Proč je pohlaví chlupané?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.8.2005 17:33 - Břéťa

Včera jsme měli z pár známými dost interesantní rozhovor na téma "Proč je kunda chlupatá". Ač jsme do debaty zapojili nespočet lidí, nepodařilo se nám shodnout se na důvodu ochlupení pohlavních orgánů. Nevíte někdo odpověď?
Díky

reagovat 28.8.2005 18:10 - citrón

Asi jsi nikdy neslyšel o tom, že ochlupení nám zůstalo po prapředcích kolem tělesných otvorů, aby je chránily před škodlivými vlivy a hlavně před únikem tepla.
Vy asi nemáte s kámošema z učňáku co dělat že?:)
A co takhle použít jiné slovo než kunda?
Neznáš co?

reagovat 29.8.2005 13:31 - LA4

Tak, s tim ucnakem si me dostal, rad bych vedel, co te privedlo na myslenku, ze jsme vsichni z ucnaku? Byl bych potesen, kdyby jsi nam ty mohl rici kolika tituly se honosis. Vetsinou jsme vsichni studenti vysokych skol, nekteri z nas maji jiz dostudovano. Ale zpet k otazce. Byl bych docela rad, kdyby jsi mohl popsat skodlive vlivy. Moc me jich nenapada. Nevim jak je to s tim teplem, ale myslim si, ze mista v okoli pohlavnich organu, byla od te doby co se clovek zacal oblekat, asi nejvice zakryvana, presto je tam ochlupeni velmi huste. Na zaver bych se chtel zeptat, jestli to ochlupeni stale jeste plni nejakou funkci, jedna me napada a jde o skodlivej vliv a to, ze to odradi dost osob v dalsim zkoumani, co vlastne za tema kalhotkama je.

reagovat 29.8.2005 13:44 - LA4

Je tu docela dobrej nazor, nesel jsem ho na netu. Stoji za precteni, hlavne pro citrona. Pocení slouží ke snížení tělesné teploty. Kůže vylučuje tekutinu, která se odpařuje a odebírá tělu skupenské teplo.
Pokud trochu znáš fyziku, budeš asi znát i pojem rosný bod. To je obsah vodní páry, nad který se už nedostaneš a při zvýšení koncentrace už dochází k její kondenzaci (= orosení předmětu).
Tepelná vodivost zase definuje rychlost vyrovnávání teploty mezi dvěma místy. Kapaliny a plyny (tedy i vzduch) mají velmi špatnou tepelnou vodivost díky svojí molekulární struktuře. Šance na vedení tepla je jen v případě cirkulace, která v tomto případě na kůži dostane nenasycený vzduch, který může absorbovat další vodní páry a tak ochlazovat tělo. Tím se jendak odvádí teplý vzduch, ohřátý o lidské tělo, ale i zaručuje možnost dalšího odpařování.
Znemožníme-li jakkoliv cirkulaci vzducuhu, začne se vylučovat pot. Ten se odpařuje do chvíle, dokud vzduch v okolí není plně nasycen. Pak pot volně stéká bez chladících účinků.
V tom místě vznikne vlhké a teplé prostředí. Nejen že je to hodně lidem nepříjemný, ale může být vhodný i pro některý bakterie nebo plísně. Opravdu netuším, co škodí víc, jestli ty bakterie, nebo kosmetika. Každopádně chlupy brání ochlazování těla a to je sám o sobě nebezpečný stav (přehřátí organizmu, zvýšení zátěže oběhového systému...).
Připadne mi rozumnější nechat k potním žlázám proudit vzduch, nebo alespoň nechat pot přímo vsáknout třeba do trička, aby se odpařoval a chladil.
Mimochodem, člověk je pokud vím jedniný tvor, který má potní žlázy pod ochlupením. Třeba pes se nepotí vůbec, místo toho se chladí odpařováním slin z jazyka, pocení by totiž bylo neúčinný... Prostě příroda se spletla a my to musíme napravovat.

reagovat 29.8.2005 17:55 - Merlin

"Prostě příroda se spletla a my to musíme napravovat." Tak vetsi kravovinu jsem uz opravdu dlouho necetl! :-D Napravovat jak? Holit chlupy?? Svata prostoto...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.5.2009 22:24 -

Vesmíre!

Další-chlupané,pro chlapi,průsvytné,sedmi-blbi,proberte se!

reagovat 23.5.2009 22:49 - Karel

Chlupy na pohlaví mají mhoho důvodů - vždyť pohlaví, sex, rozmnožování je to nejdůležitější, kvůli čemu jsme na světě.

Hlavní důvod je ale celkem prozaický: zabraňují vstupu nečistot k pohlavním orgánům - to platí pro ženy i muže.

reagovat 23.5.2009 23:00 -

jo a leckdy se tak zapaří a zasmrádnou,že nečistoty plodí samy.

Kolikrát jsem hluboko v dírce našla chlup od nevyholeného chlapa,co to tam asi tak má co dělat?Lovit to,to není sranda!

reagovat 23.5.2009 23:17 -

mě tam jednou vlezl škvor.hrůza .

reagovat 29.9.2009 21:43 - xMa

ochlupeni melo chranit dulezite organy tela, to dava smysl - ale co podpazi?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *