Proč MÍT děti?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.9.2004 11:02 - Andy

Když si tak pročítám příspěvky v některých diskuzích na téma plození dětí, mám pocit že děti nikdo nechce. Je chuť mít děti opravdu projevem neředěného altruismu? Dost těžko se smiřuju s představou nastíněnou těmi kteří říkají že děti nechtějí (nebo "ještě ne"), totiž že pořízením dítěte končí plnohodnotný život a začíná stagnace a odříkání. To na rodičovství opravdu nenacházíte nic pěkného. Já myslím, že je to začátek ne konec. A vy?

reagovat 7.9.2004 12:00 - b.

Proto žijeme,abychom měli děti a jakékoliv kalkulování s tím,že mne děti o něco připraví je odporné sobectví.Mám švagrovou,která nemohla mít děti a stali se z nich takoví lakomci,že to nemá obdoby.Sobci,kteří necítí potřebu něco dávat,jen brát a brát.

reagovat 7.9.2004 12:00 - Janinka

Samozrejmne, ze je to konec. Konec jedne etapy zivota a zacatek dalsi. Mit deti je uzasne a je to pokracovani zivota. V tom je nesmrtelnost. Po tech, co deti mit nechteji, tu vubec nic nezbyde a nikdo na ne nebude s laskou vzpominat.

reagovat 7.9.2004 12:02 - Vasp

Andy, ty máš děti, že jo?
Víš, já si třeba teď myslím, že je to konec, ale doufám v to, že až to přijde, bude to právě ten začátek. Nicméně zatím stále vyčkávám a odkládám :-)))

reagovat 7.9.2004 12:12 - E.E.

Nikdy jsem necítil žádné zvláštní emoce, když jsem viděl malé děti. Po vlastních jsem taky nijak zvlášť netoužil, což ovšem připisuju svému věku (27). Pak se ovšem stalo a mám malou dcerku, jsou jí 3 měsíce. Nic úžasnějšího jsem nezažil, je to nádherné miminko a i když plače, prožívám obrovskou radost z toho, že existuje, že je moje, že se má k světu... Prostě totální obrat. Nikdy bych nevěřil, že to člověka dokáže tak změnit a už naprosto chápu, neštěstí těch, kteří nemůžou mít děti a přitom po nich touží. Už bych neměnil, rozhodně ne...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.6.2018 19:37 - Petr

tak. A proto si muži...

Přesně tak. Pokud se člověk setká s maminou takové sorty, jak píši výše, tak asi už nebude chtít rodinu :-)

reagovat 24.8.2018 15:49 - 24.8.

Proč MíT děti?

reagovat 25.8.2018 11:48 - Martina

Proč MíT děti?

Pro radost?
A kdo z nich radost nemá, ten si je nepořizuje.

Apeluji na rodiče, myslete. Pak k vám bude okolí přívětivé.
Vzít dvouleté dítě do čekárny neurologie, nechat ho tam běhat, vřískat, ještě na něj "bafat", aby řičelo ještě víc, to hraničí se slabomyslností. A ješte se tvářit uraženě, když paní s těžkou migrénou si zacpala uši...

reagovat 25.8.2018 15:16 - Steve

Horší že čím větší primitivové, tím více se množí ...

reagovat 26.8.2018 06:35 - 26.8.

Pro radost?
A kdo z nich...

Milane,víš sám,že je určitě ve vyžším věku k tomu MíT děti,zapotřebí velká odvaha,kterou ve 2O vůbec nehledáš.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *