Proč nám u lékaře vadí doplatky, ale s úplatky problém nemáme? Smýšlením máme blíž k Albáncům než Švýcarům - koment·¯e

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.8.2017 22:51 - Eliška

Ve svýcarsku si nerozkradli státní pokladnu a tak se mají lépe než my a v ČR se snažíme dostat se alespoň na úroveň rakouska a ani za 27let jsme se nehnuli z místa a jsme pořád tam kde jsme byli.Stát je rozkradený a koruna nemá žádnou cenu.Ale máme kapitalismus a pohádkový blahobyt.

reagovat 8.8.2017 23:25 - D

Ve svýcarsku si nerozkradli...

To ale s daným článkem moc nesouvisí. Důležité je, že Češi platí raději úplatky než poplatky. Prostě "nechci slevu zadarmo". Záležitost kultury, nikoli státního nebo národního bohatství. A ta kultura je podobnější té balkánské než té západní. Hodně korupce, rodinkaření, kamarádšoftů, málo transparence a vymahatelnosti práva.

reagovat 8.8.2017 23:35 - to

To ale s daným článkem moc...

máme v Anglii taky.

reagovat 9.8.2017 10:18 - !

Ve svýcarsku si nerozkradli...

Bude to asi tím, že úplatek dostane osobně doktor, kdežto poplatek jde anonymně do kasy pojišťovny a tam ho někdo ukradne.

reagovat 9.8.2017 10:32 - To je věc poslanců

To ale s daným článkem moc...

že nedokázali přijmout reformu zdravotnictví. Oficiálně si připlatit nelze, tak pokud chci lepší péči, tak musím dát úplatek. Jiná možnost není. Ani pojišťovny neumožňují žádné připojištění, protože jim to stát zakazuje. Jednu dobu nadstandarty byly, ale zasraní socani je zrušili a už nebyly obnoveny. Jediné, co jde připlatit ofiko, to je nadstandartní pokoj.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.8.2017 21:58 - Iva

Ještě něco, za co sse snažím bojovat...a nejen já:
Za sebe bych v momentální situaci ve zdravotnictví uvítala pro nemocné KLID.
Že budou, alespoň v nemocnici kde pracuji, skvěle ošetřeni a léčeni dle nejnovějších standardů to vím. Ale co mi moc vadí je, že si člověk nemůže automaticky zaplatit svůj pokoj. Chápu, že na to nejsou kapacity, ale kdyby přemýšleli dopředu...již nyní by mohli na tom pracovat. To je věc budoucnosti.
Co by se ale již nyní mohlo změnit: po revoluci se uvolnily zajeté zvyky, které ale byly pro pacienta zdravé.
Nyní se sice dostanete na 2-3 lůžkový pokoj se sprchou a WC, ale od rána tam řve televize, dopoledne se dveře netrhnou kvůli personálu, žákyňkám, studentům a když si chcete odpoledne po obědě zdřímnout /po probdělé noci, jelikož sousedka strašně chrápe a personál vás chodí kontrolovat/, zjistíte, že o odpolední klid vedení klinik pouze prosí. Není "povinný"....Takže se lehce stane, že posloucháte šestou hodinu zapnutou řvoucí televizi, kterou se snaží překřičet osmičlenná návštěva u vedlejší postele.
Vím, zní to nadsazeně, ale bohužel, toto je zrovna pravda.
A vím, že ač se to lidem nelíbí, být to na mně, zavedu na pokojích(!) opět návštěvní hodiny.
A povinný odpolední klid.
Přeji všem hodně zdraví.

reagovat 11.8.2017 23:23 - Hanka

To myslíte vážně?

A...

Ano, vím o tom. Dříve i lidé měli možnost být napojeni na umělou ledvinu pouze do určitého věku. Dnes není věk omezující faktor. Tak je to třeba i s transplantacemi atd... Prostě za dobu od revoluce v plno ohledech naše zdravotnictví dohnalo západ. Kardiologii máme na některých pracovištích na špičkové úrovni - třeba v Č. Budějovicích, v Ikemu... V cizině je však též na mnohých pracovištích na špičkové úrovni plus je tam lepší přístup zdravoního personálu k pacientům (doktoři se tam nechovají tak povýšeně, s pacienty - klienty mají mnohem rovnoprávnější vztah, nejsou unavení a přepracovaní, protože mají mnohem lepší podmínky k práci než naši lékaři, to samé platí o středním zdravotním i o pomocném personálu), mnohdy lepší vybavení pokojů (což souvisí s vaším druhým příspěvkem), lepší stravu, která je pro proces uzdravení brána jako též velmi významný faktor, psychologickou, popř. duchovní podporu... Takže se nelze divit, že pokud někteří lidé usoudí, že jim v cizině bude poskytnuta lepší péče a mají na to finanční prostřdky, tak se jdou třeba léčit do ciziny... A že existuje komerční pojištění, které tuto možnost nabízí, je pravda. Nebudu vám zde psát více, aby mne někdo nenapadal z nějaké reklamy či že pro nějaké takové pojištění pracuji. Ale nejde jak píšete o komerční pojištění pro případ nemoci, abyste měla i během nemoci finanční prostředky, ale o pojištění, abyste se mohla léčit v cizině, pokud se vám bude zdát, že vám tam bude poskytnuta lepší péče. Nepřu se tady o to, jestli u nás je nebo není poskytována vždy a všem nejlepší možná léčba, pouze říkám, že možnost léčit se v cizině existuje a že to někteří lidé využívají, ať již přes svou zdravotní pojišťovnu (pokud ona usoudí, že pouze léčba v zahraničí může pacientovi pomoci), přes komerční pojištění či si vše hradí ze svých prostředků.

reagovat 12.8.2017 00:01 - K.

Ano, vím o tom. Dříve i...

Si strašně protiřečíš.

Dnes nejsou ve zdravotnictví peníze na nejlepší možné léčby, takže je nedostane oficiální cestou ani chudý ani bohatý.

To je hovadina, už jen čekám tu reklamu :DD

reagovat 12.8.2017 13:18 - Hanka

Si strašně protiřečíš....

Neprotiřečím - to, že třeba v kardiologii je špičková léčba pro všechny (pokud se včas dostanou na špičkové pracoviště), neznamená že v jiných oborech a při jiných diagnózách tomu je taky tak. Např. ne všichni pacienti z roztroušenou sklerózou mají přístup k nejmodernější léčbě...

reagovat 12.8.2017 15:23 - Iva

Neprotiřečím - to, že...

Píšete strašně zmateně...
Nejdřív napíšete "10.8.2017 22:06 - Hanka
Tak např. léčbu rakoviny nebo srdečních onemocnění."

Když se ozveme, že jste mimo, tak se vytasíte s RS.
Když vám ukážu, jak skvěle je na tom neurologie, co vytáhnete příště?
Těžká diskuse, kor když ani neznáte pojmy. Už jste si zjistila, co je standarta?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *