Proč tolik tloustnu?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.5.2002 17:03 - Mariana

Dobry den
chtela bych se zeptat proc tolik tloustnu.Mam akorat tluste bricho a ani nevim proc, dokazete mi poradit???
Dekuji za Vasi odpoved.
Mariana

reagovat 10.6.2002 15:24 - Iva

Marianno, nepíšeš, kolik je ti let, kolik vážíš. Přírůstek na váze je způsoben nerovnováhou mezi příjmem a výdejem. Když tloustneš, zřejmě víc jíš a málo se hýbeš. I to, že přibíráš do břicha je zřejmě následek sedavého způsobu života. Zřejmě necvičíš a jinak neposiluješ břišní svaly. Pokud jsi prošla lékařským vyšetřením, které vyloučí onemocnění orgánů břicha (zvětšení jater, onemocnění slinivky), doporučuji ti prostudovat si literaturu, týkající se zdravého hubnutí a změny životního stylu. Zkus nakouknout na server www.zhubneme.cz. Máme tam rozsáhlou diskusi ke zdravému hubnutí. Žádné diety, žádné prášky a zázraky, ale zdravá úprava jídelníčku a zdravé pohybové návyky. Jsou tam všechno ženy, kterým se díky tomu fóru, daří úspěšně hubnout. Kromě jiného si tam dobře popovídáš i o jiných věcech a zažiješ morální podporu v řešení tvého problému. Určitě tě uvítáme. V současné době vedeme diskusi ve fóru Zhubneme - Vždy s úsměvem VII. Tak se stav na kus řeči.

reagovat 11.6.2004 22:43 - Centrum čínské medicíny

Redukční program
Redukční program - prostě program pro každého, kdo se rozhodl něco příjemného udělat se svým tělem.

Obezita či nadváha se stala velmi častou civilizační nemocí. Snaha se jí zbavit je jedním z nejvíce diskutovaných témat v (nejen) dámské společnosti. Byly vypracovány tisíce diet - různě účinných, více či méně snesitelných.

Námi nabízený redukční program klade důraz především na šetrnost vůči organismu. Nežádoucímu jo-jo efektu je zde předcházeno stimulací ušních akupunkturních bodů, která ovlivňuje pocit hladu a psychickou vyrovnanost. Akupunktura je výraznou pomocí v zabránění průvodním jevům plynoucích z omezeného příjmu potravy, jako je celková slabost či překyselení žaludku, a dále psychických dopadů - nervozity, podráždění, nespavosti apod.

Doporučovaná dieta je sestavena dle principů čínské dietetiky. Jejím cílem je odstranění odpadních látek z těla, odlehčení organismu, navození rovnováhy dvou protikladných aspektů - JINu a YANGu - v těle a v neposlední řadě i osvojení si správných stravovacích návyků. Během třítýdenní kúry mají klienti možnost konzultace na naší klinice.

Redukční program se stal velmi oblíbeným a vyhledávaným mezi širokou veřejností.Redukční program provádíme v nezměněné podobě od roku 1998 a je "otestovaný" na velkém souboru klientů. Je určený pro motivované jedince, kteří však nemají dostatečně pevnou vůli či přesně rozepsaný dietní režim. Kúra je dvacetidenní a po jejím absolvování je průměrný pokles hmotnosti 1/9 výchozí tělesné hmotnost. Pro dosažení tohoto příjemného výsledku se využívá několik aspektů.

Motivace
bez které by to nešlo a klient by pochopitelně nenavštívil naše zařízení. Další pilíře diety slouží k podpoře motivace a nastolení jasného řádu, podle kterého je potom snadnější postupovat.

Dieta
tvoří nejdůležitější součást redukčních kúr. Při jejím sestavení se využívá základních nutričních poznatků a rovněž učení čínské medicíny o yinu a yangu v dietetice. Malé množství konzumovaných potravin zajistí přísun nezbytných výživných látek (minerálů, vitamínů, fosfolipidů, bílkovin), při jejichž nedostatku vzniká podvědomá nutnost přerušit dietu a najíst se. Navíc, základním předpokladem diety je nepoškodit organizmus karencí (nedostatkem) nezbytných látek.

Ušní akupunktura
pomáhá při regulaci metabolických dějů a při tlumení stresu. Představy, že by po napíchnutí jehliček do ucha někdo zhubnul bez dalšího nažení jsou již překonány. Jehly svým reflexním působením pouze odstraní stres z hladovění, z nemožnosti zajíst své každodenní problémy, utlumí sekreci žaludečních šťáv, zvýší práh pro navození stresu. Jehly se napichují až po 24 hodinovém hladovění, aby nebylo pochyb o jejich lokalizaci (pryč je rovněž doba, kdy se jehličky píchaly na počkání od boku a samozřejmě se zcela minuly účinkům).

Režimová opatření
dalším ze "Svatoplukových prutů", nutných pro zdárné ukončení diety je způsob, jakým stravu konzumujeme. Zásadou je dlouhé žvýkání potravy, jednak kvůli kompletnímu strávení tohoto malého množství a jednak kvůli výuce. Po skončení diety se totiž snažíme nezapomenout na tento "umravněný" způsob konzumace, což se nám poté odmění udržením si hmotnosti.

Dohled lékaře
během dvacetidenní kúry přichází klienti na pravidelné kontroly, při kterých se pochlubí svými "mezičasy" v poklesu hmotnosti, zkontroluje se ucho s jehličkami, klienti se povzbudí či napomenou, podle toho, co vyžadují okolnosti.

Detoxikace
významný vedlejším produktem redukční kúry je pročištění organizmu. Při dietě se klade velký důraz na výběr potravin, které neobsahují konzervační látky či nevhodné příchutě. Pro zažívací trakt je to balzám. Jednak nemá co na práci a tak zde probíhá regenerace, jednak nepřijímá toxické látky ze stravy a navíc konzumované potraviny mají i přímý regenerační dopad na vnitřní orgány (černý sezam, ovoce, zelenina).Zkuste taky naši dvacetidenní redukční kúru!


reagovat 12.6.2004 00:19 - Violet

Marianno , nechci te nijak strasit , ale mi se pred dvema lety zacalo dit neco podobneho , pribirala jsem jen na brise , do toho zhorsene ochlupeni ( hirsutismus ), vynechavani menzes , polyurie ( caste močení), deprese až na půdu , bolesti nohou ,...pokud toho mas taky víc , a třeba stejné problémy , jake jsem tady popsala a nahodou se ti třeba dělají na břiše fialovo-červené strie nebo začnou dělat, řekni to své obvodní lékařce , popř. gynekoložce a ty tě odešlou na endokrinologii , kde tě hormonálně vyšetří ! Užíváš antikoncepci ?

reagovat 3.9.2004 16:44 - Aja

Mam neco podobneho jako popisujes.. Muzu se zeptat na podrobnosti? Jaka byla diagnoza a jak te lecili? Diky moc ;-). Aja

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.4.2013 14:47 - lucka

Proč přibírám při dietě??jím pouze celozrné pečivo,ovoce,zeleniny a piju mléčné výrobky..děkuji za odpověď.

reagovat 9.4.2013 14:47 - lucka

Proč přibírám při dietě??jím pouze celozrné pečivo,ovoce,zeleniny a piju mléčné výrobky..děkuji za odpověď.

reagovat 9.4.2013 14:52 - .....

vynech alkohol a cukry

reagovat 9.4.2013 15:07 - lucka

vynech alkohol a cukry

Alkohol nepiju a vynechavam vse v cem ji cukr...jim jen müssli...

reagovat 10.4.2013 11:48 - lenka

Alkohol nepiju a vynechavam...

Zase dalsi co ji mussli. lucko místo mussli radeji mysli.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *