině, bylo mi deset a nikdy jsem o smrti a jevech kolem neslyšela...tohle mi až o 25 let později vysvětlil Moody.

reagovat 16.5.2011 17:23 - Lola

Nedávno jsem zažila OOBE - přesněji spontánní výstup z těla (ne v ohrožení života, nýbrž v pouhém uvolnění mysli, snahy usnout), a všem zatvrzelým "realistům" a ateistům, kteří argumentují proti, chci sdělit, že to byl jedinečný zážitek, který nelze s ničím porovnat, a o kterém ani na vteřinu nepochybuji!! A neříkám to na útěcha pro ty, kteří doufají v posmrtný život, je to prostě skutečnost, realita!!!:)
Teď k samotnému zážitku - ležela jsem na zádech, znehybnilo se mi tělo a cítíla jsem hodně nepříjemné pulzující silné hučení, či bzučení (skoro jako když přelazujete rádio) v hlavě, které se stále stupňovalo. Najednou jsem "já" začala prostupovat přes své čelo ven. (to prostupování taky nebylo nic příjemného, bylo to takové násilné, možná proto, že jsem se tomu snažila zabránit). Ocitla jsem se nad sebou, rozhlížela kolem sebe (můj pohled byl periferní), dívala jsem se na sebe, byla jsem průhledná, bílá a jasná. Pak mě ale vyděsil pohled na mé fyzické tělo, a okamžitě mě to vymrštělo zpět prudce do těla.
V ležení na zádech mívám tyto symptomy jako je nehybnost těla, k tomu hučení v hlavě, někdy i pocit, že se propadám docela "často". Řádově již několik let, tak 5-6x do roka, ale pouze v době, kdy se vzbudím např.uprostřed brzkého rána tzn. jsem už odpočatá. Než se mi stalo to vystoupení z těla, nevěděla jsem, o co se vůbec jedná. Brala jsem to jako přirozenou věc, na kterou jsem si už zvykla, ale přesto strach z neznáma přetrvával, proto jsem se vždy snažila z toho stavu dostat...
Asi je to něco, co mám nějak dál rozvíjet když se mi to stává tak často. Nevím, každopádně se pokusím příště držet strach na uzdě... No ale stejně můj zážitek (zjištění o další formě života) se určitě nedá srovnávat se setkání se světelnou bytostí - Bohem. To je požehnání a musí to být nádherné:-)

reagovat 18.5.2011 11:31 - suei

Nedávno jsem zažila OOBE -...

zajímavý zážitek - je to astrální cestování, taky se mi to stalo, bohužel jen jednou a ne v takové intenzitě. Zajímalo by mě, co to vyvolává, tenhle stav - to zvonění v uších atd.

reagovat 21.9.2011 14:50 - emil

Zajímavé články jsou na www.klinickasmrt.cz

reagovat 24.9.2011 13:30 - irena

Ano.

Dobry den. A nechcete se s vasimi zkusenotmi s nami podelit?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *