Protialkoholní léčení

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.7.2002 21:03 - Katka

Muj otec (60) je alkoholik, uz to trva radu let, neni agresivni, spis velmi apaticky, jsme uz vsichni dospeli, ale psychicky nas to likviduje, jak na konci sveho zivota plneho tezke a poctive prace dopadl.Muze dat rodina nejaky navrh na leceni, jak se vlastne postupuje...sam uz nemysli..:-( dik.

reagovat 23.7.2002 14:05 - Tomáš

Citace s článku Lubomíra Vondráčka ZDRAVÍ: Ošetření proti vůli

Zákon 20/1966 Sb. o péči o zdraví lidu stanovuje, že při poskytování zdravotní péče se vyšetřovací a léčebné metody provádějí se souhlasem nemocného, nebo lze-li tento souhlas předpokládat. Deklarace o prosazování práv pacientů v Evropě uvádí, že informovaný souhlas je předpokladem pro jakýkoliv lékařský zákrok.

Úmluva o lidských právech v biomedicíně uvádí, že zdravotnický zákrok lze provést pouze poté, co k němu udělila svobodný a informovaný souhlas osoba, které se zákrok týká. Zákon ale také připouští a stanovuje podmínky, za kterých lze zdravotní péči včetně hospitalizace poskytovat bez souhlasu nemocného nebo dokonce proti jeho vůli.

Zdravotní péči lze poskytovat bez souhlasu pacienta:

- Jde-li o nemoci stanovené zvláštními předpisy, u nichž lze uložit povinné léčení.

- Jestliže osoba jevící známky duševní choroby nebo intoxikace ohrožuje sebe nebo své okolí.

- Není-li možné vzhledem ke stavu nemocného vyžádat si jeho souhlas a jde o neodkladné výkony nutné k záchraně jeho života či zdraví.


Povinné protialkoholní léčení je možné realizovat pouze tehdy, bylo-li nařízeno soudem jako léčení ochranné. Jestliže se však osoba vlivem požití alkoholu uvede do stavu, kdy je nebezpečná sobě nebo okolí, tedy kdy ohrožuje okolí či sebe, je možné za těchto podmínek zajistit hospitalizaci bez souhlasu nebo i proti vůli této osoby, tedy nedobrovolnou hospitalizaci na příslušném oddělení ( záchytné stanici, detoxikační stanici nebo psychiatrickém oddělení).

Celý článek naleznete na http://pes.eunet.cz/clanky/2002/03/20449_0_0_0.htmlreagovat 24.7.2002 21:09 - Ketka

dík.

reagovat 19.8.2002 08:24 - Michal

Bohuzel vim, s cim se asi ted potykas, sam, ackoli mi je pouze 25 let, jsem prihlasen do protialkoholniho leceni, kam jsem prisel dobrovolne, a vlastne celkem lituji ty lidi z meho okoli, co se mnou prozivali... Z vlastni zkusenosti Ti asi muzu poradit odstehuj se pryc, otec, kdyz nebude on sam chtit, toho nikdy nenecha... Drzim Ti palce a kdyby jsi mela nejake pripominky, nebo otazky, napis mi na e-mail. Jeste jednou, drzim palce, Michal.

reagovat 21.8.2002 15:49 - party girl

Michale,neber to ve spatnem smyslu,jen by me zajimalo jak se cl.,ve 25 dopracuje do protial.?Ja mam taky 25 a od sestnacti ja a kamosi parime v jednom kuse.Tak by me zajimalo jak si poznal ze jsi zavislej.JESTLI SI MYSLIS ZE JSEM UPLNY ID. TAK ME TO NERIKEJ.diky a co jatra?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.11.2016 08:44 - Tony

Jedná se o psychiatrickou...

Já vím, byl tam nevlastní fotr, nepomohlo mu to. Nakonec nevěděl kudy kam a tak se oběsil.

reagovat 25.11.2016 08:44 - Míla

... no ostudy jsem nadělal dost, mě stačilo totiž jen se dotknout nějakého alkoholu a zpil jsem se do němoty, to byl můj problém, proto nemůžu ani nealkoholické pivo, které má v sobě samozřejmě také stopu alkoholu, prostě nic, to bych do toho zase spadl .. prostě čirý pud sebezáchovy. No to pivo mi chybí, ale když pomyslím na následky - rychle zklapnu ... Míla

reagovat 26.11.2016 08:52 - Fenič

... no ostudy jsem nadělal...

Já jsem slyšel ,že i sát sperma alkoholika se nemá v abstinenci, protože může obsahovat stopy alkoholu.

reagovat 26.11.2016 11:37 - Tony

Já jsem slyšel ,že i sát...

Takové nechutnosti jsou mi zcela cizí. Já nabývám svých promilí jedině chlastáním.

reagovat 28.11.2016 10:02 - Míla

Já jsem slyšel ,že i sát...

... tak o tom alkoholickém spermatu nevím, jen vím, že tak zvaně čerstvě vyléčený alkoholik, za kterého se považuji - a jsem na to HRD, myslí stále na to, jak nic nepít, a jak se vypořádat s tím, že by si nikdy neměl dát již ani pivo ... taky moc smutná budoucnost. Míla

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *