prolaktin

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.11.2000 13:01 - ewa

Cim muze byt spusobena zvysena hladina hormonu Prolaktin, kdyz jsem nebyla tehotna ?

reagovat 30.11.2000 23:21 - Doktorka

Zvýšenou hladinu prolaktinu může vyvolat porucha v oblasti podvěsku mozkového (hypofýzy). Abnormálně zvýšená hladina prolaktinu je často příčinou neplodnosti. Dá se to léčit bromokryptinem.

reagovat 11.12.2000 16:02 - Zuzana

Mám mírně zvýšenou hladinu prolaktinu, což prý může být způsobeno vlivem stresu. Tuto informaci mám od své lékařky a také z Iternetu přes vyhledání hesla "prolaktin". Což zkusit nějaké relaxační techniky?

reagovat 30.4.2001 23:53 - Eva

Je mi 30 let.V únoru tohoto roku mi byl hysteroskopií odstraněn polyp z dělohy.Hystologie
dopadla dobře.V březnu mi bolel levý prs 3-4 týdny a objevila se žlutozelená sekrece.Podstoupila jsem mammologické vyšetření
a ultrazvuk.Bolest ustoupila,ale sekreci mám stále.Byla mi odebrána krev na hormony.Mám zvýšenou hladinu prolaktinu(640),po měsíci mi bude zkontrolován.Co to všechno může znamenat?

reagovat 20.5.2001 00:01 - Doktorka

Otázka je již zodpovězena výše.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.6.2014 10:28 - Dana

Ahojte, mám dotaz.... z prsou mi vytéká docela dost (tekutiny) podobná mlezivu, měla jsem to už dřív nějakou dobu po kojení se mi to také objevilo, ale ne v takové míře... prsa mě někdy svědí a jsou bych řekla více žilnatá... těhu test jsem si dělala a negativní i MS jsem měla.. tak nevím jestli jsem těhotná a nebo je to ta zvýšená hladina prolaktinu.

reagovat 22.7.2014 10:29 - Nikola

Dobrý den, chci se zeptat na zvýšený prolaktin. Může se po spánku hladina zvýšit abnormálně? Tedy mě lékařka v krvi zjistila hladinu která byla mimo fyziologické rozmezí tzn. 531 (jednotku teď nevím) a říkala, že i kdyby to souviselo se spánkem, tak se hladina nezvýší o tolik. Odběr proběhl asi hodinu a půl po probuzení. Může to s tím souviset?

reagovat 24.8.2014 13:25 - Lenka

Ahoj, doktor mi zjistil zvýšenou hladinu prolaktinu taky hodinu po probuzení. I tak jsem musela na endokrinologii, kde mi vzali krev znovu (čekám na výsledky), objednali mě na magnetickou rezonanci a mám brát dostinex 1tbl/týden. Dost se bojím vedlejších účinků. Měl je tady někdo?

reagovat 12.11.2014 14:49 - Veronika

Mám asi také zvýšený...

Ahoj Dano,

nádorem v hlavě mě také strašili. Magnetická rezonance nic neprokázala, tak mi doktorka sdělila, že tam stejnak musí být malý útvar co mi prolaktin zvyšuje jinak že neví. Je mi 29 let - po vysazení antikoncepce jsem to už nedostala. Je to již dva roky. Antikoncepci jsem musela po 10ti letech vysadit protože mi zjistili Leidenskou mutaci krve. Od té doby mám deprese. Prolaktin mi už měsíc léčí, ale stále nevím na čem jsem. Vypozorovala jsem, že stav deprese přichází vždy když bych měla dostat menstruaci. Ale ta stále nepřichází :-( Chtěla bych mít miminko, ale v tomhle stavu se bojím a navíc to nejde. Držím palce, všem ať to dobře dopadne. Koukám, že nás je celkem dost :-(

reagovat 3.3.2018 17:08 - martin

Dobrý den, s dotazy na...

Ano, je! Jenže léky na depresi neléčí příčinu, jen vám pomáhají s dopaminy stav přežít. Byl jsem na specializovaném pracovišti, kde zjistili, že to nejsou deprese, ale příčina je jinde. A pak se ukázala zvýšená hladina prolaktinu. A léky, které jej sniží, vám teprve opravdu pomohou.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *