Prosím o pomoc s identifikací nemoci ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.12.2008 16:16 - Honza

Dobrý Den,chtěl bych se zkusit zeptat zda něčím stejným nebo podobným zde někdo netrpí...Vím, že toasi není nejlepší místo pro konzultace ale chtěl bych vyzkoušet vše.

Je mi 23 let a až na diagnostikované astma (které se naštěstí neprojevuje) jsem nemělnějaký vážnější problém. Jsem jen alergik. Mívám také někdy problémy s nízkým tlakem.Asi půl roku zpět se začal u mě projevovat takový zvláštní jev (nevím jak to nazvat).

Zkusím to popsat:Z ničeho nic mi začalo brnět tělo, políval mě pot a já cítil, že začínám nad sebou ztrácetvědomí, že každou chvíli spadnu na zem (stalo se mi to když jsem čekal ve frontě upokladny). Naštěstí to přestalo. Z dehydratce to nebylo, piju průběžně po celý den cca 4 litry denně. Ten samý pocit sem pak zažil 2x ráno při vstávání (respektive mě toto vzbudilo). Šel jsem tedy ke svému praktickému lékaři. Změřil mi tlak,ten byl Ok, naměřil EKG také OK, vzal mi krev, výsledky byly OK. Řekl mi, že to bude z psychického hlediska a dokonce mi pospal nějake tření nervových destiček (moc sem tomu nerozuměl). Každopádně mi řekl,že když se mi toto opět stane tak na to nemám myslet (což mě hodně popudilo, protože když je člověku takto špatně, tak nebude myslet třeba na to,že vyhrál milion)...Sdělil mi, že můžu klidně spadnout i do bezvědomí...

Nejspíše teda budu měnit lékaře... Chci se zeptat zda v odběrech by bylo vždy průkazně ukázáno, že jsem OK a nebo mohl udělat lékař ještě další vyšetření či mě někde raději poslat...

Samozřejmě může to být od psychiky ale nechci se smířit s tím, že budu žít se strachem kde se každou chvíli \"složím\"....Prosím o sériózní odpovědi a třeba nasměrování co dělat...Díky moc.

reagovat 30.12.2008 20:24 -

Co zkusit neurologa - nejsem odborník, ale připomíná to trošku epileptický záchvat?

reagovat 30.12.2008 20:30 - ajka

Honzo, špatně se radí.Neznám tě, nevím, jaký si typ člověka. Každopádně si vzpomínám, že jsem v tomto období kolem 23 let (teĎ je mi 27) měla podobné ataky. Doktorka mi říkala po všech vyšetření které byly OK., že jsou 2 možnosti, buĎ je to psychika nebo páteř. Je pravda, že jsem v tomto období to měla docela těžké (rozchod s přítelem, ztráta zaměstnání atd...) ale nějak jsem tomu moc nevěřila. Páteř taky nic moc, tak jsem začala chodit na rehabilitaci, kde mi řekli, že mám skoliozu. To je všechno. Po pár měsících se to ztratilo, a já dodnes nevím, co to vlastně bylo........ Vím, že jsem ti moc neporadila, chce to asi počkat jak se to vyvine.... AHOJ

reagovat 30.12.2008 20:41 - M

Jsou to nervy, neprodělal jsi v minulosti nějaké trauma nebo něco podobného? Špatná zpráva je, že se s tím nic nedá dělat, budeš se muset s tím naučit žít. Doporučuji taky psychologa nebo psychiatra (třeba už jsou na to nějaké léky), potřebuješ přinejmenším terapii!!!

reagovat 30.12.2008 20:43 - Oskareta

Tohle se mi párkrát stalo, když jsem šla ráno nalačno do obchodu. Myslím si, že je to hypoglykémií. Někdy se to může stát i během dne, když jsi pár hodin předtím jedl něco, co je bohaté na cukry, a potom nic. Tomu by odpovídaly i ty výsledky vyšetření - když jsi šel na tu krev, třeba jsi večer snědl něco, co ti glykémii udrželo.

Jestli tedy mohu něco doporučit - jez pravidelně, už od rána. Ale myslím si, že pít denně 4 l tekutin až taková výhra není.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.2.2011 09:51 - karolína

Dobrý den, potřebuju poradit. Už od září mám stále rýmu. Vždycky jsem s tím tak týden doma protože mývám zvýšenou teplotu(37,5). Pak mi měsíc nic neni a pak mám rýmu zas. Nikdy jsem takhle nemocna nebyvala. Mamka mě vzala na ORL a tam mi zistili ze mám zánet v dutine(ne na cele ale v ty vedle nosu jakoby na tváři).Dostala jsem atb(BISEPTOL)na 10 dnu. Po týdnu doma mi nic nebylo ani teplota tak jsem šla ven. Když jsem přišla domů měla jsem 37,4. A druhy den taky. V noci na dnešek jsem měla 37,9. Ja jsem hroznej hypochondr a když nevim co mi je tak sem v hroznym stresu. nevim jak mě to napadlo ale furt mam pocit že by to mohla byt leukemie..Nevíte někdo co mi může být? Je to něco vážného. Prosim o radu. Je mi 15 let

reagovat 10.2.2011 09:52 - karolína

a ještě mám malou bouličku za uchem a vzadu na hlavě jakoby na konci lebky..

reagovat 10.2.2011 12:02 - Silva

Karolino,Biseptol není ATB- A ono by to asi antibiotika chtělo,jestli máš vleklý zánět dutin. Dělali ti stěry z nosa ,na citlivost? Zašla bych znovu na ORL a toto bych si vyžádala.
O leukémii neuvažuj. A tu boluli na krku mám taky a to už asi 30 let a pořád jsem tady:-))Je to tukové-aterom.Je ta boulička měkká a volná?

No a ten Honza už zapadl v minulosti ale u něj to vypadá na typickou Panickou poruchu. Možná taky to kolísání cukru v krvi.Ale proč by mu to kolísalo zrovna u pokladny v supermarketu,to nevím. Takže spíš ta PP.

reagovat 10.2.2011 13:27 - karolína

dělali mi jenom rentgen. A tak mi dali biseptol na přeléčení. Boulička je měkká a volná a když na ní nešahám, tak se zmenší ale když jí zmáčknu tak jakoby ztvrdne.

reagovat 10.2.2011 14:11 - Pavla

dělali mi jenom rentgen. A...

Může to být i uzlina a je to normální,že zduří v době,kdy je člověk nemocný. Jen to chce kontrolu krevního obrazu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *