Proč MÍT děti?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.9.2004 11:02 - Andy

Když si tak pročítám příspěvky v některých diskuzích na téma plození dětí, mám pocit že děti nikdo nechce. Je chuť mít děti opravdu projevem neředěného altruismu? Dost těžko se smiřuju s představou nastíněnou těmi kteří říkají že děti nechtějí (nebo "ještě ne"), totiž že pořízením dítěte končí plnohodnotný život a začíná stagnace a odříkání. To na rodičovství opravdu nenacházíte nic pěkného. Já myslím, že je to začátek ne konec. A vy?

reagovat 7.9.2004 12:00 - b.

Proto žijeme,abychom měli děti a jakékoliv kalkulování s tím,že mne děti o něco připraví je odporné sobectví.Mám švagrovou,která nemohla mít děti a stali se z nich takoví lakomci,že to nemá obdoby.Sobci,kteří necítí potřebu něco dávat,jen brát a brát.

reagovat 7.9.2004 12:00 - Janinka

Samozrejmne, ze je to konec. Konec jedne etapy zivota a zacatek dalsi. Mit deti je uzasne a je to pokracovani zivota. V tom je nesmrtelnost. Po tech, co deti mit nechteji, tu vubec nic nezbyde a nikdo na ne nebude s laskou vzpominat.

reagovat 7.9.2004 12:02 - Vasp

Andy, ty máš děti, že jo?
Víš, já si třeba teď myslím, že je to konec, ale doufám v to, že až to přijde, bude to právě ten začátek. Nicméně zatím stále vyčkávám a odkládám :-)))

reagovat 7.9.2004 12:12 - E.E.

Nikdy jsem necítil žádné zvláštní emoce, když jsem viděl malé děti. Po vlastních jsem taky nijak zvlášť netoužil, což ovšem připisuju svému věku (27). Pak se ovšem stalo a mám malou dcerku, jsou jí 3 měsíce. Nic úžasnějšího jsem nezažil, je to nádherné miminko a i když plače, prožívám obrovskou radost z toho, že existuje, že je moje, že se má k světu... Prostě totální obrat. Nikdy bych nevěřil, že to člověka dokáže tak změnit a už naprosto chápu, neštěstí těch, kteří nemůžou mít děti a přitom po nich touží. Už bych neměnil, rozhodně ne...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.6.2018 20:48 - Honza

Tak to sis to špatně...

No protože záviděj. Jak se voženěj a vdaj a udělaj si dítě, tak zjistěj, že to stojí pěkně za hovno, a že dokud byli svobodný a bezdětný, tak to bylo lepší. Jenže už to nejde vzít zpátky. Teda aspoň ne dítě. Takže si prostě musej na někom chladit žáhu a rypákovat.

reagovat 3.6.2018 23:25 - Je

No protože záviděj. Jak se...

fakt, že mnohé ženy se mateřstvím změní úplně. A nechtějí pochopit, že jejich mužský a okolí vidí svět jinak. Nedávno soptila známá, jak je diskriminační, že chtěla jet do nějakého hotelu v Tunisku a ten byl jen pro dospělé. Snažili jsme jí to vysvětlit, argumentovat, ale byla naprosto zaslepená. Láska k dětem je krásná, ale nesmíme ztrácet kontakt s realitou.

reagovat 5.6.2018 20:23 - Petr

fakt, že mnohé ženy se...

Přesně tak. Některé ženy se změní dost a to přímo příšerným způsobem. My měli v práci takovou kolegyni. Dokud byla bezdětná, byla úplně fajn. Pak se jí narodilo děcko a s porodem jí asi s placentou odešla i polovina mozku.
Jakmile jsme se s ní setkali, pořád nám jenom mluvila a mluvila o dítěti. A že to byly výživné hlášky.Pořád říkala: My máme prdíky, my už žvatláme, pořád nám předváděla, že už umíme dělat egůůůů a béééé a tak podobně.
Vrcholem bylo, když nám poslala na mail fotky hovna v nočníku.
Nikdy nepochopila, když jsme jí dali najevo, že nás to absolutně nezajímá.

reagovat 5.6.2018 21:28 - Přesně

Přesně tak. Některé ženy...

tak. A proto si muži pořizují milenky.

reagovat 6.6.2018 19:37 - Petr

tak. A proto si muži...

Přesně tak. Pokud se člověk setká s maminou takové sorty, jak píši výše, tak asi už nebude chtít rodinu :-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *