Proč vám strava neposkytne všechny potřebné živiny - koment

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.6.2012 00:14 - Mary

To je bohužel smutný fakt dnešní doby, že je chemicky oštřeno i to, co by nemuselo být, když je určeno pro rychlou spotřebu. Nemůžu se zbavit dojmu, že zákazníků se nikdo na nic neptá, jaké potraviny by chtěli kupovat: výrobci a řetězce si dělají absolutně,co chtějí. Zákazník to zaplatí, ale ví houby,co a odkud jí.

reagovat 4.6.2012 08:02 - To je fakt.

Lepší by bylo jíst neošetřené potraviny a mít pak zdravotní problémy z plísní, salmonel apod. Producenti potravin by ušetřili za konzervanty, farmaceutické firmy by vydělaly na léčení konzumentů a zaměstnavatel by ušetřil na vyplácení mezd v době pracovní neschopnosti. V případě aflatoxinů a botulotoxinů by to bylo dokonce výhodné i pro stát, protože by se zbavil lidí, kterým by potom musel vyplácet důchody.

reagovat 4.6.2012 09:18 - Šárí

Já sama jím z velké části chemicky neošetřené potraviny a kupodivu-žádná salmonela, žádné plísně, žádný botulotoxin. Ono holt se musí jeden naučit, jak na to, místo aby trousil trapné kecy.

reagovat 4.6.2012 16:18 - !

Jeden se to možná naučí, ale co s těmi ostatními?

reagovat 4.6.2012 16:23 - Věra

Většina Čechů se při výběru řídí cenou potravin a nikoliv kvalitou. A podle toho to taky vypadá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.6.2012 19:27 - Lounek

No, nevím, nevím.. Když...

To je otázkou priorit, ale kromě důchodcovské kategorie je vybavenost rodin autama kolem 80%. Na to všichni mají. V těch zmiňovaných chudších zemí má auta jenom kolem 50% rodin v produktivním věku. Tak si asi radši koupí kvalitnější potraviny a jezdí vlakem nebo autobusem.
U nás v nedávném průzkumu 40% 10-letých dětí odpovědělo, že v životě neseděly ve vlaku. A pak, že jsou na tom Češi blbě, to je jenom takové klišé. Kdo jediný na tom je blbě, to jsou matky samoživitelky, tomu věřím.

reagovat 4.6.2012 19:47 - Vočko

To je otázkou priorit, ale...

No, ta auta.. to nebyl asi dobrý příklad.. Co se týká stáří vozidel v ČR, tak jsme na tom téměř nejhůř v Evropě. I já bych autobusem občas jel, jen kdyby už nebyly ty spoje zrušené..dostat se do práce bez auta? Pro lidi mimo město nemožné. A otázka priorit? No, jíst se musí, bydlet taky, topit a ještě asi milion dalších věcí..

reagovat 4.6.2012 19:50 - Potíž

je v tom, že jsme v cenách dostihli Evropu a s platy zůstali na Východě.

reagovat 30.11.2012 16:41 -

Ehm.. Pokud konzumujete "vyváženou stravu", tak bude asi těžko problém s fastfoodem nebo nedostatkem ovoce a zeleniny. Kterej expert tohle psal??

reagovat 30.11.2012 21:27 - Mary

Jídlo se stalo jen předmětem byznysu, vyrábí se za účelem zisku, a ne aby obsahovalo nějaké snad živiny- vitamíny, minerály? Leda ty práškové z chemičky. Podle toho to vypadá. Jaksi nepřibývá zdravých lidí, a dokud budou doktoři tvrdošíjně popírat jasnou souvislost mezi jídlem a zdravotním stavem, nic se nezmění. Na to ale musí přijít každý sám. Možná jako zklamaný pacient, možná jen napálený zákazník.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *