Prolaktinom

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.6.2011 10:48 - Jana

Dobrý den, už nějakou dobu mám problém stát delší dobu rovně na nohou. Třeba se to hodně projevuje u mytí nádobí. Musím se opírat o linku a někdy ani to nepomůže, myju to na etapy. Jsem mladá, je mi 22 let. Prý mám na páteři skoliozu, ale nevím, jestli to může s tímto souviset. Taky mám vysokou hladinu hormonu prolaktinu, takže mlezivo z prsou, a podezření na nezhoubný nádor na podvěšku mozkovém - prolaktinom. Tento týden jdu na magnetickou rezonanci. Bojím se. Kromě toho mám potíže s paměti poslední dobou. Může to všechno nějak souviset?

reagovat 21.6.2011 18:20 - Jarka

Já myslím, že to nemá souvislost. Pokud máte skoliozu, mohou být ty stavy spojené s tím, ale nevím, jestli vás bolí záda.
Spíš bych to dala do souvislosti s tím prolaktinomem. Bojíte se vyšetření a jste zřejmě hodně nervozní. Ty stavy, mohou být panická ataka.( Točení hlavy, pocit na mdloby, třas rukou, brnění prstů, rtů)
Vyšetření se nebojte, nic to není. Byla jsem tam asi 3x. Také mám prolaktinom. Je to jenom nepříjemný pocit, pokud máte klaustrofobii.

reagovat 22.6.2011 08:26 - Jana

Já myslím, že to nemá...

Dobrý den, děkuji za odpověď. Klaustrofobii nemám, na MR jsem už jednou byla, zvládla jsem to v pohodě. Tehdy tam nic nebylo a je to cca čtyři roky. Jak řešíte prolaktinom? Berete Dostinex nebo je třeba to řešit operativně? Nebo nějak jinak? Také prožíváte panická ataka?

reagovat 22.6.2011 08:53 - Jarka

Dobrý den, děkuji za...

Mám prolaktinom už spoustu let. Nejprve tam nebyl nádor, ale jenom zvýšená sekrece. Potom se běem několika let udělal nádor ( 3x4 cm). Chtěli to operovat, ale naštěstí to zabralo na Dostinex. Na poslední MR jsem tam měla už jen nějakou slupku. Dokonce jsem zase začala menstruovat. Hladina prolaktinu se drží v normě. Bude to dobré, uvidíte.

reagovat 22.6.2011 09:17 - Jana

Mám prolaktinom už spoustu...

Paní Jarko, na endokrinologii mi po odběrech řekli, že mám extra nízkou hladinu estrogenu, že se diví, že vůbec menstruuji. Ale já menstruuji. A dokonce pravidelně. Tak to jste měla už dost velký nádor. Jak dlouho jste musela Dostinex brát? Měla jste kromě sekrece i jiné potíže?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.6.2012 12:20 - Aneta

Dobrý den, už nějakou dobu...

Ahoj mám uplně stejný problém, je mi taky 22let, od dětství mám skoliozu a po vysazení hormonální antikoncepce se mi už dva roky nedostavila menstrulace. Mám také adenom na hypofýze - prolaktinom, vysokou hladinu prolaktinu - léčíme to hormonálními léky dostinex. Občas se mi motá hlava, občas migréna, na nohy trpím také ael spíše co se týče křečových žil.

reagovat 1.6.2012 12:27 - Aneta

Ještě bych se chtěla zeptat jak dlouho vám trvala léčba a za jak dlouho se dostavila mestrulace? A jestli vám někdo nabídl nějaké rozmné vysvětlení, proč se to vlastně tvoří? J Beru dostinex už 2. rokem a zmenšil se mi na polovinu, ted poslední půl rok stagnuje, tak jsme zvýšili dávku. Jakou dávku berete, já dost zvolna, půl prášku za týden.

reagovat 8.12.2013 21:32 - ajv

Ahoj, mam makroadenom 17x9x8... beru dostinex. je v teto velikosti velkapravdepodobnost operace? pocatecni hodnotu prolaktinu jsem mela kolem 470...

reagovat 9.12.2013 01:57 - Blanka

Ahoj, mam makroadenom...

Máte na mysli asi milimetry?Dcera má hodnotu prolaktinu 670,menstruaci má dlouhodobě slabou.Teprve jdeme k odborníkovi.Co ten Dostinex,snáší se dobře?.

reagovat 25.12.2013 19:36 - ajv

ano, ja ji neměla vůbec. dotinex snáším dobře, jen po něm mám trochu závratě... anštěstí se bere na noc...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *