Proč žít?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.11.2004 20:35 - Milan

Tak si jen tak z deprese brouzdam po netu, ve vyhledávači hledám slovo "nenávidím" a narazím na tuto stránku. Přesněji do diskuze "nenávidím děti". Tak si to pročítám a říkám si že bych si tu mohl popovidat o mém problému. Můj problém je že jsem zklamaný životem. Jsem ateista, tudíž nevěřím v boha který by mi mohl dát důvot žít. Všude kam se podívám vidím jen hloupost, omezenost, zlost, nevěrnost, hloupost, hloupost , hloupost.... A to mě bolí. Samozřejmě že i já mám své chyby a některé i dost velké, ale uvědomuji si je (samozřejmě že asi né všechny) a snažím se je eliminovat. Je to pro mě velice těžké popsat, protože je to hodně komplikované. Jistě že vám se to asi tak nezdá protože jsem vám to popsal trochu odlechčeně. No, i tento nápad svěřit se vám se svým problémem se mi zdá dost pošetilý a naivní. Né že bych chtěl podcěnit váš intelekt a vaše zkušenosti, ale spíš myslím že semnou ztratíte trpělivost. Tedy pokud budete někdo tak laskav a vyjádříte mi svůj názor. Spíš tento pokus beru jako informační seriál, ze kterého si udělám vlastní závěr, protože to zde nejspíš nevyřeším. Tak , moje otázky zní: Proč žít? a Proč nezemřít? (možná mi spíš odpovídejte proč žijete vy)

reagovat 20.11.2004 22:48 - Bára

No tak to je fakt maras, buď se dost hodně nudíš nebo máš vážný psych. problém...Nebo bys měla dostat od života pořádnou facku, aby sis ho vážil. Ale třebas dostal a jsi fakt v šílené v depresi......Ale tp jsou potom tyto řeči normální a chce to odborníka!
To je spíš už jen filozofie, která patří někam do deníčku, co jsi napsal...Všichni nejsou špatní, zlí, omezení...Jsou takoví, ale ne všichni. A pokud si to myslíš a je Ti ze všech zlé, tak to máš fakt blbé.
Bára.

reagovat 20.11.2004 22:58 - Bára

Život je krásný už proto, že JE...

Sama bych mohla říct to samé co Ty (promiň, že tykám)...Znám život od šikany, ppp, depresí až po sebevraždu...nebo o její pokus. A bylo toho více. Přesto si života velice, velice vážím. Je hodně lehké o něj přijít nebo se z něj přestat radovat. Ale je to blbost. Bylo mi zle, že nebyl SMYSL žít. Teď procházím hodně těžkým obdobím, možná ještě horším než tehdy při tom všem, co jsem zde vyjmenovala. Lidé jsou zlí, umějí být, umějí být hloupí a omezení...Sama to znám velice dobře, zažívala jsem a zažívám. Ale NELITUJI, že žiju. Život miluju, i když není každý den hezký. Jsi jistě pesimista, o tom ani není pochyb. Můžeš klidně napsat, co tak zlého Tě potkalo, o co nebo o koho jsi přišel, proč jsi tak zklamaný životem. Umírají nevinní lidé, děti...Jejich příbuzní můžou potom být znechuceni životem, být smutní atd., jinak jde opravdu spousta věcí vyřešit. Jde. Ale život vrátit nelze...

reagovat 20.11.2004 23:58 - eva

No, tos mi paď do noty, Milane. Nevím, čím to je, ale já mám dnes stejné pocity, a zhruba v dobu, kdy jsi tuto otázku tady položil, tak jsem si ji kladla - a kladu - TAKY... Báro, to je hezké, že život je hezký, ale někdy se prostě cejtíš tak, jak Milan právě napsal... Jela jsem ty pocity vydejchat ven, čuměla na lidi kolem sebe a říkala si, že bych chtěla být někým jiným, kýmkoliv než jsem já. Někdy se to prostě tak semele. Milan projel internet, já město. Odpověď ti nedám - proč? Sama ji hledám. Báro, to není pohrdání životem - to je stav. Možná deprese. Tak jsem musela reagovat, protože jsem po návratu z města taky úplně náhodou zavítala sem... Mějte se oba! Eva

reagovat 21.11.2004 00:51 - B.H.

Osobne ziji abych spotrebovaval jedno co. Kdo ma ze zivota deprese, at ho klidne oposti (myslim ten zivot). Zarucene zpusobuy sebevrazdy momu poskytkout, bude-li zajem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.9.2018 17:46 - sdfg

Ti kdo si tetují na těla lebky s hnáty, tak ti to mají podle mne jasné.Satan je jejich pán.
Nicméně,asi tam musí být dobře, protože se nikdo nevrátil z pekla ,aby podal svědectví.(nebo jsou tam dobře přikovaný a dělá jím ochranku nějaký sadistický pekelný komando z koncentráku, kteří i v pekle dělají oficíry) to je pravděpodobnější.

reagovat 15.9.2018 20:37 - verici

Já jsem paranoidni schizofrenik a kromě doktorů mi také hodně pomáhá moje víra v Boha a v Ježíše Krista. Když člověk věří v Boha, tak nikdy není úplně sám!

reagovat 15.9.2018 21:39 - to

Já jsem paranoidni...

si asi pleteš se seznamkou, ale nevím, nevím, jestli tady nějakou sbalíš.

reagovat 15.9.2018 22:16 - Je to tak

Já jsem paranoidni...

Když clověk věří Bohu nikdy není sám, mě to taky pomáhá.

reagovat 19.9.2018 06:44 - Karel

Proč umírat? :-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *