prošlé léky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.3.2009 10:57 - bara

prošlé léky

reagovat 14.3.2009 12:47 - Krystal

Mám doma asi rok prošlé některé psychiatrické léky- Trittico a Citalopram. myslíte, že jsou opravdu zdraví nebezpečné, nebo je na těchto lécích tak krátká expirace, aby si je lidé nehromadili?Díky.

reagovat 14.3.2009 13:01 - marie

léky odevzdat v lékárně!!!!!!!!!!! V žádném případě nepoužívat, dokonce jeden náš známý lékárník tvrdí, že spíše 3 měsíce před expirací vyřadit, že se tím vyrovná even. špatné skladování léků (vlhko v koupelně a tak). Léky, které jsou prošlé mají změněné nebo neúčinné léčebné účinky, takže určitě NEBRAT.

reagovat 14.3.2009 17:35 - týna

každý lékař řekne nejíst . nevím zda je lékárna přijímá já je doposud spálila v kotli

reagovat 15.3.2009 12:24 -

zlikvidovat-nejíst

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.11.2017 17:25 - Majka

Ahoj omylem jsem si vzala 3-4...

Pokud má lék jakékoliv indikační skupiny prošlou expirační lhůtu rok, může se ještě brát. Mám s tím zkušenosti, prostě to nevadí, výrobci spíše počítají s tím, že léky bude většina lidí brát právě i nějakou dobu po uplynutí této lhůty, je to něco jako min. trvanlivost u potravin. Brala jsem i lék, prošlý 2 roky a jeho účinky byly normální a žádnou újmu na zdraví mi nezpůsobily, naopak, pomohly. Ale ty 2 roky, to už je maximum, rok je ještě v normě. Ale to jsou zkušenosti a názory moje. Určitě bych nebrala lék, prošlý více jak ty 2 roky, ale pro zajímavost dodám, že moje kamarádka si odvážně vzala lék prošlý 8 let a nebylo jí nic! Já si toho všimla jen díky toho, že už lék měl několikrát změněnou velikost i vzhled krabičky a když jsem se na tu krabičku podívala, lék byl 8 let prošlý a když jsem kamarádku upozornila, tak mi řekla, že jí nic nebylo a i tak dlouho prošlý lék jí pomohl! I když u té kamarádky šlo "jen" o běžný Ibalgin bez předpisu, já osobně bych toto neriskovala! Když se mi stane to, že při probírce léků najdu lék, prošlý déle, jak 2 roky, odevzdávám ho do lékárny, jakékoliv prošlé léky v jakékoliv formě berou v lékárně každé!Rozhodně není dobré splachovat prošlé léky do WC!

reagovat 2.11.2017 17:29 - Majka

Ahoj omylem jsem si vzala 3-4...

A ještě dodám, že mnohem horší, než si vzít lék prošlý rok, dva, který byl správně skladován, je vzít si lék, který byl skladován v podmínkách, které jsou škodlivé, hlavně teploty nad 25st., vlhko, mráz, což byl příklad např. bývalých autolékárniček! Každý ví, že v létě bývá v autě teplota na slunci 60st., i více, v zimě zase vlhko, či mráz, což je podstatně horší, i když nemá lék ještě prošlou expiraci!

reagovat 1.2.2018 05:29 - ivan

A ještě dodám, že mnohem...

Domnívám se, že v autolékárničce žádné léky nejsou !

reagovat 1.2.2018 08:16 - Jana

Mě léky neprojdou mám pouze které musím užívat a když mi docházejí jdu předepsat nové.

reagovat 1.2.2018 18:02 - Majka

Domnívám se, že v...

Pro Ivana: Vyzdvihuji slůvko V BÝVALÝCH auto lékrničkách ! V těch bývaly různé roztoky, i když ne přímo léky, ale většinou šlo o desinfekce ... a takovým roztokem, který prošel mrazem, či žárem ošetřit otevřenou ránu ... no, to jsem měla na myslí !!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *